coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Miski WC bez kołnierza – przegląd

data aktualizacji: 30-03-2020, 05:41 – artykuł promocyjny

Czyszczenie toalety nie należy do przyjemności. Dlatego producenci ceramiki sanitarnej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku. Coraz częściej w ofercie wielu z nich pojawiają się miski bez rantów, które eliminują tą drażliwą kwestię do minimum. Ponadto, bezrantowe miski toaletowe pomagają oszczędzać wodę.  

Miski WC bez kołnierza – przegląd

Bez rantu spłukującego, bez obrzeży wewnętrznych - technologia bezkołnierzowa

 

Kołnierz wewnątrz miski WC to trudno dostępne miejsca i zakamarki, które ułatwiają namnażanie się bakterii. Do ich czyszczenia trzeba wykorzystać płyn ze specjalnym dozownikiem oraz szczotkę. Toalety pozbawione tej części znacznie łatwiej utrzymać w czystości. A czysta toaleta to bezpieczeństwo i większa ekologia, bo bez agresywnej chemii.

Technologia bezkołnierzowa pozwala także zmniejszyć zużycie wody podczas spłukiwania, a to z pewnością będzie z korzyścią dla naszego budżetu. Odpowiada za to specjalne ukształtowanie misy oraz sposób rozmieszczenia dysz spłukujących, które z precyzją rozprowadzają wodę.

Kolejna ważna cecha to estetyczny wygląd, który jest nowoczesny, stylowy a nawet designerski. Choć tego typu rozwiązanie nie jest jeszcze standardem to z pewnością trend ten będzie się mocno rozwijał.

Systemy bezkołnierzowego spłukiwania toalety ma swoje własne nazwy, które zależą od producenta. Rozwiązanie dostępne jest zarówno w modelach stojących, kompaktach, jak i miskach wiszących.
 

Redakcja poleca >> Kupujemy miskę WC - przegląd oferty rynkowej


Poniżej prezentujemy dostępne na rynku rozwiązania i modele bezkołnierzowe


Miski Rimfree® Koło bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

Jak prezentuje marka Koło - kołnierze były modne 400 lat temu, a we współczesnych toaletach to przeżytek. W połączeniu z innymi markami międzynarodowego koncernu Geberit dba więc o jakość łazienkowych rozwiązań dostosowując je do potrzeb rynku. Miska bezkołnierzowa Rimfree® jest najlepszym tego przykładem. A system stał się jednocześnie synonimem miski bezkołnierzowej.

Miski Rimfree® Koło bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantuMiski Rimfree® Koło bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

>> Rimfree Koło >>


Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

AquaBlade to technologia w służbie czystości. Bazująca na minimalistycznym wzornictwie, bez rantów, zakrzywionych linii oraz wgłębień. Przekłada się to na idealną czystość oraz wyjątkowy wygląd toalety.

  • idealnie gładkie wewnętrzne ścianki misy w.c.
  • nachylone pod kątem by jak najdokładniej spłukać jak największą powierzchnię przy użyciu zaledwie 4l wody
  • woda wypływająca dwoma silnymi płaszczyznowymi strumieniami ze szczeliny znajdującej się tuż przy obrzeżu miski działa z siłą kaskady - obmywa misę i spływając w dół dokładnie spłukuje zanieczyszczenia (powyżej 95% powierzchni)
  • technologia ta występuje w trzech seriach ceramiki: designerskiej serii Tonic 2 oraz w bardziej ekonomicznych kolekcjach Connect Air i Tesi

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

 

Clean ON - bezkołnierzowe miski toaletowe Cersanit

Miski WC wykonane w technologii CleanOn w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli nie posiadają wewnętrznego kołnierza. Spłukiwana woda dokładnie obmywa całą ich powierzchnię i pozostawia ją czystą na dłużej. Brak trudno dostępnych miejsc to także brak bakterii i znacząca poprawa higieny.

  • do czyszczenia wystarczy użyć ściereczki - nie ma konieczności zakupu specjalnych szczotek będących w stanie dotrzeć do różnych zakamarków
  • spełniają najwyższe standardy jakości
  • są przyjazne dla środowiska - mniejsze zużycie wody i detergentów

Clean ON - bezkołnierzowe miski toaletowe Cersanit

technologia CleanOn dostępna jest w kompaktach oraz miskach zawieszanych

 

Rimfree w miskach Vigour od Elements

Miski z technologią Rimfree zachwycają niebanalną stylistyką i funkcjonalnością. Bezkołnierzowa misa nie sprawia trudności podczas czyszczenia. Rimfree to przełomowe rozwiązanie, którego celem jest ułatwienie utrzymania czystości w toalecie. Tradycyjny wewnętrzny kołnierz to siedlisko kamienia, brudu i bakterii. Pozbycie się kołnierza wiąże się także z wprowadzeniem unikalnego kształtu miski ustępowej i systemu spłukiwania wody, co również ma duże znaczenie.

Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR cosima - ElementsElements - Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR white

Sprawdź pozostałe modele >> Elements

 

Miska WC Decos Rimless w ofercie Massi

Decos Rimless to wisząca miska WC zapewniająca wysoką higienę i łatwiejsze czyszczenie. Ma bardzo opływowy kształt, co podnosi jej walory również w kwestii estetyki. Zwarta bryła i system bezkołnierzowy gwarantują piękny wygląd na lata.

>> Rimless Massi >>

 

Toaleta bezrantowa Peonia i Anemon Zero od Deante

Zgodnie z nazwą technologia bezrantowa oferowana przez Deante ma zapewniać ZERO problematycznych zakamarków i czasochłonnego czyszczenia w zamian za maksimum higieny, komfortu i elegancji. Zastosowana technologia daje pewność dokładnego spłukania. Projektanci marki przygotowując miskę pozbawioną standardowego kołnierza zadbali o najwyższy poziom higieny, a delikatnie wyprofilowany brzeg miski gwarantuje odbiór pełnej pojemności spłuczki, bez ryzyka rozchlapania wody.

Toaleta bezrantowa PeoniaToaleta bezrantowa Anemon Zero od Deante

>> Miski ustępowe wiszące bez kołnierza >>

 

Salonika - Keramag MyDay Rimfree

Keramag MyDay to toaleta podwieszana na bazie technlogii Rimfree, czyli bez kołnierza. Oprócz tego produkty Keramag to wysoka jakość i estetyka. Marka dba o detale.

Keramag MyDay Rimfree

Salonika

 

Roca - Miska WC podwieszana Rimless Round seria GAP

 

Seria została zaprojektowna przez Antonio Bullo. Odznacza się wyjątkową funkcjonalnością i pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni bez względu na wielkość łazienki. Kolekcja cechuje się nowoczesnym wzornictwem na bazie delikatnych linii.

GAP - WC z Rimless Round

fot.: Roca

 

Yeti - Simas Vignoni: miska podwieszana bezrantowa

Włoska marka dba o wyjątkowy wygląd swoich produktów, nie zapominając przy tym o najnowszych technologiach, czego dowodem jest miska wisząca bezrantowa RIMLESS Simas Vignoni w komplecie deska wolnoopadającą. Miski dostępne są w kilku kolorach - do wyboru w wykończeniu połysk lub mat.

Simas Vignoni miska podwieszana bezrantowa

 Yeti


Invena - bezrantowe miski wc 

W ofercie marki Invena znajdziemy dwie bezrantowe, wiszące miski WC: Dokos i Nyks. Pierwsza – okrągła, druga – kwadratowa. Ich uniwersalna forma zadowoli miłośników zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu wyposażenia łazienki. Zewnętrzny kształt miski również sprzyja higienie, gdyż prostą formę bez zbędnych zakamarków dużo łatwiej się czyści. Obie miski są wiszące.

DOKOS - bezrantowa miska wc InvenaNYKS - bezrantowa miska wc Invena

Dokos                                                                Nyks

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ideal Standard, Yeti, Roca, Salonika, Deante, Armatura Kraków, Cersanit, Koło, Geberit, Elements, Invena


Podobne artykuły
Ceramika MASSI - wizja doskonałej łazienki

ceramika sanitarna

Ceramika MASSI - wizja doskonałej łazienki

Ceramika Massi łączy wysoką jakość, nowoczesny styl i praktyczne rozwiązania, które opierają się na światowych... więcej...

Idealna umywalka do łazienki - wisząca, stojąca, a może meblowa?

ceramika sanitarna

Idealna umywalka do łazienki - wisząca, stojąca,...

Umywalki występują w wielu wariantach. Wybiera się je m.in. z uwzględnieniem ilości zajmowanego miejsca, głębokości... więcej...

Stelaże podtynkowe - co warto wiedzieć?

ceramika sanitarna

Stelaże podtynkowe - co warto wiedzieć?

Ceramika sanitarna montowana na specjalnych stelażach podtynkowych, ukrytych w ścianach, to rozwiązanie, które... więcej...