patron besco

Jak utrzymać porządek i czystość w łazience?

data aktualizacji: 07-01-2020, 13:00 – artykuł promocyjny

Bycie perfekcyjną panią domu będzie łatwe, gdy nasza łazienka sama pomoże nam w sprzątaniu. Jak to osiągnąć? Wystarczy, przy wyborze urządzeń i wyposażenia, skorzystać z rad ekspertów marki Deante. To sprawdzone sposoby by łazienka na dłużej pozostała czysta. 

Jak utrzymać porządek i czystość w łazience?

fot.: Peonia Zero - miska WC łatwa do czyszczenia

 

Najważniejsza ergonomia

Ergonomia pozwala w pełni wykorzystać dane pomieszczenie. Warto pamiętać, że zachowanie porządku jest dużo łatwiejsze w pomieszczeniach, w których wszystko ma swoje miejsce. Intuicyjne korzystanie wynika z podziału pomieszczenia zgodnie z funkcjami oraz takie ich rozmieszczenie by kolejność wykonywanych czynności przebiegała płynnie.  

– Zamontowanie pod zlewozmywakiem syfonu o kompaktowej konstrukcji, tzw. spacesavera, pozwoli zyskać dodatkowe miejsce w szafce, np. na kosze do segregacji radzi Magdalena Paszkowska, Product Manager w firmie Deante.

 

Najlepsze materiały

Utrzymanie czystości będzie łatwiejsze jeśli zdecydujemy się na jednolite, gładkie powierzchnie. Poza tym wizualnie zyskamy uczucie porządku i większej przestronności. Warto także postawić na technologię, która ułatwia czyszczenie miejsc newralgicznych, jak na przykład miski ustępowe wykonane w technologii bezkołnierzowej. Najlepszym tego przykładem jest Peonia Zero od Deante.


– Peonia Zero nie ma standardowego kołnierza i jej gładką powierzchnię wystarczy przetrzeć miękką szmatką, bez silnych środków chemicznych i czasochłonnego czyszczenia – radzi nasz ekspert. – Także kupując armaturę łazienkową warto wybrać baterie o obłych kształtach, bez zakamarków, w których mógłby się odkładać osad wapienny. Dodatkowym ułatwieniem utrzymania czystości i higieny w pomieszczeniu jest zastosowanie korka umywalkowego z funkcją czyszczenia od góry – wystarczy unieść środkowy wkład, wypłukać i włożyć z powrotem.

Czasem możemy łatwo sobie pomóc, oszczędzając przy tym sporo czasu. Do takich sprytnych pomocników w łazience należy hydrofobowa powłoka Active Cover na ściankach kabin prysznicowych, która odpychając cząsteczki wody sprawia, że woda oraz mydło szybciej spływają i nie tworzą osadów. Powłokę tę znajdziemy na kabinach Abelia, Kerria i Cubic firmy Deante.

 

Wybór preparatów

Odpowiednie preparaty są bardzo ważne w czasie sprzątania. Łazienka wymaga środków skutecznych, ale jednocześnie delikatnych dla czyszczonej powierzchni.


– W większości przypadków nie ma potrzeby używania popularnych, bardzo agresywnych środków, zawierających m.in. chlormówi Ada Sadura-Williams, Product Manager w Deante. – Takie płyny mogą uszkodzić powierzchnię, a przez to paradoksalnie powodować jeszcze szybsze osadzanie się zanieczyszczeń. Rekomendujemy preparaty marki Deante: do czyszczenia łazienki, kuchni, do zlewozmywaków stalowych oraz granitowych.

Warto także postawić na preparat uniwersalny, który sprawdzi się przy czyszczeniu tak armatury, jak również kabin prysznicowych, wanien, ale również zlewozmywaków. Usuwa naloty mydlane i osad z kamienia, a w łazience pozostawia przyjemny zapach. Produkt jest biodegradowalny, nie zawiera APEO, kwasu solnego i aldehydów. Może być stosowany również w domach z przydomową oczyszczalnią ścieków.

Metodą na czystą łazienkę jest również regularność, którą należy zachować bez względu na rodzaj czyszczonego urządzenia czy sprzętu. Bieżąca dbałość dotyczy również każdego materiał – jednak tu warto wybierać jedynie preparaty dedykowane do konkretnej powierzchni.Po więcej rad, pomysłów i galerii inspiracji zapraszamy na >> www.deante.pl


Kontakt w sprawie produktów:

Deante
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 
Podobne artykuły
Zamierzam położyć płytki na ścianie na wysokość 150cm a później do sufitu gładź. Co pierwsze płytki czy szpachlowanie?

porady

Zamierzam położyć płytki na ścianie na wysokość...

Zależy jak Pan chce wykończyć krawędź płytek. Jeśli klei Pan na ścianę i wykańcza plastikową listwą to można... więcej...

Wanna żeliwna - zalety i wady

porady

Wanna żeliwna - zalety i wady

Żeliwne wanny są bardzo trwałe oraz bardzo wolno oddają ciepło. Materiał ten jest też odporny na wszelkie urazy... więcej...

Sauna - co jest potrzebne

porady

Sauna - co jest potrzebne

Wybierając się do sauny warto zadbać o kilka podstawowych zasad właściwej higieny. W saunach publicznych ogólnodostępnych... więcej...