konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Fiolet wraca do gry - kolor roku 2018

data aktualizacji: 23-02-2021, 07:13 – artykuł promocyjny

Oficjalny kolor Instytutu Pantone, który będzie królował w 2018 roku to Ultra Violet. Kolor dość charakterystyczny, ale też wymagający sporego wyczucia w kwestii urządzania wnętrz. Fioletowa łazienka to z pewnością odważna propozycja. Nosi znamiona przestrzeni kobiecej, stworzonej z delikatnością i skupiającej się na detalach. Sprawdź inspiracje, jak urządzić łazienkę z fioletowym akcentem.

Fiolet wraca do gry - kolor roku 2018

fot.: ElitaSprawdź także:

 

Fiolet - znaczenie i symbolika koloru

Jest to kolor o magicznym znaczeniu o złożonej naturze. W przyrodzie występuje dość rzadko, dlatego łatwo nadaje się mu znaczenia mistycznego, traktuje się jak otoczkę tego co niezwykłe, niecodzienne. Pojawia się w tajemniczych okolicznościach - jako otoczka płomienia, czy poblask przy zachodzie słońca. To także kolor ludzi poszukujących, ciekawych świata i otwartych na rzeczy nawet najdziwniejsze, a właśnie takich ludzi współcześnie potrzebujemy

Fiolet  - kolor roku 2018Fiolet  - kolor roku 2018

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

Łazienka z fioletem - aranżacja

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"                                            fot.: Invena         

 

Fiolet w aranżacji wnętrz - nawiązania do koloru roku 2018

Fiolet to kolor, który w nadmiarze może męczyć, dlatego tak ważne jest jego umiejętne zestawianie oraz łączenie z innymi materiałami. Użyty jako dodatek z pewnością stanie się wyraźnym akcentem we wnętrzu. Fioletowa aranżacja wcale nie musi być nudna, ani tym bardziej ciężka. Jeśli chcemy tylko w delikatny sposób zaakcentować znajomość najnowszych trendów we wnętrzu to zróbmy to najprostszym sposobem, czyli za pomocą dodatków. To one mają ogromną moc zmieniania wnętrza, ich niewielki koszt pozwala podążać za zmieniającą się modą.

Przycisk spłukujący Geberit Sigma20 Fioletowe dodatki łazienkowe - trendy 2018
fot.: Geberit - łazienka urządzona w stonowanych kolorach z mozaiką mieniącą się na fioletowo

fot.: Elita - fioletowe meble potrafią zmienić całą aranżację oraz nadać jej charakteru 

 

Fioletowa łazienka - zainspiruj się tym kolorem

Instytut Pantone co roku typuje jeden konkretny kolor (18-3838 Ultra Violet), który będzie dominował w niemal każdej dziedzinie - od ubrań, przez grafiki pojawiające się w reklamach, katalogach aż po urządzanie wnętrz. Jednak wiele osób oraz firm inspiruje się narzuconą kolorystyką i wykorzystuje również inne odcienie danej barwy w swoich projektach. Tak też można uczynić urządzając swoją łazienkę.

  • Meble łazienkowe z kolekcji  SENSO marki Defra - lakier fiolet soho mat - kolekcja łączy elegancję lakieru z delikatną strukturą dekoru. Duża różnorodność brył, głębokość słupków, wewnętrzna szuflada ukryta w szafce podumywalkowej dają możliwość stworzenia indywidualnej i niepowtarzalne łazienki.

Meble łazienkowe Defra SensoMeble łazienkowe Defra Senso

fot.: Defra

  • Łazienka uczestnika konkursu "Nasze łazienki 2017" - połączenie biało-czarnej łazienki z domieszką fioletowych akcentów w różnej tonacji. Łazienka w stylu glamour z uniwersalną bazą i mocnymi dodatkami.

Fiolet  - kolor roku 2018Fioletowe płytki w łazience

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

  • Białe meble łazienkowe Antado na tle fioletowych płytek - minimalistyczna łazienka, w której połączona szarości i biel w towarzystwie paska o mocnym kolorze i dodatkowo posiadającego strukturę przestrzenną. To świetna baza dla delikatnej szafki Wave, które na szarym tle stałaby się mało widoczna. 

Fioletowa ściana w łazience

fot.: Coram

  • Jasna łazienka z fioletowym dywanikiem - dywaniki i ręczniki to dodatki, którymi najszybciej możemy dokonać metamorfozy łazienki. Na dużej przestrzeni łazienki urządzonej w tonacji biało-beżowej fioletowy dywanik wydaje się królować, tym bardziej że łączy wiele odcieni tego koloru.

Fiolet  - kolor roku 2018

fot.: Novellini - fioletowy dywanik prowadzi do prostokątnej wanny z masażem wodnym Calypso Hydromassage

  • Wystrój glamour z fioletowym dekorem - w tej łazience wyraźnie widać inspirację kobiecością. Świadczą o tym grafika zawieszona w sąsiadującej sypialni, ozdobne oprawy lustra i żyrandola oraz właśnie pojawiający się na ścianie fioletowy dekor.

Płytki łazienkowe w kolorze fioletu

fot.: Opoczno

  • Ciemna łazienka z fioletową otoczką - ciemny szary użyty na ścianach oraz na podłodze stał się powodem do tego by wprowadzić coś nieco bardziej energetyzującego do wnętrza. Świetnym uzupełnieniem okazały się odcienie fioletu, które dodają elegancji oraz szyku tej łazience. 

Fioletowa łazienka

fot.: Coram - białe meble Antlantic na tle fioletowej ściany z regularnymi wzorami

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Elita, Defra, Geberit, Invena, Coram, Novellini, Opoczno