coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalki w przestrzeni publicznej

data aktualizacji: 20-05-2019, 05:10 – artykuł promocyjny

Umywalki wielostanowiskowe do łazienek w toaletach publicznych to duże wyzwanie pod kątem użytych materiałów. Oczekuje się od nich by były trwałe, odporne na uszkodzenia oraz łatwe do utrzymania w czystości. Do tego w takich miejscach bardzo ważna jest estetyka wykonania. W końcu umywalki muszą prezentować się jak najlepiej, potwierdzając najwyższą jakość. Umywalki trafiające do łazienek użyteczności publicznej sprawdzane są pod kątem wymagających norm sanitarnych, dlatego dopracowywane są w najdrobniejszych szczegółach.

Umywalki w przestrzeni publicznej

Umywalki wielostanowiskowe od >>> Luxum w galerii Złote Tarasy

 

Szczegóły wykonawcze - omawiają specjaliści z Luxum

 

Luxum to największy polski producnet umywalek na wymiar. Firma wykonywała projekty dla większości największych Galerii w Polsce, m. in. w najpopularniejszych warszawskich Złotych Tarasach, Galerii Krakowskiej z rodzimego miasta producenta, Galerii Plaza w Poznaniu, czy sklepów IKEA, a także instytucji takich jak Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, czy Parlament Europejski.

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego

Wszystko zaczęło się w 1999 roku, kiedy pasja do projektowania i duża wiedza wykonawcza pozwoliły zacząć tworzyć produkty w pełni unikatowe – począwszy od projektów w domach prywatnych inwestorów aż po współczesne, kompleksowe realizacje.

Obecnie umywalki wielostanowiskowe do Luxum znajdują się w niezliczonych biurowcach, klubach, hotelach, restauracjach, szkołach, przedszkolach, placówkach medycznych oraz zakładach produkcyjnych o różnym profilu. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest doskonała jakość, wysoke walory użytkowe, utrzymanie reżimu higienicznego i to przy minimalnym nakładzie pracy.

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego

W Luxum wszystkie produkty do łazienek wykonywane są na indywidualne zamówienie. Proces realizacji zaczyna się od wywiadu z klientem, opracowaniu wzornictwa lub kontakcie z architektem. Następnie dział projektowy tworzy rysunki techniczne, które po akceptacji inwestora przekazywane są produkcji. W tym momencie uruchamiany zostaje właściwy etap tworzenia umywalek, a na życzenie – także innego wyposażenia sanitarnego. Oferta Luxum do łazienek prywatnych i łazienek w przestrzeni publicznej nie kończy się na umywalkach, sa w niej również blaty, przewijaki, wanny (w tym wanny specjalne i nietypowe), a także brodziki.

Umywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznychUmywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznych

Cały proces produkcji odbywający się w zakładach Luxum oparty jest wyłącznie na oryginalnych, sprawdzonych, certyfikowanych i w pełni bezpiecznych kompozyach Solid Surface takich jak:

  • Corian, Staron, Hanex, Kerrock, Hi-Macs, Krion oraz lekkich kompozytów typu włókno węglowe (Carbon) czy GFK Luxum. 

 

Kompozyty Solid Surface zdobyły zaufanie wśród wielu projektantów i inwestorów. Mają bowiem wiele zastosowań i właściwości. Jeśli oryginalne materiały zostaną poddane obróbce zgodnie ze wskazaniami fabrycznymi producenta, uzyskamy niepowtarzalne możliwości budowy wyposażenia na wymiar z wyjątkowym bogactwem form, kolorów i struktur.

Luxum, jako lider przetwórstwa Solid Surface i produkcji umywalek wielostanowiskowych oraz blatów i wyposażenia sanitarnego na indywidualne zamówienie

 

Kompozyt GFK LUXUM®

 

Luxum, jako lider przetwórstwa Solid Surface i produkcji umywalek wielostanowiskowych oraz blatów i wyposażenia sanitarnego na indywidualne zamówienie – opracował  kompozyt do produkcji luksusowych umywalek. Efektem końcowym jest kompozyt GFK LUXUM®, który powstał w oparciu o bazę i możliwości techniczne światowych koncernów z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy inżynierów Luxum.

GFK LUXUM®, to wyjątkowy materiał kompozytowy z atestem PZH, do budowy nowoczesnego wyposażenia sanitarnego w dowolnym kolorze RAL oraz o strukturze w tradycyjnym wysokim połysku, jak i nowoczesnej matowej satyny. Kompozyt sanitarny GFK LUXUM®, pozwala na bezspoinowe łączenie kolorów. Na wyrobach nie widać łączeń, gdyż w odróżnieniu od typowych kompozytów Solid Surface jest wytwarzany bezpośrednio w trakcie procesu produkcji wyrobu sanitarnego, tworzy nierozerwalny monolit. Idealnie gładka powierzchnia, bez porów sprawia, że brud nie przywiera do powierzchni, która jest prosta w utrzymaniu czystości.

GFK LUXUM®, to doskonały wybór na umywalki wielostanowiskowe, blaty, przewijaki i inne wyposażenie sanitarne.

  • Jest kompozytem miłym i ciepłym w dotyku.
  • Na życzenie, przygotowywany także w wersji z nanocząsteczkami srebra Microban®, wówczas powierzchnia wyrobu staje się antybakteryjna. Z przeznaczeniem do zastosowania w placówkach medycznych oraz przy przetwórstwie żywności, oraz wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na zachowaniu najwyższych priorytetów higienicznych (wyższych niż w przypadku wyposażenia z ceramiki czy stali nierdzewnej).
  • Co bardzo ważne, umywalki i blaty z kompozytu GFK LUXUM®, są znacznie lżejsze od umywalek ceramicznych czy konglomeratowych. Dzięki temu z powodzeniem są montowane nawet na lekkich ścianach działowych.
  • Umywalki kompozytowe po wielu latach eksploatacji są regenerowane, gdzie przywracany jest im pierwotny wygląd. W przypadku umywalek na wymiar z kompozytu GFK LUXUM® dodatkowym atutem jest unikalna właściwość estetyczna, gdzie powierzchnia pozostaje śnieżnobiała przez cały okres użytkowania.

 

Lekki beton architektoniczny


Modnym i ciekawym materiałem na umywalki wielostanowiskowe oraz blaty i okładziny ścienne stał się ostatnio lekki beton architektoniczny. Luxum dostarcza lekkie umywalki z blatem, w tym umywalki wielostanowiskowe pokrywane oryginalną, włoską powłoką betonową. Mają one modernistyczny, industrialny charakter. Trwałość tych umywalek to kolejny ważny atut. W związku z tym zyskują rzeszę zwolenników i coraz częściej pojawiają się w projektach polskich designerów. Przy kompleksowych realizacjach wyposażenia sanitarnego w łazienkach publicznych, niezbędny jest szczegółowy pomiar z natury na budowie – doświadczona ekipa producenta zbiera niezbędne dla dalszej realizacji informacje o wymiarach oraz warunkach przyszłej dostawy i montażu.

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego

 

Nowoczesny design

Wszechstronna pomoc ze strony doradców firmy pozwala uniknąć błędów oraz rozwiązać wszelkie problemy nawet przy realizacji wymagających inwestycji, przy skomplikowanych, nietypowych projektach. Dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem pracownicy dążą do przyspieszenia procesu realizacji.

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego na indywidualne zamówienie

Dbając o komfort swoich klientów, gości, pracowników - inwestorzy w zdecydowanej większości, słusznie decydują się na zastosowanie nowoczesnych, jednak w pełni sprawdzonych produktów. Najważniejsze to świetny wygląd, trwałość, niskie koszty utrzymania czystości oraz bezpieczeństwo dla człowieka i środowiska.

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnegoUmywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego

Umywalki wielostanowiskowe przeznaczone do użytku powszechnego muszą zachwycać użytkowników nowoczesnym designem. Mogą być to proste monolityczne bryły, w najpopularniejszych białych odcieniach, lub geometryczne, odważne kształty. Mogą też zaskakiwać kolorem.

Już dawno minęły czasy, gdzie inwestorzy stawiali na zwykłe, niczym niewyróżniające się zwykłe blaty i umywalki ceramiczne. Dzisiaj klient jest wymagający. Dla niego ważny jest wygląd otoczenia i jego jakość. Łazienka, nawet ta w budynku użyteczności publicznej, to miejsce intymne, gdzie mamy bezpośredni kontakt z wyposażeniem i zwraca się szczególną uwagę na czystość oraz estetykę.

 

Dlaczego Luxum?


Ponieważ w świecie niezwykle rozwojowej architektury użytkowej, do której stopniowo przywiązuje się coraz większą wagę, kładzie nacisk na najlepszą funkcjonalność i dąży do ciekawych rozwiązań designu. Specjaliści z Luxum dobrze rozumieją wymagania rynku nieruchomości komercyjnych. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa inwestorzy decydują się na rozwiązania nie przyjmujące kompromisów. Niemal 20 lat doświadczenia na rynku wnętrz pozwala na stworzenie produktów  unikatowych – materiały kompozytowe, doświadczenie i zaawansowane technologie dają bowiem nieograniczone możliwości. Dbając o komfort i estetykę Twojej realizacji warto jest zdecydować się na praktyczne i cenione przez wielu inwestorów rozwiązania.

Umywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznych

Co ważne, firma kładzie nacisk także na rzetelne i terminowe wykonanie zlecenia. Organizuje transport oraz montaż, udziela wszystkich wymaganych gwarancji, dostosowanych do wymagań inwestorów. Wraz z umywalkami na wymiar, dostarczane są wszystkie, aktualne, wymagane przepisami dokumenty.

Umywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznychUmywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznych
Umywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznychUmywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznychUmywalki wielostanowiskowe do łazienek publicznych


Szukasz kompleksowego rozwiązania? Sprawdź ofertę >>> Luxum


 

Kontakt w sprawie produktów:

LUXUM
ul. Jana Dekerta 44
30-703 Kraków
tel. (+48) 12 346 49 11
www: www.luxum.pl
mail: wyślij wiadomość
LUXUM

wanny » umywalki » brodziki na wymiar » kabiny prysznicowe » blaty umywalkowe » blaty łazienkowe » blaty kompozytowe » meble łazienkowe » nietypowe formy meblowe


Zobacz zdjęcia w galerii Luxum

 Podobne artykuły
Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

ceramika sanitarna

Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

Montując umywalkę musimy zadbać również o odpływ, ważne jest by był trwały i nieawaryjny. Rynek oferuje... więcej...

Kolorowe łazienki dla dzieci i dorosłych

ceramika sanitarna

Kolorowe łazienki dla dzieci i dorosłych

Coraz więcej osób decyduje się na nietypowe rozwiązania kolorystyczne, które przypominają im świat... więcej...

Pojemnik na kostki higieniczne - innowacja Geberit

ceramika sanitarna

Pojemnik na kostki higieniczne - innowacja Geberit

Pojemnik na kostki higieniczne firmy Geberit to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie. Po wrzuceniu kostki toaletowej... więcej...