konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

4 najpopularniejsze trendy łazienkowe w 2017 r. według Defra

data aktualizacji: 11-02-2020, 12:22 – artykuł promocyjny

Klienci, poszukujący mebli łazienkowych, najczęściej wybierali proste w formie, symetryczne kolekcje, dzięki którym łatwo jest stworzyć najmodniejszy minimalistyczny styl i które dają gwarancję komplementarności oraz pełnej spójności wyglądu łazienki. Ważna była jakość materiałów i komponentów z których wykonane są meble, bo dzięki nim meble są trwałe i służą przez lata.

4 najpopularniejsze trendy łazienkowe w 2017 r. według Defra

Kolekcja mebli łazienkowych GRANADA

 

Zobacz 4 trendy, które były popularne w aranżacji łazienki w 2017 roku

 

1.Funkcjonalność

 

To, na co klienci zwracali szczególną uwagę była funkcjonalność mebli. Ważne były głębokość szuflad i pojemność szafek, dzięki którym wszystkie kosmetyki, detergenty i inne łazienkowe akcesoria są wygodnie ukryte przed wzrokiem użytkowników i niepotrzebnie nie bałaganią przestrzeni. 

Nie bez znaczenia były takie udogodnienia, jak prowadnice z pełnym wysuwem, umożliwiające wygodny dostęp do najdalszych zakamarków szuflad, systemy SoftClose – cicho i łagodnie zamykające szuflady i drzwi szafek.

W 2017 roku obok szafki podumywalkowej jednym z najbardziej docenianych elementów wyposażenia łazienki była szafka lustrzana. Klienci dostrzegli jej funkcjonalność – lustro od zewnątrz (a często również od wewnątrz) i praktyczna szafka na kosmetyki wewnątrz. Często wyposażona w energooszczędne oświetlenie LED, włączniki światła oraz gniazda do prądu. To doskonały produkt szczególnie do małych łazienek, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota i często nie ma miejsca na dodatkowy wysoki lub niski słupek.

Kolekcja mebli łazienkowych OLEX

Kolekcja mebli łazienkowych OLEX

Szafka podumywalkowa to najpopularniejsza część zabudowy w wielu łazienkach. W 2017 roku dołączyła do niej bardzo funkcjonalna szafka lustrzana. Wyposażona w lustro od zewnątrz (a często również od wewnątrz) oraz praktyczne szafki na kosmetyki wewnątrz cieszy, zwłaszcza w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota i często nie ma miejsca na dodatkowy wysoki lub niski słupek. Takie rozwiązanie to częstó również zintegrowane energooszczędne oświetlenie LED, włączniki światła oraz gniazda do prądu.

Szafka lustrzana NEPO

Szafka lustrzana NEPO

 

2.Natura

W 2017 roku królowały trendy wzorowane na naturze, które wprowadzały do łazienki spokój i harmonię, ułatwiając relaks i wypoczynek. Ogromną popularnością cieszyło się więc drewno i jego imitacje oraz kamień i beton, a dominującą kolorystyką były ciepłe beże i brązy oraz chłodne grafity.

Widać ją było nie tylko w kaflach łazienkowych, ale też w bogatej ofercie mebli łazienkowych, wykonanych z wysokiej jakości płyt meblowych pokrytych drewnopodobnymi dekorami o ciepłych barwach, z widocznym usłojeniem, które wzmacniają poczucie obcowania z naturą.

Kolekcja mebli łazienkowych LATTE

Kolekcja mebli łazienkowych LATTE

 

3.Wzory

Minimalizm i monochromatyzm dominowały w kolorystycznych trendach łazienkowych, ale mimo to popularnością cieszyły się płytki patchworkowe oraz dekoracyjne wykończenia 3D.  Dzięki nim  możliwe było stworzenie wyrazistych akcentów, za pomocą których wydzielano poszczególne strefy  w łazience. Efektowne wzory 3D przyciągały wzrok i nadawały wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Tego rodzaju elementy świetnie sprawdzą się w ascetycznych, nowoczesnych wnętrzach, stanowiąc przyciągający wzrok akcent wzorniczy.

Kolekcja mebli łazienkowych ZIRCO

Kolekcja mebli łazienkowych ZIRCO

 

4.Ponadczasowość

W 2017 roku popularnością cieszyło się eleganckie połączenie bieli z czernią lub grafitem . Dzięki niemu łazienka nabiera wyrazistości i wyjątkowego, ponadczasowego wyglądu. Dla wzmocnienia kontrastu, często proponowano łączenia  matowych mebli z połyskującymi wykończeniami, takimi jak uchwyty, listwy czy akcesoria.

Kolekcja mebli łazienkowych OP-ARTY

Kolekcja mebli łazienkowych OP-ARTY

Kolekcja mebli łazienkowych NEX

Kolekcja mebli łazienkowych NEX


Powrót do natury, minimalizm i stonowane kolory, ale również silne akcentowanie indywidualizmu i własnego stylu królowały w łazienkach w 2017r.  W łazience otaczaliśmy się pięknymi i przede wszystkim funkcjonalnymi produktami, które pomagają w łatwym utrzymaniu czystości  i sprawiają, że relaks w takiej łazience jest pełniejszy. Wykorzystywane materiały sprawiają, że aranżacja łazienki jest ponadczasowa, dzięki czemu zachwycać nas będzie przez długie lata.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA
ul. Wszewilki 59
56-300 Milicz
tel. + 48 71 383 12 97
www: www.defra.pl
mail: wyślij wiadomość
Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA

producent mebli łazienkowych » meble łazienkowe » szafki podumywalkowe » szafki łazienkowe wiszące » meble z litego drewna » szafki łazienkowe » szafki łazienkowe stojące » wyposażenie łazienki » zestawy łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii DEFRA
:

    Defra    Defra    Defra    Defra
 
 


Meble Elita

Podobne artykuły
Podświetlane lustra łazienkowe

meble i akcesoria

Podświetlane lustra łazienkowe

Na polskim rynku pojawiły się ciekawe rozwiązania oświetlenia łazienek. Firma Aurora Technika Świetlna jest w... więcej...

 Podświetlane lusterka powiększające

meble i akcesoria

Podświetlane lusterka powiększające

Firma Aurora Technika Świetlna specjalizuje się w oświetleniu architektonicznym. W swojej ofercie posiada szeroką... więcej...

Ręczniki z bawełny egipskiej

meble i akcesoria

Ręczniki z bawełny egipskiej

Bawełna egipska uważna jest za najlepszą bawełnę na świecie. Jest ona ceniona przede wszystkim za swoją niezwykłą... więcej...