konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Chromowany grzejnik łazienkowy - jaki wybrać?

data aktualizacji: 05-09-2018, 06:51 – artykuł promocyjny

Grzejniki chromowane to trend, który na dobre zawojował nasze wnętrza. Nic w tym dziwnego, elegancka chromowana powłoka doskonale wkomponowuje się do nowoczesnych łazienek, stanowiąc pewnego rodzaju biżuterię dla naszego wnętrza. Błyszczące dodatki podniosą walor estetyczny nawet bardzo prostej łazienki, nadadzą jej trójwymiarowości i klasy, niczym para kolczyków do tzw. małej czarnej, czy srebrny zegarek do klasycznego garnituru. Chromowane grzejniki łazienkowe pięknie współgrają z armaturą łazienkową o tym samym wykończeniu, a dzięki różnym kształtom profili, możemy dopasować formę grzejnika do designu armatury, tworząc spójną estetycznie całość.
 

  • grzejniki łazienkowe chromowane Radox (Quebis, Colona)
Chromowany grzejnik łazienkowy - jaki wybrać?

Najłatwiejszym sposobem na odpowiednie dopasowanie modelu grzejnika do naszej łazienki, jest wybranie tego o kwadratowych profilach, przy armaturze o kubistycznych kształtach, oraz analogicznie, grzejnika o okrągłych profilach do armatury o obłej formie.

 

  • Grzejnik chromowany o kwadratowych profilach Radox Upper

grzejnik chromowany Upper - Radox

 

  • Grzejnik chromowany o okrągłych profilach Sunny Round Radox

grzejnik chromowany Sunny - Radox

 

Drugim ważnym kryterium przy wyborze grzejnika jest też moc cieplna. W dobrym salonie grzejnikowym w tej kwestii pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca, posiadający odpowiednią wiedzę, który wyliczy zapotrzebowanie na ciepło w naszej łazience. Gorzej sprawa się ma w markecie budowlanym. Wtedy należy mieć podstawową wiedzę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że moc grzewcza grzejników chromowanych jest nieco niższa od mocy grzewczej grzejników lakierowanych i kupując takowy grzejnik, należy nabyć model o nieco większym wymiarze. W dużym uproszczeniu przyjmuje się, że w dobrze docieplonych budynkach zapotrzebowanie na moc ciepną wynosi 100 W na m2 pomieszczenia.

Kupując ozdobny grzejnik łazienkowy, warto zwrócić uwagę także na detale. Nieestetyczna głowica termostatyczna popsuje cały efekt. Zazwyczaj producenci grzejników dekoracyjnych dedykują do swoich produktów, dopasowane estetycznie zestawy o podwyższonym standardzie. Do grzejników chromowanych rzecz jasna dedykowane są chromowane zawory oraz głowice termostatyczne.

 

  • chromowane zawory Radox

chromowane zawory Radox

Grzejniki chromowane należy czyścić przy użyciu łagodnych detergentów lub wody. Do nabłyszczania idealnie sprawdzi się ocet. Przy odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji, będziemy długo cieszyli się lśniącym chromem.

Produkcja grzejnika chromowanego to długotrwały i wymagający proces. Warto wybierać więc wykwalifikowanych producentów z odpowiednim zapleczem technicznym. Bardzo dużą ofertą chromowanych grzejników łazienkowych może pochwalić się firma Radox Radiators. Radox w swojej ofercie posiada chromowane grzejniki łazienkowe drabinkowe (z drabinkami prostymi, wygiętymi czy cylindrycznymi), grzejniki chromowane retro stojące na nóżkach i wiszące, oraz nowoczesne grzejniki chromowane o futurystycznych, fantazyjnych kształtach.

 

  • grzejniki chromowane Radox

chromowany grzejniki Radox

 

  • ozdobny grzejnik chromowany łazienkowy Eos Radox

chromowany grzejnik Eos - Radox

 

  • designerski grzejnik chromowany Maze Radox

grzejnik chromowany Radox Maze

 

  • chromowany grzejnik stojący Piggy Radox

chromowany grzejnik Radox Piggy

Do amatorów designerskich rozwiązań wychodzi naprzeciw włoski producent Brem. Spośród oferty wielu grzejników projektowanych przez światowej sławy artystów i architektów, na szczególną uwagę zasługują grzejniki z serii Brem Cross oraz futurystyczny Vinci od Brem. Wszystkie te grzejniki w wersji chromowanej nabierają dynamiki i plastyczności. Grzejnik chromowany Vinci przez strzelistą formę, rozświetloną grą świateł przywodzi na myśl lśniący w słońcu sportowy samochód. Grzejnik dekoracyjny Brem Cross to przenikające się wzajemnie prostokąty, niczym dzieła współczesnej architektury w pomniejszonej skali.

 

  • chromowany grzejnik dekoracyjny Brem Vinci

grzejnik chromowany dekoracyjny Brem Vinci chrom

 

  • grzejniki dekoracyjne chromowane z kolekcji Brem Cross

grzejnik Brem Cross

Kontakt w sprawie produktów:

RADOX RADIATORS Polska
Biuro
ul. Świeradowska 47
02-662 Warszawa
tel. +48 22 840 10 19
www: radoxradiators.pl
mail: wyślij wiadomość
RADOX RADIATORS Polska

Showroom :
Warszawa 00-716
ul. Bartycka 24/26 pawilon 211
Tel. +48 570 770 669 , 530 627 714

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki stal nierdzewna » grzejniki chromowane » grzejniki drabinkowe » grzejniki dekoracyjne » grzejniki ozdobne » grzejniki kanałowe » grzejniki elektryczne » grzejniki żeliwne » grzejniki kolumnowe
armatura, akcesoria
: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki » relingi do grzejników » głowice termostatyczne

Zobacz zdjęcia w galerii RADOX RADIATORS:Podobne artykuły
Jak ogrzać łazienkę

ogrzewanie łazienki

Jak ogrzać łazienkę

Łazienka jest pomieszczeniem, które większości osób kojarzy się z miejscem relaksu i wypoczynku, dlatego... więcej...

Szklany grzejnik promiennikowy do pomieszczeń mieszkalnych

ogrzewanie łazienki

Szklany grzejnik promiennikowy do pomieszczeń mieszkalnych

Umieszczone na suficie pozwalają uzyskać bliski ideałowi rozkład temperatur w pomieszczeniu. Dodatkowo wyższa temperatura... więcej...

5 grzejników polecanych do łazienki

ogrzewanie łazienki

5 grzejników polecanych do łazienki

Omega R, Poppy, Trick, Nameless i Manhattan to 5 grzejników od Instal-Projekt idealnych do łazienki. Czym się... więcej...