konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Dla juniora i seniora, czyli jak urządzić łazienkę dla kilku pokoleń

data aktualizacji: 13-09-2018, 11:40 – artykuł promocyjny

Co ile lat trzeba robić remont łazienki by czuć się w niej ciągle komfortowo? Jak przygotować łazienkę dla dzieci, a jak dla osób w podeszłym wieku? Te i inne pytanie przestaną mieć sens, gdy poznamy genialne rozwiązania pod wspólną nazwą Comfort4Life. To pomysły na łazienkę, która zmienia się wraz z naszym wiekiem i zawsze do nas pasuje. Nie musimy już się martwić o częste modyfikacje wnętrza żeby mieć komfortową przestrzeń sanitarną na każdym etapie swojego życia.  

Dla juniora i seniora, czyli jak urządzić łazienkę dla kilku pokoleń

Nasze życie zatacza krąg i to co dobre jest na początku naszej drogi, później również doskonale spełnia swoje funkcje

 

Nowy sposób na komfort w rodzinie

Rodzina wielopokoleniowa to coraz częściej rzadkość, ale przecież łazienkę urządza się na wiele lat. Dzieci szybko rosną i to co było idealnym rozwiązaniem w czasie ich dzieciństwa przestaje spełniać swoje funkcję. My też z czasem oczekujemy coraz większej wygody, lubimy rozwiązania dające nam pełen komfort. Co zrobić by raz urządzona łazienka spełniała wszystkie założone funkcje na poszczególnych etapach naszego życia? Wystarczy wybrać rozwiązania dedykowane dla różnych pokoleń, które są zaprojektowane na całe życie. Doskonałym przykładem jest seria Comfort4Life od Novellini.

Łazienka dla wielu pokoleńIRIS, czyli wanna i kabina w jednym urządzeniuIRIS, czyli wanna i kabina w jednym urządzeniuIRIS, czyli wanna i kabina w jednym urządzeniuIRIS, czyli wanna i kabina w jednym urządzeniu

IRIS, czyli wanna i kabina w jednym urządzeniu to symbol nowego podejścia do projektowania łazienki dostosowanej do wieku różnych członków rodziny, łazienki, która starzeje się razem z nami

Szczególnego traktowania wymagają dzieci oraz osoby starsze i z ograniczeniami ruchu. I to właśnie na nich skupiamy się najbardziej. Okazuje się jednak, że to co dobre dla maluszków może być również bezpieczne i przydatne seniorom. Priorytetem musi być bowiem w obu przypadkach bezpieczeństwo. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na miejsce i sposób montażu oraz na wykorzystanie dodatkowych elementów, jak siedziska. Drugi aspekt to wybór sanitariatów, które posiadają funkcję antypoślizgowe i są wykonane z trwałych i bezpiecznych surowców. W końcu łazienka ma nam służyć przez wiele lat. Novellini oferuje brodziki Novosolid i Custom Touch, które spełniają najwyższe oczekiwania i z pewnością posłużą nam wiele lat w nienagannej kondycji.

Novosolid, czyli solidne bezpieczeństwo pod prysznicem. Powierzchnia ta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia oraz ułatwia czyszczenie. Maksymalny komfort dotyku idący w parze z bezpieczeństwem to efekt antypoślizgowej faktury. Charakterystyczne wykończenie zapewnia piękny wygląd. Custom Touch to solidny i lekki brodzik wykonany z akrylu, który wygląda jak prawdziwy kamień. Dostępny w 5 wariantach kolorystycznych, które pozwalają dostosować go do każdego wnętrza. Ma zaledwie 3,5 cm wysokości oraz wbudowany system odwodnienia, dzięki czemu można go montować bezpośrednio na posadzce. 

 

No i wreszcie trzeci aspekt, czyli zapewnienie odpowiedniej przestrzeni. Najłatwiej to osiągnąć wybierając bezprogowe kabiny. To przykład inteligentnego wykorzystania miejsca, które sprawdza się na każdym etapie życia. Do tego pozwala połączyć gustowne wykończenie z praktycznymi aspektami aranżacji. W ramach pakietu Comfort4Life Novellini proponuje kabiny prysznicowe i kabiny walk-in Young 2.0, Rose Rosse, Kuadra H.

Comfort4Life - łazienka dla całej rodzinyComfort4Life - łazienka dla całej rodzinyComfort4Life - łazienka dla całej rodziny
 

 

Comfort4Life - łazienka dla całej rodziny

Łazienka z wyposażeniem z serii Comfort4Life to pomieszczenie, gdzie dbanie o siebie może być praktyczne i piękne jednocześnie. Myślą przewodnią jest możliwość korzystania z niej zgodnie z własnymi potrzebami, niezależnie od wieku. Ułatwiony dostęp, dodatkowe wsporniki i akcesoria poprawiające funkcjonalność wnętrza to cechy, które można spotkać w wielu produktach Novellini. Przydatne z pewnością będą akcesoria, które są kropką nad "i" każdej aranżacji. To dzięki nim zwykła kabina może stać się oazą bezpieczeństwa dla osób starszych, a rodzicom znacznie ułatwić i przyśpieszyć wiele czynności przy swoich pociechach.

Comfort4Life - łazienka dla całej rodziny


 

Nie szukaj kompromisów, postaw na rozwiązania zapewniające komfort

Urządzając łazienkę często musimy rezygnować z pewnych rzeczy. Najczęstszym dylematem jest "wanna czy prysznic". W tym starciu nie ma przegranych. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jednak w przypadku osób starszych zdecydowaną przewagę zyskują kabiny prysznicowe. W łazienkach modernizowanych warto postawić na kabinę Revolution, którą zastąpimy starą wannę przy minimalnych pracach murarskich. Świetnie nadaje się do każdej łazienki i daje możliwość personalizacji. Zapewnia też bezpieczny relaks i ergonomię.

Revolution - łatwa wymiana wanny na prysznic

Revolution to łatwa wymiana wanny na prysznicZOBACZ WIĘCEJ INSPIRACJI >> Comfort4LifeKontakt w sprawie produktów:

Novellini Sp. z o.o.
Ul. Szarych Szeregów 27
60-462 Poznań
tel. +48 61 296 70 32
www: www.novellini.com
mail: wyślij wiadomość
Novellini Sp. z o.o.

kabiny prysznicowe: kabina prysznicowa » drzwi do wnęki » kabiny walk-in » kabiny parowe » parawany nawannowe » wanny: wanny standardowe » wanny hydromasażowe » strefa wellness: panele prysznicowe » kabiny parowe » wanny hydromasażowe

Zobacz zdjęcia w galerii Novellini: