aurora

Wysokie szafki w łazience – więcej miejsca do przechowywania

data aktualizacji: 19-02-2020, 09:57 – artykuł promocyjny

Szafki w łazience to zawsze dogodne miejsce do przechowywania. Im wyższa szafka, tym więcej możliwości. Często w obrębie słupków można wygospodarować wygodne systemy o różnym zastosowaniu. Może to być uchylny kosz na bieliznę, szuflady z pełnym wysuwem, czy otwarte półki dodające aranżacji lekkości.

Wysokie szafki w łazience – więcej miejsca do przechowywania

fot.: Defra

 

Szafa w łazience czy wąski słupek

Trendy w łazienkowych meblach ukształtowały pewien kanon, który obowiązuje od wielu sezonów. Wśród wyposażenia, które na dobre zdobyło nasze zaufanie są wąskie słupki. Mają one wiele zalet. Nich nie można tu pominąć ogromnej roli, jaką przypisuje się pojemnej strefie przechowywania. Minimalizm przejawiający się m.in. w chowaniu znacznej części przyborów i kosmetyków łazienkowych, tak by nie burzyły ładu, czy ułatwiały czynności związane z porządkowaniem łazienki, ma w tym swoje zasługi.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki" oraz Pracownia Foorma

Drugim rozwiązaniem, który często pojawia się w łazienkach, zwłaszcza tych z nieco większym metrażem, jest zabudowa pod sam sufit wykonana na zamówienie. Wielkie szafy mogą być tak wkomponowane w styl wnętrza, że stopią się z otoczeniem. W innym wariancie ich wyeksponowanie i podkreślanie, na przykład za pomocą ozdobnych frontów ma również wymiar dekoracyjny. Dobrym rozwiązaniem, i to bez względu na metraż, jest zastosowanie lustrzanych drzwiczek. Pozwalają one połączyć dwie funkcje w jednym meblu oraz optycznie powiększają przestrzeń, czyniąc je jednocześnie bardzie przestronnym i jasnym. 

fot.: Elita - stojące słupki łazienkowe stanowią pojemną strefę przechowywania

 

Wysoka zabudowa w łazience - przegląd rozwiązań rynkowych

 

  • szafka nadbudowa nad pralką - to bardzo trafne rozwiązanie, które tworzy odrębną strefę na wzór pralni. Zyskujemy również bezpieczne miejsce do przechowywania różnego rodzaju środków czystości i detergentów. Można zdecydować się na jednolitą zabudowę, w której schowana będzie również pralka lub stworzyć stelaż okalający urządzenie.

fot.: Dream House

  • słupek z lustrzanym frontem - oprócz szafki zyskujemy również duże lustro, które optycznie zmienia proporcje wnętrza, dodaje mu blasku i odbija światło. Rozwiązanie typu 2w1, które wygląda wdzięcznie, a spełnia dwie różne funkcje.

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"


Przeczytaj również >> Aranżacja dużej łazienki


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Defra, Elita, Dream House

Podobne artykuły
Prezent dla domu, prezent dla siebie

meble i akcesoria

Prezent dla domu, prezent dla siebie

Idealny prezent powinien być praktyczny, ładny oraz trafiać w potrzeby i gusta obdarowywanej osoby. Szukając sprawdzonego... więcej...

Stilla – łazienka skrojona na miarę

meble i akcesoria

Stilla – łazienka skrojona na miarę

Meble w łazience często stanowią ciekawy element wyposażenia wnętrza. Muszą spełniać znacznie więcej oczekiwań ... więcej...