coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalki z cienkim rantem - przegląd

data aktualizacji: 22-03-2021, 06:36 – artykuł promocyjny

Cienkie krawędzie to popularne wzornictwo związane z ulepszeniem technologii produkcji ceramiki sanitarnej. Dostęp do nowoczesnych tworzyw pozwala zminimalizować ranty w umywalkach do tego stopnia, że stały się one ultra cienkie. Zazwyczaj są to konglomerat i żywice odporne na zarysowania i uszkodzenia. Cienki rant nadaje umywalce lekkości, czyniąc ją również elementem dekoracyjnym wnętrza.

Umywalki z cienkim rantem - przegląd

fot.: LUXUM

Umywalki z cienkim rantem dostępne są w szerokiej gamie -  wpuszczanych w blat, modele montowane w szafkach lub stojące oraz w zależności od naszych preferencji możemy znaleźć umywalki z lub bez otworu na baterię czy przelewem. Różne są również wymiary oraz kształt. Tego typu umywalki mają niewielką wagę, ale zachowują przy tym dużą trwałość.

 

Umywalki z cienkimi krawędziami  - przykładowe modele


RIHO

RIHO - umywalka OVIEDO z serii Solid Surface 2.0 RIHO - umywalka BARCA z serii Solid Surface 2.0RIHO - umywalka Thin z serii Solid Surface 2.0

Od lewej: 
1. umywalka OVIEDO z serii Solid Surface 2.0. Rozmiar 41 x 41 cm. Wyjątkowo cienkie brzegi umywalki. Możliwość pomalowania z zewnątrz na dowolny kolor z palety RAL (wykończenie matowe lub z połyskiem). Idealny duet z wanną Oviedo z kolekcji RIHO Limited. 

2. umywalka BARCA z serii Solid Surface 2.0. Rozmiar Ø 40 cm. Wyjątkowo cienkie brzegi umywalki. Możliwość pomalowania z zewnątrz na dowolny kolor z palety RAL (wykończenie matowe lub z połyskiem). Idealny duet z wanną Barca z kolekcji RIHO Limited.

3. umywalka THIN z serii Solid Surface 2.0. Rozmiary – 38 x 38 cm. Wyjątkowo cienkie brzegi umywalki. Możliwość pomalowania z zewnątrz na dowolny kolor z palety RAL (wykończenie matowe lub z połyskiem).

Zobacz inne umywalki z oferty firmy >> RIHO

 

Luxum

Umywalka nablatowa, matowa w kolorze białym wykonana z unikalnego kompozytu Cristalstone Luxum. Jej cienki rant ma zaledwie 11mm. Owalna bryła idealnie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tych w stylu klasycznym. Z pewnością będzie ozdobą każdej łazienki.

Cienkie ranty - trendy w łazienkowej ceramice


Zobacz pozostałe umywalki w ofercie >> LUXUM

 

Massi

Umywalka nablatowa Massi ADIUCA prezentuje minimalistyczny design a dodatkowo jest bardzo funkcjonalna. Misa ma kształt zbliżony do prostokąta i jest obszerna. Kompaktowa budowa wygląda lekko i elegancko. Propozycja godna uwagi zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń.

Umywalka nablatowa Massi ADIUCA - cienki rant

Umywalka nablatowa DAIRE o okrągłej misie z cienkimi krawędziami to idealne rozwiązanie do każdej łazienki, w której chcemy uzyskać efekt nowoczesnej aranżacji. Minimalsityczna forma oraz śnieżnobiałe wykończenie nadaje jej lekkości i subtelności.

Umywalka nablatowa z cienkim rantem DAIRE


Zobacz pozostałe umywalki w ofercie >> MASSI


SALONIKA

Salon łazienek Salonika w swojej bogatej ofercie posiada umywalki włoskiego producenta - firmy Simas. Umywalki z kolekcji Sharp dostępne są w wielu formach i wymiarach - do wyboru w wykończeniu połysk i mat. Produkty te wyróżnia ciekawy design, wysoka jakość wykonania oraz najwyższej jakości materiały. Umywalki są odporne na działanie kwasów i barwników.

Simas - cienkie krawędzie ceramikiSimas - cienkie rantySimas - umywalka z cienkim rantem

Zobacz pozostałe modele z kolekcji Sharp >> SIMAS

Porcelanosa Noken umywalka Porcelanosa Noken Lounge - Salonikaumywalka Porcelanosa Noken - Salonika

Zobacz pozostałe umywalki Porcelanosa Noken


Ideal Standard

Umywalki Ipalyss łączą w sobie wyjątkową trwałość z efektowną stylistyką. Dzięki użyciu wyjątkowego materiału Diamatec, umywalki uzyskały efekt lekkości tzw. light designu.

Ideal Standard -  Umywalka nablatowa IpalyssIdeal Standard -  Umywalka nablatowa Ipalyss

Zobacz pozostałe umywalki w ofercie >> Ideal Standard

 

Invena

Umywalka nablatowa Keto o cienkich krawędziach ma minimalistyczną postać nawiązującą do trendu geometrycznego, w którym prostota jest na pierwszym miejscu. Kolor biały jest uniwersalny i bardzo elegancki. Wymiary to Ø 41,5 x 13,5 cm. Umywalka nie posiada przelewu ani otworu na baterię

Okrągła umywalka nablatowa Keto z cienkimi rantami

Umywalka nablatowa Reja o wymiarach 39 x 39 x14 cm w kształcie kwadratu, bez przelewu i otworu na baterię. Najlepiej prezentuje się z wysokimi bateriami stojącymi.

Umywalka nablatowa Reja - trendy 2018


Zobacz pozostałe umywalki w ofercie >> INVENA 

 

Sanitti

Umywalka nablatowa ART ROMBO oprócz wyjątkowo cienkich krawędzi posiada dodatkowo element ozdobny w postaci struktury pikowania na zewnętrznej części. Ta okrągła umywalka ma wymiary 145 x 440 mm i jest produkowana z ceramiki. Z kolei model ART 55 to owalna propozycja na nowoczesne wykończenie łazienki. 

Umywalka nablatowa ART ROMBOUmywalka nablatowa ART 55


Zobacz pozostałe umywalki w ofercie  >> SANITTI

 

Elita

Umywalka nablatowa Placa z cienkim rantem w kształcie prostokąta o wymiarach 48.00 x 13.00 x 37.00 cm bez przelewu i otworu na baterię o głębokiej misie. Nieco bardziej finezyjny kształt posiada umywalka Piato, którą również montuje się na blacie. Jej wymiary to 73.00 x 12.00 x 38.00 cm. 

Cienkie ranty - trendy 2018Łazienka 2018 - moda na cienkie ranty

Zobacz pozostałe umywalki w ofercie  >> ELITA

 

Przeczytaj także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Riho, Massi, Luxum, Invena, Elita, Salonika, Ideal Standard


Podobne artykuły
Umywalki w przestrzeni publicznej

ceramika sanitarna

Umywalki w przestrzeni publicznej

Umywalki wielostanowiskowe do łazienek w toaletach publicznych to duże wyzwanie pod kątem użytych materiałów.... więcej...

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

ceramika sanitarna

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

Systemy zabudowy podtynkowej to grupa produktów, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat diametralnie... więcej...

Dolomitowe umywalki nablatowe

ceramika sanitarna

Dolomitowe umywalki nablatowe

Sanitti to polski producent, który oprócz ekskluzywnych mebli łazienkowych oraz wanien z konglomeratu,... więcej...