Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Patron sekcji - SFA Poland

Dobór pompy i sanirozdrabniacza SFA

artykuł promocyjny

Dobór pompy i sanirozdrabniacza SFA

Firma SFA Poland (Grupa SFA - ponad 50-ciu - na rynkach światowych, z fabryką  i centralą we Francji) zajmuje się dystrybucją produkowanych przez siebie pomp i sanirozdrabniaczy (pompo rozdrabniaczy) do wody brudnej i ścieków z fekaliami. W ofercie są produkty do użytku prywatnego oraz publicznego.

Przeczytaj koniecznie >> Łazienka, kuchnia, pralnia tam gdzie chcesz

 

Urządzenie dobieramy ze względu na (czynniki mające wpływ):

 • Miejsce użytkowania (publiczne: hotelik, zakład pracy, rzemieślniczy, pub) lub prywatne (mieszkanie, dacza, domek, strych, piwnica, pralnia). Wiąże się z tym sposób (typ) rozdrabniania. Urządzenia na rynek publiczny są głośniejsze, pobierają większą moc, są  większe gabarytowo, mają „odporniejszy na zablokowanie ” system rozdrabniania
   
 • Typ urządzenia: pompa ( ścieki bez fekaliów) czy sanirozdrabniacz (pomporozdrabniacz)-do ścieków z fekaliami, tam gdzie chcemy podłączyć WC + inne przybory sanitarne)
   
 • Wysokość podnoszenia (pompowania) słupa ścieków i jednocześnie odległość ich tłoczenia. SFA podaje wartości maksymalne np.: 5m  i 100m  - trzeba zauważyć, że max odległość tłoczenia podawana jest przy 1m podnoszenia w górę (rys. 6 )

 

 

 • Wartość planowanego przepływu w litrach na jednostkę czasu - istotne głównie w instalacjach przemysłowych, pompkach do skroplin itp. (rys 5)
   
 • Przybór (ry) łazienkowy (e), które chcemy podłączyć do sani rozdrabniacza np.: WC, umywalka, prysznic, wanna, pralka, zmywarka, zlewozmywak, kocioł kondensacyjny, klimatyzator itp.
   

 

 

Ofertę pomp i sanirozdrabniaczy SFA możemy podzielić na poniższe grupy:


1. SANIROZDRABNIACZE PRZYSTAWKOWE – stawiane za kompaktami stojącymi, przeznaczone do współpracy z umywalkami, prysznicem, wanną i pralką  - słowem: z wszystkimi przyborami w łazience.

Zastosowanie: w przypadku braku możliwości odprowadzenia ścieków grawitacyjnie, gdy pion kanalizacyjny znajduje się za daleko lub za wysoko(np. w innym pomieszczeniu). Wtedy stosujemy sanirozdrabniacz, który rozdrobni i wypompuje ścieki na zewnątrz. Urządzenie podnosi ścieki od 2,5m do 5m(w zależności od rodzaju sanirozdrabniacza) i tłoczy w poziomie od 40m do 100m(w zależności od rodzaju sanirozdrabniacza). Różnice w tej grupie urządzeń: SANITOP w w stosunku do SANIBROYER’a posiada wypustkę na pokrywie do podłączenia umywalki. SANIPRO jest urządzeniem uniwersalnym do WC, prysznica i wanny, przyjazny cenowo – SANIPLUS’a użyjemy do współpracy z wanną – ma dodatkowy zawór wlotowy odcinający wodę w przypadku awarii jest większy i droższy. SANISLIM to najwęższy rozdrabniacz na rynku - używany gdy zależy nam by odległość od ściany do wewnątrz pomieszczenia była jak najmniejsza ma też słabsze parametry podnoszenia i jest droższy od SANIPRO.  

Sanibroyeur Sanitop Sanipro
SANIBROYEUR  SANITOP SANIPRO
Saniplus Sanislim Sanibest
SANIPLUS SANISLIM SANIBEST
Sanipack Saniaccess 1 Saniaccess 2
SANIPACK SANIACCESS 1 SANIACCESS 2
Saniaccess 3    
SANIACCESS 3    

Zobacz także >> Sanirozdrabniacze Saniaccess od SFA

 

                     
 2. ROZDRABNIACZE WBUDOWANE W CERAMIKĘ – Pomporozdrabniacze wbudowane w ceramikę to nowatorskie rozwiązania, które pozwalają umieścić toaletę w dowolnym miejscu w mieszkaniu - nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach. Dzięki tym urządzeniom możemy powiększyć swoją łazienkę o nieużytkowane pomieszczenie, zaadaptować nowe powierzchnie pod WC lub też urządzić dodatkową toaletę dla gości np. w pomieszczeniu pod schodami, pralnię lub domowe SPA w piwnicy. Dodatkowo niektóre z nich umożliwiają podłączenie umywalki lub bidetu. Sprawdź >> Miski wc z wbudowanym rozdrabniaczem

Zastosowanie: w pomieszczeniach przeznaczonych na WC, pod schodami, łazienkach z pionem kanalizacyjnym, gdzie trzeba przesunąć istniejące WC np. na inną ścianę, w których pojawia się problem grawitacyjnego odprowadzenia ścieków, istnieje możliwość zastosowania urządzeń rozdrabniająco - pompujących firmy SFA. Prezentujemy państwu sanirozdrabniacze zintegrowane    z muszlą miski kompaktowej - pozwalające zaoszczędzić miejsce w prze-aranżowanej łazience.

WC z wbudowanym rozdrabniaczem - Sanicompact C43 Silence ECO+ Sanicompact Comfort Silence ECO+ Sanicompact Elite
Sanicompact C43 Silence ECO+ Sanicompact Comfort Silence ECO+ Sanicompact Elite
SANICOMPACT Pro Sanicompact Star  
SANICOMPACT Pro SANICOMPACT Star  


3. POMPY I SANIROZDRABNIACZE PUBLICZNE – do domów jednorodzinnych, hotelików, pubów, dyskotek, przychodni itp.


Zastosowanie: przeznaczone zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla mieszkań oraz zastosowań komercyjnych(SANIBEST, SANICUBIC, SANICOM, SANICOM2), urządzenia francuskiego producenta wykorzystują w jak najlepszy sposób innowacje technologiczne, w większej ciszy, bezpiecznie, i w sposób nieskomplikowany, zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Nowa stacja do odprowadzania ścieków SANICUBIC firmy SFA mnoży zalety: większe natężenie przepływu, podwójny system alarmowy(wersja Pro) w najwyższym stopniu bezpieczny, łatwiejsza instalacja i wreszcie całkowite przystosowanie do intensywnego użytku.  SANICUBIC firmy SFA odprowadza wszystkie ścieki domowe do 11 metrów w górę i 100 metrów w bok. Jego sekret to inteligentny system przetłaczania, który wykorzystuje moc dwóch silników, pracujących naprzemiennie lub równocześnie. Nowatorskie rozwiązanie techniczne pozwala temu urządzeniu zapewnić większą wydajność i natężenie przepływu oraz redukuje ryzyko zatrzymania jego pracy.

Przeczytaj także >> Pompy SFA do zastosowań publicznych SANICOM

Sanibest Sanicubic 2 Pro Sanicubic 1 WP
Sanibest Pro Sanicubic 2 Pro Sanicubic 1 WP
Sanicubic 2 Classic Sanicubic 2 XL Sanicom 1
Sanicubic 2 Classic Sanicubic 2 XL Sanicom 1
Sanicom 2 Saniaccess 3  
Sanicom 2 Saniaccess 3

 
4. POMPY DO UŻYTKU DOMOWEGO

Zastosowanie: gdy chcemy odprowadzić ścieki z łazienki bądź kuchni bez fekaliów(WC) zaadoptować pomieszczenie, które stoi wolne(piwnica, poddasze, wolny pokój, pakamera). Możemy wykorzystać oba urządzenia. Podstawową różnicą w stosowaniu jest ograniczenie co do zlewozmywaka, możemy go podłączyć do SANIVITE.  

Dowiedz się o  >> Cały świat rozdrabniaczy i pomp w aplikacji SFA

Sanivite Silence Sanispeed Saniaccess 4 pompa
Sanivite Silence Sanispeed Saniaccess 4 
Sanicom 1 Sanicom 2  
Sanicom 1 Sanicom 2  

5.POMPY DO SKROPLIN - z pieców kondensacyjnych: SANICONDENS Mini, SANICONDENS Plus (możliwość podłączenia alarmu) oraz z neutralizatorem SANICONDENS Best (możliwość podłączenia alarmu).

Przeczytaj więcej >> Dobór pompy i sanirozdrabniacza SFA

Zastosowanie: coraz bardziej ceniony ze względu na swoje możliwości ekonomiczne i ekologiczne, piec kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła zawartego w parze wodnej, które pozostaje po spalaniu gazu. Piece mogą wytwarzać nawet do kilkudziesięciu litrów skroplin na dobę, które należy odprowadzić grawitacyjnie lub za pomocą pompy z serii SANICONDENS produkcji SFA, niezbędnej do wypompowania skroplin, gdzie kanalizacja jest za wysoko lub za daleko. Pompa uruchamia się i wyłącza automatycznie wraz z napływem skroplin. Pompy z serii SANICONDENS zapewniają też bardzo łatwe i dyskretne przyłączenie do wszelkiego typu pieców kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Zapewniając podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest  przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V). Pompa SANICONDENS Best składa się z pompy SANICONDENS Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych. Małe wymiary SANICONDENS Best pozwalają na jego instalacje pod piecami i „oszczędność” miejsca, które zajmuje.

Sanicondens Mini Sanicondens Plus Sanicondens Mini
SANICONDENS Mini SANICONDENS Plus SANICONDENS Best
Sanicondens Pro    
SANICONDENS Pro    6. POMPKI DO SKROPLIN Z KLIMATYZATORÓW TYPU SPLIT: SANICONDENS Clim Mini, SANICONDENS Clim Pack, SANICONDENS Clim Deco.

Zastosowanie: w niektórych z sytuacjach instalacja klimatyzatora bywa utrudniona lub nawet niemożliwa np. ze względu na brak możliwości odprowadzenia skroplin z tacy ociekowej urządzenia. Może to być spowodowane tym, że główna kanalizacja ściekowa znajduje się za daleko lub instalacja zewnętrzna jest położona poniżej poziomu odpływu. Problemy te można rozwiązać za pomocą małych pomp do klimatyzacji. Prezentujemy państwu rozwiązanie oferowane w tym zakresie przez firmę SFA.

Sanicondens Clim Mini Sanicondens Clim Pack Sanicondens Clim Deco
SANICONDENS Clim Mini   SANICONDENS Clim Pack SANICONDENS Clim Deco


7. Akcesoria i zawory - SANIALARM: czujnik poziomu ścieków, SANICLEAN: płyn(5l)  czyszcząco-dezynfekujący do pomp i rozdrabniaczy, SANIGRANUL: wkład neutralizujący, zawory nożowe i kulowe Ø110 , 50 i 32 mm do montażu na wejściach do i wyjściach  z sanirozdrabniaczy (niezbędnych do serwisowania i poprawnej eksploatacji - nie mylić  z zaworami zwrotnymi; w te wyposażone jest każde urządzenie SFA).                                           
 

        
SANIALARM          SANICLEAN      SANIGRANUL 

                                            

   
ZAWORY NOŻOWE         ZAWORY KULOWEW ofercie firmy znajdują się także seria ceramiki na jachty (SANIMARIN) z wbudowanym sanirozdrabniaczem - zasilana napięciem stałym 12V lub 24V. Szczegóły doboru na zapytanie -  ze względu na szerokość tematu. 

 

 


Firma SFA prowadzi cykliczny program szkoleniowy dla instalatorów w siedzibie firmy SFA Poland w Łomiankach k. Warszawy , ul Kolejowa 33,  tel. 22/732 0032 do 33, www.sfapoland.pl, e-mail: serwis@sfapoland.pl oraz szkolenia wyjazdowe u wszystkich partnerów handlowych. Firma powiększa sieć serwisową o nowe firmy: warunek - działalność gospodarcza, uprawnienia do 1 kV,  znajomość branży instalacyjnej, rzetelność, terminowość i fachowość.


 

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
ul. Białołęcka 168
03-253 Warszawa
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość
SFA Poland Sp. z o.o.

urządzenia pompująco-rozdrabniające » pomporozdrabniacze » młynki do fekalii » urządzenia sanitarne 

Facebook SFA Poland   Youtube SFA Poland    linkedin SFA PolandPartnerzy

WeritSfa

Ferdom   Invena

nVent   Ferro


FENIX  
Grupa Armatura

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram