Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Miski WC bez kołnierza – przegląd

artykuł promocyjny

Czyszczenie toalety nie należy do przyjemności. Dlatego producenci ceramiki sanitarnej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rynku. Coraz częściej w ofercie wielu z nich pojawiają się miski bez rantów, które eliminują tą drażliwą kwestię do minimum. Ponadto, bezrantowe miski toaletowe pomagają oszczędzać wodę.  

Miski WC bez kołnierza – przegląd

Bez rantu spłukującego, bez obrzeży wewnętrznych - technologia bezkołnierzowa

 

Kołnierz wewnątrz miski WC to trudno dostępne miejsca i zakamarki, które ułatwiają namnażanie się bakterii. Do ich czyszczenia trzeba wykorzystać płyn ze specjalnym dozownikiem oraz szczotkę. Toalety pozbawione tej części znacznie łatwiej utrzymać w czystości. A czysta toaleta to bezpieczeństwo i większa ekologia, bo bez agresywnej chemii.

Technologia bezkołnierzowa pozwala także zmniejszyć zużycie wody podczas spłukiwania, a to z pewnością będzie z korzyścią dla naszego budżetu. Odpowiada za to specjalne ukształtowanie misy oraz sposób rozmieszczenia dysz spłukujących, które z precyzją rozprowadzają wodę.

Kolejna ważna cecha to estetyczny wygląd, który jest nowoczesny, stylowy a nawet designerski. Choć tego typu rozwiązanie nie jest jeszcze standardem to z pewnością trend ten będzie się mocno rozwijał.

Systemy bezkołnierzowego spłukiwania toalety ma swoje własne nazwy, które zależą od producenta. Rozwiązanie dostępne jest zarówno w modelach stojących, kompaktach, jak i miskach wiszących.
 

Redakcja poleca >> Kupujemy miskę WC - przegląd oferty rynkowej


Poniżej prezentujemy dostępne na rynku rozwiązania i modele bezkołnierzowe


Miski bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

Kołnierze we współczesnych toaletach to przeżytek. Dlatego każdy producent dba o jakość łazienkowych rozwiązań dostosowując je do potrzeb rynku. Miskie bezkołnierzowe są najlepszym tego przykładem. A system stał się jednym z najbardziej popularnych.

Miski bez kołnierza, czyli wewnętrznego rantu

fot.: Sapho


Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

AquaBlade to technologia w służbie czystości. Bazująca na minimalistycznym wzornictwie, bez rantów, zakrzywionych linii oraz wgłębień. Przekłada się to na idealną czystość oraz wyjątkowy wygląd toalety.

  • idealnie gładkie wewnętrzne ścianki misy w.c.
  • nachylone pod kątem by jak najdokładniej spłukać jak największą powierzchnię przy użyciu zaledwie 4l wody
  • woda wypływająca dwoma silnymi płaszczyznowymi strumieniami ze szczeliny znajdującej się tuż przy obrzeżu miski działa z siłą kaskady - obmywa misę i spływając w dół dokładnie spłukuje zanieczyszczenia (powyżej 95% powierzchni)
  • technologia ta występuje w trzech seriach ceramiki: designerskiej serii Tonic 2 oraz w bardziej ekonomicznych kolekcjach Connect Air i Tesi

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

Toaleta bez zakamarków AquaBlade od Ideal Standard

 

Wisząca toaleta z systemem spłukiwania SWIRLFLUSH®


Rewolucyjny system spłukiwania, który zapewnia łatwą konserwację i czyszczenie miski

fot.: Sapho

 

Rimfree w miskach Vigour od Elements

Miski z technologią Rimfree zachwycają niebanalną stylistyką i funkcjonalnością. Bezkołnierzowa misa nie sprawia trudności podczas czyszczenia. Rimfree to przełomowe rozwiązanie, którego celem jest ułatwienie utrzymania czystości w toalecie. Tradycyjny wewnętrzny kołnierz to siedlisko kamienia, brudu i bakterii. Pozbycie się kołnierza wiąże się także z wprowadzeniem unikalnego kształtu miski ustępowej i systemu spłukiwania wody, co również ma duże znaczenie.

Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR cosima - ElementsElements - Bezkołnierzowa miska wisząca VIGOUR white

Sprawdź pozostałe modele >> Elements

 

Miska WC Decos Rimless w ofercie Massi

Decos Rimless to wisząca miska WC zapewniająca wysoką higienę i łatwiejsze czyszczenie. Ma bardzo opływowy kształt, co podnosi jej walory również w kwestii estetyki. Zwarta bryła i system bezkołnierzowy gwarantują piękny wygląd na lata.

>> Rimless Massi >>

 

Toaleta bezrantowa Peonia i Anemon Zero od Deante

Zgodnie z nazwą technologia bezrantowa oferowana przez Deante ma zapewniać ZERO problematycznych zakamarków i czasochłonnego czyszczenia w zamian za maksimum higieny, komfortu i elegancji. Zastosowana technologia daje pewność dokładnego spłukania. Projektanci marki przygotowując miskę pozbawioną standardowego kołnierza zadbali o najwyższy poziom higieny, a delikatnie wyprofilowany brzeg miski gwarantuje odbiór pełnej pojemności spłuczki, bez ryzyka rozchlapania wody.

Toaleta bezrantowa PeoniaToaleta bezrantowa Anemon Zero od Deante

>> Miski ustępowe wiszące bez kołnierza >>

 

Salonika - Keramag MyDay Rimfree

Keramag MyDay to toaleta podwieszana na bazie technlogii Rimfree, czyli bez kołnierza. Oprócz tego produkty Keramag to wysoka jakość i estetyka. Marka dba o detale.

Keramag MyDay Rimfree

Salonika

 

Invena - bezrantowe miski wc 

W ofercie marki Invena znajdziemy dwie bezrantowe, wiszące miski WC: Dokos i Nyks. Pierwsza – okrągła, druga – kwadratowa. Ich uniwersalna forma zadowoli miłośników zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu wyposażenia łazienki. Zewnętrzny kształt miski również sprzyja higienie, gdyż prostą formę bez zbędnych zakamarków dużo łatwiej się czyści. Obie miski są wiszące.

DOKOS - bezrantowa miska wc InvenaNYKS - bezrantowa miska wc Invena

Dokos                                                                Nyks

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Ideal Standard, Salonika, Deante, Elements, Sapho, Invena


Polecamy

 

Umywalki z efektem marmuru - przegląd modeli ceramika sanitarna

Umywalki z marmuru - przegląd

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

CerramedBesco
 

LuxumCristalstone

Invenalogo Coram

AKCJUM

Riho  Sapho


logo Piramida
Werit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram