coram
aurora

Szuflady łazienkowe

data aktualizacji: 17-07-2020, 05:18 – artykuł promocyjny

Głębokie, pojemne i wygodne - takie są szuflady. Lubimy je za to, że ułatwiają przechowywanie oraz utrzymanie porządku. Szuflady w szafkach łazienkowych mają wiele obliczy, a zastosowany podział przestrzeni czyni je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Warto zatem wybrać meble wyposażone w szuflady. Oto przykłady różnych rozwiązań z wykorzystaniem szuflad łazienkowych.

Szuflady łazienkowe

fot.: Elita


Szuflada w łazience

Szafki, półki i szuflady to podstawowe meble, które warto posiadać w łazience. Miejsca do organizacji kosmetyków oraz różnego rodzaju przyborów toaletowych w łazience jest niezwykle ważne by cieszyć się ładem we wnętrzu. Szuflady są tak skonstruowane, że dodatkowo ułatwiają zachowanie porządku również w ich wnętrzu.

Szuflady łazienkowe z organizerami

fot.: Elita - szafka podumywalkowa z kolekcji Inge ze szklaną umywalką Sempre oraz dużą szufladą wyposażoną w segregatory ułatwiające utrzymanie porządku

Szuflady mogą stanowić mebel sam w sobie lub być połączone z półkami. W łazienkach najczęściej znajdują zastosowanie w strefie umywalkowej, gdzie przechowywanie jest niezwykle ważne i wiąże się z dużym wyzwaniem. Same szuflady mogą być ciekawą ozdobą wnętrza - ładny blat, ciekawe uchwyty - to wszystko wpływa na ostateczny odbiór.

Szafka łazienkowa z szufladami

fot.: GTV - szuflady ładnie się komponują w aranżacji strefy umywalkowej - tu dodatkowo szklane uchwyty są zgrane z umywalkami

Jeśli w szufladzie będzie panował ład to zmieści się w niej więcej przedmiotów. Stąd też propozycja wielu producentów na sprytne zorganizowanie przestrzeni szuflad. Dodatkowym atutem będzie front z systemem automatycznego otwierania przy nacisku, i tak na przykład dotknięcie frontu kolanem może spowodować wysunięcie zawartości szuflady nawet w czasie nakładania kremu lub golenia i to bez ryzyka pobrudzenia mebli.

Szuflada pod umywalkęSzafka łazienkowa z szufladą

fot.: Defra - głęboka szuflada pod umywalką to pojemna strefa do przechowywania

 

Meble łazienkowe z szufladami

 

  • Szuflada pod umywalką ze specjalnym wycięciem na syfon

Szuflada to zawsze dodatkowa przestrzeń na drobiazgi, których w każdej łazience jest sporo. Coraz popularniejsze jest wykorzystanie każdej możliwej przestrzeni na dobrą organizację. Do takich miejsc z pewnością należy strefa pod umywalką, w której znajduje się odpływ (syfon). Producenci mebli znaleźli doskonałe rozwiązanie tego problemu i oferują szuflady ze specjalnie zaprojektowanym wycięciem na rurę. To doskonały sposób na zagospodarowanie trudnego fragmentu, który kiedyś był niewykorzystywany.

Szuflady łazienkowe z organizerami

fot.: Elita - szuflada w szufladzie, czyli system organizacji szafki z wewnętrznym podziałem schowanym za wspólnym frontem


  • Szuflada w słupkach łazienkowych

Słupki łazienkowe zazwyczaj stanowią najbardziej pojemną formę przechowywania w łazience. Jeśli taki mebel dodatkowo wyposażymy w system szufladowy to może okazać się, że miejsca jest jeszcze więcej. Szuflady zwyczajowo umieszcza się w ich dolnej części, aby mieć do nich łatwy dostęp.  

 

Organizacja w łazience - szuflady z wkładami

Szuflada pozwala zadbać o właściwą organizację łazienki. Przede wszystkim to miejsce funkcjonalne i o bardzo praktycznym znaczeniu. Jednak żeby wysuwany fragment szafki spełniał swoją rolę doskonale, warto wyposażyć go w system organizacji przestrzeni. Najczęściej są to po prostu dodatkowe przegródki, które pomagają lepiej poukładać zawartość we wnętrzu oraz w czasie wysuwania szuflady zapobiegają przesuwaniu się zgromadzonych tam przedmiotów. Możemy pokusić się również o koszyki i pojemniki, które są tanie i łatwo dostępne, a to ich duża zaleta. Sprawdzą się także kosmetyczki, które możemy tu wykorzystać.

Akcesoria organizery do szuflad DEFRABOXAkcesoria organizery do szuflad DEFRABOXOrganizer do szuflady w łazienceSzuflada dobrze poukładana - schowki w łazience

fot.: Defra                                                         fot.: Coram

Wybierając organizery szufladowe warto zwrócić uwagę na tworzywo - dobrze by było łatwe do utrzymiania w czystości. Różnego rodzaju tworzywa różnią się między sobą podatnością na brud oraz późniejszym sposobem czyszczenia. Do tego każdy przedmiot w łazience powinien mieć swoje miejsce.

Wkład do szuflady łazienkowej

fot.: Peka

Wkłay i organizery na kosmetyki
Porządek w łazience - szuflady z organizerami na kosmetyki

Wkłay i organizery na kosmetyki
fot.: Emako

Kosmetyki kolorowe warto odkładać w miejsca mniej widoczne, jak na przykład wnętrze szuflady. Po pierwsze dłużej zachowają swoje właściwości (nie będą narażone na wpływ światła i tego słonecznego i sztucznego), a po drugie ułożone w specjalnych akcesoriach nie będą się przewracać i wysypywać lub wylewać.

Meble łazienkowe z szufladami

fot.: Coram - szuflada wyposażone w boczne relingi pozwala
     na ułożenie nawet stosu ręczników


Szuflady łazienkowe

fot.: ElitaOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Elita, Defra, Coram, GTV, Peka, Emako

Podobne artykuły
Funkcjonalna łazienka z wyposażeniem REJS

meble i akcesoria

Funkcjonalna łazienka z wyposażeniem REJS

Każda łazienka, niezależnie od swojego metrażu, musi pomieścić dużą ilość przedmiotów, które... więcej...

Montaż mebli łazienkowych podwieszanych

meble i akcesoria

Montaż mebli łazienkowych podwieszanych

Meble łazienkowe podwieszane cieszą się dużą popularnością wśród osób urządzających lub remontujących... więcej...

Samodzielny montaż szafek bez kłopotów

meble i akcesoria

Samodzielny montaż szafek bez kłopotów

Samodzielny montaż szafek łazienkowych czy kuchennych może sprawić kłopoty osobom, które wykonują te czynności... więcej...