Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Miski WC bez kołnierza – przegląd

artykuł promocyjny

Czyszczenie toalety nie należy do przyjemności. Dlatego producenci ceramiki sanitarnej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku. Coraz częściej w ofercie wielu z nich pojawiają się miski bez rantów, które eliminują tą drażliwą kwestię do minimum. Ponadto, bezrantowe miski toaletowe pomagają oszczędzać wodę.  

Miski WC bez kołnierza – przegląd

Bez rantu spłukującego, bez obrzeży wewnętrznych - technologia bezkołnierzowa

 

Kołnierz wewnątrz miski WC to trudno dostępne miejsca i zakamarki, które ułatwiają namnażanie się bakterii. Do ich czyszczenia trzeba wykorzystać płyn ze specjalnym dozownikiem oraz szczotkę. Toalety pozbawione tej części znacznie łatwiej utrzymać w czystości. A czysta toaleta to bezpieczeństwo i większa ekologia, bo bez agresywnej chemii.

Technologia bezkołnierzowa pozwala także zmniejszyć zużycie wody podczas spłukiwania, a to z pewnością będzie z korzyścią dla naszego budżetu. Odpowiada za to specjalne ukształtowanie misy oraz sposób rozmieszczenia dysz spłukujących, które z precyzją rozprowadzają wodę.

Kolejna ważna cecha to estetyczny wygląd, który jest nowoczesny, stylowy a nawet designerski. Choć tego typu rozwiązanie nie jest jeszcze standardem to z pewnością trend ten będzie się mocno rozwijał.

Systemy bezkołnierzowego spłukiwania toalety ma swoje własne nazwy, które zależą od producenta. Rozwiązanie dostępne jest zarówno w modelach stojących, kompaktach, jak i miskach wiszących.
 

Redakcja poleca >> Kupujemy miskę WC - przegląd oferty rynkowej


Poniżej prezentujemy dostępne na rynku rozwiązania i modele bezkołnierzowe


Miski bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

Kołnierze we współczesnych toaletach to przeżytek. Dlatego każdy producent dba o jakość łazienkowych rozwiązań dostosowując je do potrzeb rynku. Miskie bezkołnierzowe są najlepszym tego przykładem. A system stał się jednym z najbardziej popularnych.

Miski bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

fot.: Sapho


Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

AquaBlade to technologia w służbie czystości. Bazująca na minimalistycznym wzornictwie, bez rantów, zakrzywionych linii oraz wgłębień. Przekłada się to na idealną czystość oraz wyjątkowy wygląd toalety.

  • idealnie gładkie wewnętrzne ścianki misy w.c.
  • nachylone pod kątem by jak najdokładniej spłukać jak największą powierzchnię przy użyciu zaledwie 4l wody
  • woda wypływająca dwoma silnymi płaszczyznowymi strumieniami ze szczeliny znajdującej się tuż przy obrzeżu miski działa z siłą kaskady - obmywa misę i spływając w dół dokładnie spłukuje zanieczyszczenia (powyżej 95% powierzchni)
  • technologia ta występuje w trzech seriach ceramiki: designerskiej serii Tonic 2 oraz w bardziej ekonomicznych kolekcjach Connect Air i Tesi

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

 

Wisząca toaleta z systemem spłukiwania SWIRLFLUSH®


Rewolucyjny system spłukiwania, który zapewnia łatwą konserwację i czyszczenie miski

fot.: Sapho

 

Rimfree w miskach Vigour od Elements

Miski z technologią Rimfree zachwycają niebanalną stylistyką i funkcjonalnością. Bezkołnierzowa misa nie sprawia trudności podczas czyszczenia. Rimfree to przełomowe rozwiązanie, którego celem jest ułatwienie utrzymania czystości w toalecie. Tradycyjny wewnętrzny kołnierz to siedlisko kamienia, brudu i bakterii. Pozbycie się kołnierza wiąże się także z wprowadzeniem unikalnego kształtu miski ustępowej i systemu spłukiwania wody, co również ma duże znaczenie.

Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR cosima - ElementsElements - Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR white

Sprawdź pozostałe modele >> Elements

 

Miska WC Decos Rimless w ofercie Massi

Decos Rimless to wisząca miska WC zapewniająca wysoką higienę i łatwiejsze czyszczenie. Ma bardzo opływowy kształt, co podnosi jej walory również w kwestii estetyki. Zwarta bryła i system bezkołnierzowy gwarantują piękny wygląd na lata.

>> Rimless Massi >>

 

Corona TR2197 - kompaktowa miska WC od Uptrend

Miska podwieszana Corona TR2197 to wręcz idealna opcja w przypadku małych łazienek. Nowoczesny design oraz wykonanie z ceramiki świetnie wpasowuje się we wnętrza kawiarniane czy restauracyjne. Głębokość miski wynosi 50 cm, a szerokość 35,5 cm, co gwarantuje wygodne użytkowanie, a dzięki technologii bezrantowej mamy ułatwione czyszczenie.

Miska podwieszana Corona TR2197

fot.: Uptrend - miska podwieszana Corona

 

Toaleta bezrantowa Peonia i Anemon Zero od Deante

Zgodnie z nazwą technologia bezrantowa oferowana przez Deante ma zapewniać ZERO problematycznych zakamarków i czasochłonnego czyszczenia w zamian za maksimum higieny, komfortu i elegancji. Zastosowana technologia daje pewność dokładnego spłukania. Projektanci marki przygotowując miskę pozbawioną standardowego kołnierza zadbali o najwyższy poziom higieny, a delikatnie wyprofilowany brzeg miski gwarantuje odbiór pełnej pojemności spłuczki, bez ryzyka rozchlapania wody.

Toaleta bezrantowa PeoniaToaleta bezrantowa Anemon Zero od Deante

>> Miski ustępowe wiszące bez kołnierza >>

 

Salonika - Keramag MyDay Rimfree

Keramag MyDay to toaleta podwieszana na bazie technlogii Rimfree, czyli bez kołnierza. Oprócz tego produkty Keramag to wysoka jakość i estetyka. Marka dba o detale.

Keramag MyDay Rimfree

Salonika

 

Invena - bezrantowe miski wc 

W ofercie marki Invena znajdziemy dwie bezrantowe, wiszące miski WC: Dokos i Nyks. Pierwsza – okrągła, druga – kwadratowa. Ich uniwersalna forma zadowoli miłośników zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu wyposażenia łazienki. Zewnętrzny kształt miski również sprzyja higienie, gdyż prostą formę bez zbędnych zakamarków dużo łatwiej się czyści. Obie miski są wiszące.

DOKOS - bezrantowa miska wc InvenaNYKS - bezrantowa miska wc Invena

Dokos                                                                Nyks

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ideal Standard, Salonika, Deante, Elements, Sapho, Invena, Uptrend


Polecamy
Jak wybrać misy WC dobrej jakości? ceramika sanitarna

Jak wybrać misy WC dobrej jakości?

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

Cerramed
 

LuxumCristalstone

InvenaBesco

AKCJUM

Riho  Sapho

logo Coram

logo PiramidaWerit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram