coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalkowa nowa moda

data aktualizacji: 05-12-2017, 11:47 – artykuł promocyjny

Rynek umywalek na przestrzeni ostatnich sezonów zdominowany został przez umywalki nablatowe. Obserwując trendy aranżacji łazienek, nie trudno zauważyć dwa skrajne nurty panujące w dziedzinie. Pierwszy z nich stawia na minimalizm oraz klasyczne formy, natomiast drugi - na mocne akcenty przyciągające uwagę.

Umywalkowa nowa moda

Umywalka wpisana w otoczenie

Umywalki nablatowe, będące przedłużeniem wyposażenia, na którym zostały umiejscowione to jeden z hitów aranżacyjnych ostanich sezonów. Nawiązują one do rozwiązań stosowanych w designerskich budynkach użyteczności publicznej, gdzie miska stanowi zagłębienie w blacie zajmującym całą długość ściany umywalni. W przypadku domowych łazienek, aby zapewnić miejsce do schowania akcesoriów, a tym samym zwiększyć ich funkcjonalność, najczęściej integruje się je z meblami. Najważniejsze wymiary – szerokość i głębokość – są dopasowane do będącej podstawą szafki. Dzięki temu unika się wprowadzania do pomieszczenia nowej bryły – mebel i umywalka jawią się jako jedność. – Ze względu na chęć wizualnego dopasowania do szafki, pod względem formy umywalki nablatowe stworzone z myślą o minimalistycznych łazienkach stanowią wariację na temat prostopadłościanów, w rzucie z góry przyjmując kształt prostokąta – mówi Katarzyna Choniawko, ekspert Armatury Kraków. – Chcąc urozmaicić ten element łazienki, można jednak dobrać model, którego górne krawędzie – frontowa i tylna – przybierają formę łagodnego, wklęsłego łuku – uzupełnia. Chcąc spotęgować efekt dopasowania, należy zadbać o zachowanie spójności barw umywalki i szafki. Najlepiej zdecydować się na zakup obydwu elementów od jednego producenta. Unikniemy w ten sposób trudności ze znalezieniem identycznych odcieni bieli.

umywalka Marica


Łazienkowe „wyróżnij się lub zgiń”

W drugim wiodącym trendzie umywalka stanowi centralny punkt aranżacji strefy pielęgnacji. W tym przypadku stosuje się zazwyczaj modele o wyszukanych, przyciągających uwagę kształtach. Taką umywalkę stawia się najczęściej na długim blacie, a wokół niej lub na półeczkach pod blatem umieszcza się wszelkie niezbędne akcesoria. Ciekawy efket aranżacyjny można osiągnąć poprzez nabudowanie na blacie wyposażenia o wymiarach przełamujących wyznaczone przez podstawę krawędzie. – W łazienkach, gdzie umywalka ma skupiać na sobie wzrok, wykorzystuje się modele w kształcie misy, odwołujące się stylistycznie do dawnych salonów kąpielowych oraz trendów popularnych w pierwszej połowie XX wieku. Na porządku dziennym są to faliste linie krzywe – mówi Katarzyna Choniawko. – Co ciekawe, zastosowanie znajdują tutaj także te same serie, co w przypadku umywalek wpisanych w otoczenie. Efekt wyróżnienia w ich przypadku polega na przełamaniu formy podstawy dzięki mniejszym od niej wymiarom miski. Jej pionowe krawędzie wyznaczają nową bryłę, co podkreślić można dodatkowo dzięki odcinającej się kolorystyce blatu – opowiada ekspert Armatury Kraków. Niezwykle awangardowym elementem aranżacji łazienki są umywalki w postaci mis wydrążonych w niesymetrycznym kamiennym bloku czy w pniu drzewa. W tym przypadku należy jednak zadbać o odpowiednie zaimpregnowanie materiału. 
 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków
Podobne artykuły
Pojedyncza czy podwójna umywalka - jaki rodzaj wybrać?

ceramika sanitarna

Pojedyncza czy podwójna umywalka - jaki rodzaj wybrać?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrana ceramika potrafi maksymalnie... więcej...

Uniwersalny stelaż Viega Eco Plus do toalet myjących

ceramika sanitarna

Uniwersalny stelaż Viega Eco Plus do toalet myjących

Montaż toalety myjącej w późniejszym etapie wykańczania łazienki bywa bardzo skomplikowany, jeśli... więcej...

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

ceramika sanitarna

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

Systemy zabudowy podtynkowej to grupa produktów, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat diametralnie... więcej...