konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Idealna wanna - jaką wybrać?

data aktualizacji: 06-06-2019, 05:43 – artykuł promocyjny

Obecnie wybór wanien na rynku jest ogromny. Jest kilka głównych czynników, którymi kierujemy się podejmując decyzję odnośnie zamówienia armatury łazienkowej. Najczęściej to właśnie wanna staje się centralnym punktem aranżacji całej łazienki, lub salonu kąpielowego. Pełni bowiem nie tylko funkcję ozdobną i użytkową, ale jest także miejscem odpoczynku i relaksu.

Idealna wanna - jaką wybrać?

>>> wanny Luxum - zobacz więcej ...


Jak wybrać wannę do łazienki?

Przymierzając się do aranżacji łazienki stajemy przed oczywistym dylematem – każdorazowo, gdy urządzamy przestrzeń kąpielową pojawia się pytanie: „wanna czy prysznic?”.

Ustaliliśmy, że wanna będzie odpowiednim wyborem do łazienki – podsumowaliśmy czynniki takie jak: wystarczająca ilość miejsca, komfort użytkowania i ergonomiczność.

czerwona, luksusowa wanna wolnostojąca - Luxum

Wybór najlepszego rozwiązania nie należy do najprostszych. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam możliwość wykonania wanny na wymiar. Taką alternatywę uzyskujemy wraz z zastosowaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych. Ich właściwości pozwalają na wytworzenie niemal każdego kształtu. Od nowoczesnych, geometrycznych form po najbardziej klasyczne rozwiązania, pasujące do aranżacji w stylu glamour.

wanna Luxum


Jak zamówić wannę na wymiar?

Wannę na wymiar można wykonać na podstawie dostarczonego przez inwestora rysunku projektowego. Najczęściej jednak rysunek tworzony jest przez projektantów wzornictwa, ściśle współpracującymi z technologami produkcji.

wanna - Luxum


Wanny - podstawowa klasyfikacja

Wanny możemy klasyfikować głównie według dwóch kategorii: materiału z jakiego jest wykonana oraz wyglądu i funkcjonalności:


Materiały z których najczęściej wykonuje się elementy armatury łazienkowej:

 • konglomeratowe,
 • kompozytowe (Solid Surface),
 • ceramiczne,
 • kamienne,
 • stalowe,
 • akrylowe
   

wanna - Luxum


Najczęściej spotykane rodzaje (kształty) wanien:

 • wanny przeznaczone do zabudowy,
 • wanny wolno stojące,
 • wanny prostokątne,
 • wanny okrągłe,
 • wanny kwadratowe,
 • wanny owalne,
 • wanny z hydromasażem,
 • wanny asymetryczne
   

wanna - Luxum


Wanny w pomieszczeniach trudnych

Nawet w nowoczesnym budownictwie mamy do czynienia z pomieszczeniami o małej powierzchni, na przykład w mieszkaniach w blokach. Kolejnym wyzwaniem dla urządzających łazienkę są pomieszczenia, w których występują skosy. Dla takich realizacji znów dobrą propozycją jest wykorzystanie możliwości technologicznych kompozytów. Wykonanie wanny na wymiar jest gwarancją dopasowania się do naszych potrzeb, ale także do miejsca, którym dysponujemy.

wanna w zabudowie z półkami - Luxum

Wybierając wannę spersonalizowaną według naszych potrzeb warto pamiętać o kilku ważnych czynnikach, takich jak np. wzrost użytkowników. Wanna przygotowana na wymiar idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania nie tylko względem jakości, ale także funkcjonalności.

wanna Luxum

Stając przed końcowym wyborem zastanawiamy się nad dobraniem odpowiedniego materiału. Najważniejszym czynnikiem w wyborze odpowiedniej struktury jest trwałość produktu końcowego. W tym aspekcie wybieramy produkt który będzie: trwały, odporny na zarysowania, prosty w utrzymaniu w czystości i zachowa swój pierwotny wygląd nawet po wielu latach eksploatacji. Do najlepszych dostępnych materiałów kompozytowych opracowanych przez specjalistów należą: GFK Luxum, Corian, Staron, Krion, Hi-Macs. Materiały Solid Surface zapewnią nam najwyższy komfort użytkowania także dzięki niepowtarzalnym cechom fizycznym – izolacji termicznej i zdolności utrzymania ciepłoty wody. Ponadto produkty tworzone na wymiar dostępne są w wielu wzorach, strukturach i kolorach.

Kontakt w sprawie produktów:

LUXUM
ul. Jana Dekerta 44
30-703 Kraków
tel. (+48) 12 346 49 11
www: www.luxum.pl
mail: wyślij wiadomość
LUXUM

wanny » umywalki » brodziki na wymiar » kabiny prysznicowe » blaty umywalkowe » blaty łazienkowe » blaty kompozytowe » meble łazienkowe » nietypowe formy meblowe


Zobacz zdjęcia w galerii Luxum

 

Podobne artykuły
Inteligentna armatura do łazienek i kuchni

armatura łazienkowa

Inteligentna armatura do łazienek i kuchni

Inteligentna armatura do kuchni i łazienek staje się coraz bardziej popularna. Nowoczesne baterie wyposażone są... więcej...

Wanny na zamówienie - pomysł na oryginalną łazienkę

armatura łazienkowa

Wanny na zamówienie - pomysł na oryginalną łazienkę

Łazienka jest pomieszczeniem, któremu poświęcamy znaczną część czasu podczas urządzania naszego domu... więcej...

Wanny do nowoczesnej aranżacji łazienki

armatura łazienkowa

Wanny do nowoczesnej aranżacji łazienki

Nowoczesne wanny są podstawowym elementem aranżacji łazienki w nowoczesnym stylu. Na co dzień doceniamy szybkość... więcej...