coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Wygodna strefa umywalkowa - na co zwrócić uwagę?

data aktualizacji: 07-01-2020, 12:51 – artykuł promocyjny

Wygoda w łazience kojarzy się przede wszystkim z przestronnością i dobrym wykorzystaniem przestrzeni. O ile na to pierwsze często nie mamy wpływu, o tyle dobra aranżacja może zdziałać cuda. Jak urządzić strefę umywalkową, żeby korzystanie z niej było przyjemnością?


Wszystko w zasięgu ręki

Łazienka to miejsce, w którym każdego ranka i wieczora przecinają się trasy wszystkich domowników. Każdy z nich ma coś do zrobienia właśnie przy umywalce: mycie rąk, zębów, makijaż, fryzura. Wszystkim zależy na tym, żeby przestrzeń ta była wygodna i żeby wszystko było łatwo dostępne. Dla osób, które lubią mieć wszystko pod ręką, dobrym wyborem będzie umywalka z szerokim rantem, taka jak Floks od Deante. Na jej brzegu bez trudu zmieści się mydło, szczoteczki do zębów i krem do rąk.

Wygodna strefa umywalkowa - na co zwrócić uwagę?

Modną w ostatnim czasie alternatywą jest umywalka stawiana na blacie, wokół której również możemy rozmieścić przedmioty pierwszej potrzeby. W zależności od ilości miejsca możemy się zdecydować na szeroką umywalkę Anemon, albo umywalkę z delikatnym i wąskim rantem, np. Temisto lub Tess. Oryginalnym rozwiązaniem będzie umywalka okrągła, takie jak Miran, również marki Deante. Jej ciekawy kształt można powtórzyć w innych ceramicznych elementach, dodatkach, a nawet płytkach.

Umywalka stawiana na blacie Deante Miran


Piękno i wytrzymałość

Jak pogodzić wygodę z atrakcyjnym wyglądem? Jeśli szukamy mebla z charakterem, który nie tylko pozwoli przechować wszystko, co musi się znaleźć w pobliżu umywalki, ale też będzie odporny na wilgoć i piękny, dobrym rozwiązaniem jest konsola łazienkowa. Wykonana ze stali konsola Deante ma solidną konstrukcję, elegancko wykończoną w kolorze czarnej satyny, jest odporna na wilgoć i długowieczna. Wyposażono ją w zintegrowany wieszak na ręcznik oraz demontowalną półkę. Dostępna jest w komplecie z prostą i funkcjonalną umywalką Temisto w dwóch rozmiarach. Co istotne, konsola produkowana jest w całości w Polsce.

konsola łazienkowa Deante z umywalką Temisto


Bateria idealna

Gdy decyzja o wyborze umywalki zostanie już podjęta, kolejnym ważnym krokiem jest dobranie odpowiedniej baterii. Wszyscy wiemy, jak irytujące może być korzystanie ze zbyt krótkiego kranu, rozchlapująca się woda lub utrudniony dostęp do pokręteł. Aby nie popełnić błędu, dobrze jest znać kilka ogólnych zasad.

Wysokość baterii jest różna dla umywalek tradycyjnych i stawianych na blacie. Jeśli umywalka ma otwór na baterię, idealna do niej będzie niska bateria, a wypływająca z niej woda nie będzie chlapać. W przypadku umywalki stawianej na blacie, baterię zamontujemy między jej krawędzią a ścianą, bezpośrednio na blacie. Ten sposób montażu jest odpowiedni do baterii z podwyższonym korpusem, które bez problemu sięgną do wyższej umywalki.

strefa umywalkowa z wygodną baterią Deante

Zasięg wylewki decyduje o tym, czy strumień wody będzie sięgał wystarczająco daleko. Do dużej umywalki wybierzmy baterię o dłuższej wylewce. Jeśli natomiast chcemy skompletować niewielką umywalkę z równie małą baterią, warto poszukać modelu z ruchomym aeratorem, który pozwoli precyzyjnie pokierować strumieniem wody i komfortowo umyć ręce. Przykładem takiego wygodnego rozwiązania jest bateria Hiacynt od Deante.

Proekologiczne rozwiązania pozwalają zaoszczędzić wodę, a tym samym odciążają nasz domowy budżet. Warto zwrócić tu uwagę na klasę przepływu baterii – do baterii umywalkowych rekomendowana jest klasa Z (poniżej 15 litrów na sekundę) lub A (poniżej 25 litrów na sekundę). Tym, co pozwala dokładnie umyć ręce niewielką ilością wody, jest aerator umieszczony na końcu wylewki. Dzięki niemu strumień wody jest napowietrzony, miękki i równomierny. Innym ciekawym sposobem na zmniejszenie zużycia wody jest funkcja eco-click, również dostępna w bateriach Hiacynt. Podczas odkręcania wody lekki opór dźwigni informuje o osiągnięciu połowy maksymalnego przepływu wody, wystarczającego do umycia rąk. Dalsze podnoszenie dźwigni pozwoli oczywiście odkręcić wodę całkowicie, jeśli jest taka potrzeba.

bateria umywalkowa stojąca Deante Hiacynt - chrom/biały

Łatwość utrzymania w czystości to cecha baterii pokrytych wysokiej jakości chromem, błyszczącym, a jednocześnie odpornym na tarcie. Szczególnie szybko czyści się powierzchnie gładkie, opływowe i pozbawione zakamarków, w których mógłby się zbierać kamień. Jeśli woda jest twarda i zamiera dużo minerałów, dobrym rozwiązaniem jest bateria z aeratorem wykonanym z silikonu. Wówczas zebrany osad można wykruszyć po prostu przecierając aerator palcem. Pod nazwą anti-calc znajdziemy tę funkcję między innymi w bateriach Arnika i Jasmin od Deante.

Jak widać, strefę umywalkową można urządzić bardzo wygodnie nawet na niewielkiej przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest wybór dobrej jakości sprzętów sprawdzonych marek i odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów do siebie. Tak zaaranżowana łazienka będzie nas cieszyć jeszcze przez wiele lat.

Kontakt w sprawie produktów:

Deante
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 Podobne artykuły
Czy warto montować bidet w łazience

ceramika sanitarna

Czy warto montować bidet w łazience

Bidet posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Pierwsi z nich są zdania, iż jest... więcej...

Bidet - przegląd oferty rynkowej

ceramika sanitarna

Bidet - przegląd oferty rynkowej

Bidet to wyposażenie sanitarne łazienki, któr montuje się w pobliżu miski WC. Pełni funkcję wygodnego i... więcej...

Podwieszana miska czy kompakt wc?

ceramika sanitarna

Podwieszana miska czy kompakt wc?

Podczas remontu łazienki dylematy wciąż się mnożą, a związane jest to głównie z mnogością propozycji... więcej...