Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Łazienka z kabiną i wanną - nowy trend

artykuł promocyjny

Wybór kabina czy wanna wydaje się być najtrudniejszą decyzją w kwestii urządzania łazienki. Jednak jeśli metraż nam na to pozwala warto zainwestować w oba rozwiązania. Wieczorna kąpiel i poranny prysznic będą wówczas łatwo dostępne. W przypadku małej łazienki możemy skorzystać z praktycznych parawanów nawannowych.

Łazienka z kabiną i wanną - nowy trend

Łazienka to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu, która ciągle zyskuje na znaczeniu...


Transformacja sposobu myślenia o łazience trwa już jakiś czas. Coraz chętniej poświęcamy jej większą przestrzeń oraz angażujemy się w sposób jej wykończenia. To nasze domowe centrum odnowy bilogicznej, miejsce odpoczynku i ukojenia zmysłów, a czasem nawet sala kinowa, czy czytelnia - możliwości są nieograniczone. Często też natrafiamy na propozycje urządzenia łazienki w stylu pokoju kąpielowego.

 

Wanna i prysznic w jednej łazience....

 

Każdy posiadacz wanny może powiedzieć o wielkim szczęściu. Błogi relaks na leżąco znany jest ludzkości już od Starożytności. Możliwość stosowania wielu dodatków do kąpieli również zwiększa funkcjonalność samej kąpieli. A gdy w domu są dzieci to wanna oczywiście będzie kojarzyć się z wielką frajdą i zabawą w czasie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Z kolei prysznic przemawia do każdego, kto chce oszczędnie gospodarować wodę. Co więcej prysznic uznawany jest za znacznie bardziej higieniczny - stale wypływająca czysta woda. Do tego jeszcze dochodzi bardzo indywidualna kwestia naszych przyzwyczajeń oraz stylu życia - wieczorem kąpiel, rano prysznic lub w zimie kąpiel ale latem prysznic....Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie więc posiadanie obu tych sanitariatów. Coraz częściej jest to realne, a nawet oczywiste i to bez względu na metraż!

 

Mała łazienka - jak w niej zmieścić wannę i prysznic

 

W przypadku pomysłu połączenia kabiny i wanny w jednej łazience najczęściej pojawia się problem wielkości tego pomieszczenia. I nic dziwnego - potrzebujemy więcej miejsca, ale jest to możliwe. Oto kilka pomysłów i przykładów:

  • Natrysk bez brodzika - to jeden z pomysłów na to jak optycznie oszukać przestrzeń - brak linii podziału da wrażenie większej przestronności we wnętrzu mimo, że metraż pozostanie ten sam. To najlepszy sposób by wprowadzić oba rozwiązania i niestracić na atrakcyjności aranżacji.

Wanna i prysznic w jednej łazience

fot.: Invena

  • Prysznice i wanny wzdłuż jednej ściany - to najlepszy pomysł w wąskiej przestrzeni, poza tym łatwiej o rozprowadzenie instalacji sanitarnej, która jest w bliskim sąsiedztwie. Wanna bowiem wcale nie musi przylegać do ściany - coraz częściej jest to centralne wyposażenie wielu łazienek, a modele wolnostojące biją rekordy popularności.

Wanna i prysznic w jednej łazienceWanna i prysznic w jednej łazience

fot.: Jedyne Takie Wnętrza

  • Wykorzystanie architektury pomieszczenia: wnęk, skosów itp. - takie rozwiązanie z pewnością jest stylowe i pozwala na kreatywne działania, jednak jesteśmy ograniczeni tu do wymiarów i kształtu danej przestrzeni.

Wanna we wnęce

fot.: Massi

  • Wanna z funkcją prysznica, czyli parawan nawannowy - w przypadku najmniejszej przestrzeni możemy pokusić się na bardzo komfortowe, oszczędne i pomysłowe połączenie wanny ze strefą natrysku, czyli montaż parawanu nawannowego. Pełnowymiarowa wanna pozostawi nam wygodę kąpieli a szybki prysznic będzie możliwy gdy część wanny odłonimy ścianką prysznicową w postaci właśnie parawanu. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że w przypadku osób z trudnościami w poruszaniu się nadal przeszkoą pozostanie zbyt wysoka wanna.

Wanna z parawanem nawannowym

fot.: Besco - parawan nawannowy Enzo

 

Natrysk i wanna w dużej łazience - jak oddzielić

 

Wydawać by się mogło, że na dużej przestrzeni ulokowanie wanny i prysznica to oczywistość. Jednak można to zrobić od tak sobie lub z polotem, wprowadzając spójność aranżacji lub dzieląc przestrzeń na strefy funkcjonalne - oto przykładowe realizacje:

  • Natrysk oddzielony od wanny - w ten sposób powstaje nam bardzo funkcjonalne wnętrze, które zapewnia też sporą intymność. O ile w małych wnętrzach najlepiej sprawdzają się przezroczyste tafle szkła, tak na dużej przestrzeni możemy pójść w stronę mlecznego lub wzorzystego wykończenia kabiny.

Wanna i prysznic w jednej łazience

fot.: Kolasiński Loft

  • Wanna na środku łazienki - to rozwiązanie do niedawana kojarzyło się nam ze sceną z filmu i to najczęściej amerykańskiego, teraz jest dostępne w coraz większej ilości łazienek urządzonych w różnych standardach.

Wanna i prysznic w jednej łazience

fot.: Salonika

  • na innym poziomie - umieszczenie na podwyższeniu strefy kąpielowo-prysznicowej to podział łazienki na przestrzenie funkcjonalne, który nadaje wnętrzu oryginalnegho charakteru.

Wanna i prysznic w jednej łazience

fot.: InvenaOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Massi, Invena, Besco, Jedyne Takie Wnętrza, Kolasiński Loft


Przeglądy
Polecamy

 

ceramed - przemyślany projekt łazienki armatura łazienkowa

Przemyślany projekt łazienki

 
płytki drewnopodobne podłogi i ściany

Płytki drewnopodobne

 
trendy łazienkowe na 2024 trendy w łazience

Jakie trendy na 2024?

 
Lustra do przedpokoju meble i akcesoria

Lustro do przedpokoju

 
PORTA 4 ŻYWIOŁY trendy w łazience

PORTA 4 ŻYWIOŁY w Twojej łazience

 

Partnerzy

Riho    logo Piramida

logo Śnieżka       Edaxo

Magma

Luxum CristalstoneSapho   kaflando płytki ceramiczne

  Invena    SHARP

      Electrolux   

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram