Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Cersaie 2017 - inspiracje do łazienki z włoskich targów

artykuł promocyjny

35. edycja targów Cersaie we Włoszech jest obszerną bazą inspiracji, które warto znać i stosować aranżując łazienkę. Trendy, nowości oraz designerskie rozwiązania i możliwości technologiczne są tchnieniem dla producentów płytek ceramicznych, architektów i projektantów wnętrz oraz każdego kto akurat poszukuje najciekawszych rozwiązań do swojej łazienki. 

Cersaie 2017 - inspiracje do łazienki z włoskich targów

Płytki ceramiczne są niepodwarzalnym liderem w zakresie wykończenia ścian i podłóg w łazience. Składają się na to ich nieprzeciętne właściwości oraz bardzo duży wybór. Rynek tego asortymentu rozwija się bardzo prężnie, a targi są tego najlepszym dowodem. Wystawcy wciąż zaskakują swoimi propozycjami, a zainteresowanie udziałem w nich nie słabnie. 

fot.: Saloni Ceramica linia Akros

 

Nowości i trendy z Cersaie 2017

 

Tendencje wzornicze w zakresie płytek ceramicznych dotyczą po raz kolejny koloru i wielkości. To co dalej pozostanie modne to z pewnością stonowana kolorystyka bazująca na beżach, brązach i szarościach oraz niezniszczalnej bieli z czernią. Kolejna dominanta to imitacje, które znowu wiodą prym wśród producentów płytek. Kamień naturalny i drewno to najczęściej "podrabiane" wzory z natury. Duże znaczenie znowu spadnie na wzory trójwymiarowe, które będą także nawiązaniem do tego co można spotkać w przyrodzie. Podtrzymanie trendu na duży rozmiar nieco zepchnie na drugi plan płytki patchworkowe. To co zaś będzie gorącą propozycją na miarę 2018 roku to metaliczny blask. Złoto, miedź, srebro - tego typu faktury staną się najbardziej pożądanymi. Postarzany metal lub delikatny detal w wersji połyskującego akcentu zdominują wiele kolekcji.

fot.: Kolekcja Ambientes ITT Ceramic                           fot.: Struktiry tkanin Lea Ceramiche

  • Duże, większe, największe - wyścig rozpoczęty

Płytki wielkoformatowe podbiły już dawno ten rynek, jednak rywalizacja trwa nadal i wciąż pojawiają się kolekcje, które mają monumentalne rozmiary, dzięki czemu we wnętrzu prezentuja się bardzo dostojnie, a przy tym wiernie oddają, np. piękno kamienia.

fot.: Kolekcja Slabs Apavisa Porcelanico to propozycja na duże płytki w łazience

fot.: Kolekcja Anima Select marki Ceasar Ceramiche prezentuje dwa niesłabnące nurty w produkcji płytek ceramicznych - duży format oraz wzór będący kopią marmuru

  • Marmurowe inspiracje - przykłady płytek imitujących kamień

Użylenie to jedna z cech skały metamorficznej nazywanej marmurem. Ten pochodzący z Włoch ma piękną białą barwę, jednak sam marmur występuje  kilku odmianach. Jeśli przyjmuje się, że jest to jedna z najstarszych skał wykorzystywanych w budownictwie to w przypadku płytek imitujących jest z pewnością jedną z najcześtszych inspiracji. Nie mogło więc jej zabraknąć również w Cersaie.

fot.: Kolekcja Suite od Museum z Peronda Group to najlepszy przykład imitacji marmur; z kolei Copacabana Emperor w ofercie Ava Ceramica to sprytny kontrast czarno-białych smug przypominający nadmorską plażę

fot.: Kolekcja Marmochic od Villeroy & Boch

  • Surowa elegancja - beton w roli głównej

Beton odpowiada za surowy klimat wnętrza, wpływa na jego minimalistyczny wygląd. W postaci płytek ceramicznych beton może być jednak również elegancki. Przekonują o tym producenci w Cersaie.

fot.: Cement to jedna z inspiracji wpisujących się w działalność marki Azuliber

  • Faktura postarzanego metalu - przykładowe kolekcje

Postarzane drewno zyskało popularność już dawno, teraz pora na metal. Wdzięczna patyna tworzy bardzo ciekawy motyw do wykorzystania również na płytkach ceramicznych.


fot.: Pier17 to kolekcja marki ITT Ceramic

  • Trójwymiarowa faktura z efektem załamania światła - trend wzorniczy

Struktury przestrzenne na ścianie sprawiają, że nigdy nie jest ona nudna. Dodatkowym atutem tego trendu jest możliwość włączenia gry światłem, które odbija się pod różnym kątem czyniąc aranżację wyjątkową. Najczęściej powielane struktury to te inspirowane naturą, jak na przykład fala. 

fot.: Incipto Valentino od Ceramiche Piemme (źródło: Valentinoceramiche.it)Opracowanie: Redakcja
Żródło: Cersaie.it/en/
Zdjęcia: www.caesar.it, www.peronda.com, www.apavisa.com, www.ittspain.com, www.avaceramica.it/en, www.azuliber.com/en,www.valentinoceramiche.it, www.ceramichelea.it/, www.saloni.com/en, Villeroy & Boch

Partnerzy

Luxum Cristalstone
     

Cad Projekt

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram