Raw Decor – polskie mozaiki ceramiczne o światowym dizajnie z historią w tle

data aktualizacji: 24-10-2017, 10:46 – artykuł promocyjny

Polska marka Raw Decor oferuje najwyższej jakości mozaiki ceramiczne o ponadczasowych wzorach. Znakiem rozpoznawczym stały się ceramiczne płytki – ścienne i podłogowe o eleganckich i stylowych formach. Choć nazwa marki brzmi obco, jest to Polska firma kontynuująca rodzinną tradycje.

Raw Decor – polskie mozaiki ceramiczne o światowym dizajnie z historią w tle

Marka Raw Decor powstała kilka lat temu z potrzeby tworzenia pięknych i wysoce jakościowych mozaik ceramicznych. Wszystko zaczęło się roku 1946 w Radomsku, kiedy to Józef Nagaduś (dziadek obecnych właścicieli firmy Raw Decor) rozpoczął działalność kaflarni.

Po wojnie wyjeżdżał do Niemiec jako mechanik. Za zarobione pieniądze odkupił od Żyda kaflarnię z przylegającą do niej kamienicą, w której sam później zamieszkał. Kaflarnia została zmodernizowana i wyposażona w maszyny, zaś produkcja kafli pozostała ręczną pracą.

Raw DecorRaw Decor

W kaflarni powstawały tylko szkliwione kafle, do których używano czerwonej gliny z okolicznych wsi, z kolei szkliwo wyrabiał chemik z Częstochowy. Oblanie powierzchni szkliwem było wyzwaniem, bowiem wymagało jednego płynnego ruchu, aby powierzchnia kafla była jednakowo pokryta błyszczącą warstwą. Dzięki temu, że do produkcji kafli przykuwano szczególną uwagę, kafle z Radomska cieszyły się uznaniem.

Józef Nagaduś zmarł w 1954 roku, po śmierci interes przejął jego brat, a w 1960 roku ojciec dzisiejszych właścicieli Raw Decor, który miał w tedy 16 lat.

Wypalanie kafli odbywało się w piecu opalanym drewnem. Był to złożony cykl, który dla utrzymania najwyższej jakości można było przeprowadzać tylko dwa razy w miesiącu. Z czasem piec uległ rozszczelnieniu, co skutkowało wyburzaniem i stawianiem na nowo. W 1974 roku władze zakazały postawienia nowego pieca i rozporządziły wyburzenie kaflarni, uzasadniając potrzebą budowy wiaduktu drogowego.

W 2013 roku rodzeństwo postanowiło powrócić do rodzinnej tradycji, aby tworzyć nowe i ponadczasowe wzornictwo, którego jesteśmy gotowi szukać w USA. W pełni korzystali ze standardów, jakimi kierował się dziadek, przystając bardziej do współczesnych gustów.

Polska marka Raw Decor wpisuje się w obecne trendy zmieniając oblicza wnętrz, prezentując klientom ponadczasowe mozaiki ceramiczne w duchu klasycznej elegancji.

Hexagon duży biały matowy Hexagon duży czarny szkliwiony Hexagon mały
Hexagon duży, biały, matowy
39,95 zł  
Hexagon duży, czarny szkliwiony
39,95 zł  
Hexagon duży, biały, szkliwiony
39,95 zł  
CONSTELLATION LIGHT BLUE Mini Cegiełka biała, szkliwiona Arabeska średnia Adriatyk szkliwiona
CONSTELLATION LIGHT BLUE
39,95 zł  
 Mini Cegiełka biała, szkliwiona
39,95 zł  
Arabeska średnia Adriatyk szkliwiona
39,95 zł  
Arabeska duża, czarna, szkliwiona FLABELLUM GREY, MAT DIAMOND, ART DECO - kolekcja MODERN
Arabeska duża, czarna, szkliwiona
39,95 zł  
FLABELLUM GREY, MAT
39,95 zł  
DIAMOND, ART DECO - kolekcja MODERN
39,95 zł  
DIAMOND HERRINGBONE - kolekcja MODERN DIAMOND, DAMIER - kolekcja MODERN  
DIAMOND HERRINGBONE - kolekcja MODERN 
39,95 zł 
DIAMOND, DAMIER - kolekcja MODERN 
39,95 zł 
 

Marka Raw Decor to najwyższej jakości mozaika ceramiczna oferowana w szerokim wachlarzu produktowym. Mozaiki utrzymane są w klasycznym dizajnie, idealnie wpisują się w szeroki wachlarz stylów wnętrzarskich takich jak: modern classic, nowojorski, angielski, skandynawski, minimalistyczny czy loftowy. Poza ofertą mozaikową, marka oferuje również szeroki wybór ceramiki dekoracyjnej – od waz, po stołki ceramiczne czy lampy stołowe.


Wszystkie produkty marki dostępne są na www.rawdecor.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Raw Decor S.C.
ul. Dąbrowskiej 10A
97-500 Radomsko
tel. +48 880-888-180
www: www.rawdecor.pl
mail: wyślij wiadomość
Raw Decor S.C.

płytki ceramiczne i kamienne: ścienne » podłogowe » kuchenne » łazienkowe » stołki ceramiczne


Zobacz zdjęcia w galerii Raw Decor:

 
Podobne artykuły
Płytki łazienkowe z motywami roślinnymi

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe z motywami roślinnymi

Aranżacja łazienki w jasnych, łagodnych barwach z wykorzystaniem motywów roślinnych to idealna propozycja... więcej...

Faktury i kolorystyka płyt betonowych Luxum

podłogi i ściany

Faktury i kolorystyka płyt betonowych Luxum

Beton wdarł się przebojem do aranżacji nowoczesnych wnętrz i na dobre zaprzyjaźnił się z innymi naturalnymi materiałami... więcej...

Jaka farba do łazienki

podłogi i ściany

Jaka farba do łazienki

Łazienka jest jednym z pomieszczeń w naszych domach, w których ściany narażone są na częsty kontakt z wodą.... więcej...