konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Ekologiczne baterie w Twoim domu - konieczność czy wymysł

data aktualizacji: 15-10-2020, 11:45 – artykuł promocyjny

Zgodnie z hasłem "myśl globalnie, działaj lokalnie" oszczędzanie wody powinno wejść nam w nawyk, a wdrażanie warto przeprowadzić małymi krokami zaczynając od własnej kuchni i łazienki. To tu kryje się największy potencjał budowania świadomości o kruchości zapasów tej niezbędnej do życia cieczy. Zasoby wodne kurczą się i musimy jak najszybciej o nie zadbać. Czuć to nawet już w naszym kraju, który coraz częściej boryka się z efektem suszy i okresowym brakiem deszczu. Zjawisko to z pewnością będzie się nasilać. Dlatego oszczędzanie wody to konieczność, a można nawet powiedzieć, że największe wyzwanie XXI wieku. Grupa KFA Armatura podpowiada jak to robić skutecznie, a czasem nawet nieświadomie. Wystarczy postawić na technologie, które pomogą nam w walce o lepsze jutro dla nas i przyszłych pokoleń, pozwalając jednocześnie dalej cieszyć się komfortem, do którego przywykliśmy.

Ekologiczne baterie w Twoim domu - konieczność czy wymysł

Baterie łazienkowe i kuchenne najnowszej generacji

 

Urządzający mieszkanie czy dom lub decydując się na remont warto sięgać po rozwiązania, które przybliżą nas do efektywnego korzystania z cennego surowca, jakim jest woda. Często kupując baterię zwracamy uwagę na jej wygląd. To ważne, ale nie powinniśmy na tym poprzestać. Funkcjonalność baterii często idzie w parze z rozwiązaniami ekologicznymi, których na pierwszy rzut oka nie widać, tym bardziej więc warto mieć ich świadomość...

Nowoczesna technologia pozwala oszczędzać wodę, a firma Grupa Armatura zadbała również by szło to w parze z minimalistycznym designem oraz estetyką dobraną do każdego stylu. To rozwiązania, które pozwolą nam docenić wartość tego cennego surowca.

 

Technologie w trosce o oszczędność wody

 

Możliwości oszczędzanie wody jest sporo. Od nawyków związanych z dokręcaniem nieszczelnych kranów, zakręcaniem wody, gdy nie ma potrzeby by leciała po zmiany przyzwyczajeń kąpielowych i przejście z wylegiwania się w wannie wypełnionej po brzegi wodą na rzecz szybkiego prysznica. Pomocna jest też najnowsza technologia...

 

Bez kapania - szczelność z ceramnicznym regulatorem

 

Jak wiadomo najlepszym rozwiązaniem jest marnowanie jak najmniejszej ilości wody. Kiedy chcemy ustawić odpowiedni strumień lub temperaturę często spuszczamy bez potrzeby do kanalizacji znaczną ilość tego cennego surowca. W trosce o środowisko koniecznie musimy też wyeliminować ryzyko nieszczelności w bateriach. Pomocny w tym będzie ceramiczny regulator, który posiadają baterie Armatura Kraków.

Seria baterii ANGELIT

fot.: Seria baterii ANGELIT posiada ceramiczny regulator, który w wersji wannowej zintegrowany został z przełącznikiem natrysku, co pozwala sterować zarówno przepływem wody przez wylot baterii, jak i przez łącznik natrysku; dostępna w wersji chrom lub biały

Unikatowy kształt korpusu oraz eliminacja przełącznika wannowo-natryskowego sprawiają, że bateria ma nowoczesny wygląd i zaskakuje swoją funkcjonalnością.

 

Kliknij i zobacz, jak bateria Angelit oszczędza Twoją wodę >> link


 

Woda i powietrze - siła oszczędzania

 

Ograniczenie przepływu wody przy zachowaniu pełni komfortu korzystania z baterii możliwe jest tylko w przypadku połączenia dwóch żywiołów. Woda napowietrzona to znaczne oszczędności w poborze, a powietrze przecież jest darmowe. W tym celu wykorzystuje się napowietrzacze składające się ze specjalnych filtrów cząsteczek i siateczki z innowacyjnego materiału. Ten niewidoczny element ma wielką moc, usprawnia mycie bez uszczerbku na naszej wygodzie, a do tego dba również o domowy budżet.

olekcja baterii MOKAIT olekcja baterii MOKAIT

fot.: Kolekcja baterii MOKAIT posiada napowietrzacze Rub Clean, które ograniczają przepływ wody do 6 litrów na minutę

Baterie MOKAIT charakteryzują się oryginalnym designem bazującym na geometrycznych wzorcach, które mają kojarzyć się z prostotą i minimalizmem, który odnajdzie się we wnętrzach zarówno klasycznych, jak też tych nieco bardziej nowoczesnych.
 

 

Sterowanie ręką, łokciem, nadgarstkiem

 

Oszczędzanie wody to nie wymysł, ani tym bardziej chwilowa moda. To fakt, który musimy zaakceptować i to jak najszybciej. Jeśli wyposażymy nasz dom w nowoczesną armaturę - zrobi to ona za nas. Szczególnie w kuchni, gdzie brudne ręce często są przyczyną niedokręcania kranu potrzebujemy pomocnika...może to być bateria, którą włączymy lub wyłączymy dotykiem i to w dowolne miejsce. Z pewnością pójdzie to na poczet znacznego ograniczenia marnotrawienia wody.

Inteligentna bateria zlewozmywakowa ARYA TOUCH ME
fot.: Inteligentna bateria zlewozmywakowa ARYA TOUCH ME

 

Bezdotykowe baterie łazienkowe to kolejny przykład zaawansowanej technologii w służbie na rzecz ochrony środowiska. Wbudowany w korpus czujnik ruchu wysyła sygnał, gdy wyczuje w pobliżu ręce i uruchamia baterię. Rozwiązania takie znane są już doskonale w budynkach użyteczności publicznej, bo oprócz tego, że pozwalają kontrolować zużycie wody tylko w stopniu koniecznym, to jeszcze są higieniczne i bezpieczne pod kątem sanitarnym. Teraz można cieszyć się tym luksusem także w prywatnej łazience i to za niewielką kwotę.

Bezdotykowe baterie łazienkowe - Samba   Bezdotykowe baterie łazienkowe - Twist

fot.: Samba, Twist - baterie bezdotykowe do łazienki

 

Ekologiczne baterie w domu - czy warto?


Ekologiczne podejście do życia pozwoli nam zyskać podwójnie. Po pierwsze pomożemy naszej planecie i przyszłym pokoleniom, a po drugie siłą rzeczy będziemy oszczędzać, a nasze rachunki staną się mniejsze.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Czarne kabiny prysznicowe - element loftowej łazienki

armatura łazienkowa

Czarne kabiny prysznicowe - element loftowej łazienki

Trend na industrializm szturmem wdarł się do polskich mieszkań i nic nie wskazuje na to, by miał odejść. Z roku... więcej...

Jaki kran wybrać aby był czysty

armatura łazienkowa

Jaki kran wybrać aby był czysty

Jednym z czynników, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając baterię do łazienki, jest jej kształt. Budowa... więcej...

Ariane i Raina – niepowtarzalne wanny kompozytowe Roca

armatura łazienkowa

Ariane i Raina – niepowtarzalne wanny kompozytowe Roca

Najnowsze technologie i materiały, które Roca wykorzystuje w swoich rozwiązaniach łazienkowych, zapewniają... więcej...