konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Bateria wannowa - jaką wybrać

artykuł promocyjny

Baterie wannowe mogą być natynkowe lub podtynkowe, posiadać mieszacz lub tradycyjne kurki, być wyposażone w dodatkowe elementy, jak zestaw natryskowy, a nawet mieć składaną wylewkę. Poniżej prezentujemy różne rodzaje baterii przeznaczonych do montażu przy wannie, które różnią się między sobą ceną, funkcjami oraz stylistyką. Sprawdź, która będzie pasować do Twojej łazienki i wybierz model idealnie spełniający Twoje oczekiwania. 

Bateria wannowa - jaką wybrać

fot.: Deante - podtynkowy zestaw wannowo-natryskowy

Baterie zawsze dobieramy do sanitariatu kierując się jego wymiarami, sposobem montażu oraz wyglądem, tak by stanowiły zgrany duet. Generalna zasada doboru baterii mówi, że najlepiej sprawdzają się baterie z jednej serii w całej łazience. Armaturę można potraktować jako element dekoracyjny lub postawić na minimalistyczny wzór.

Baterie do wanny - jaką wybrać

fot.: Ferro

 

Rodzaje baterii wannowych - rodzaje, funkcje

Baterie wannowe mogą być bardzo typowe lub całkiem zaskakujące. Przede wszystkim coraz więcej na rynku jest baterii kolorowych - białe, czarne, w metalicznym wykończeniu. Zdecydowanym liderem na rynku armatury są zestawy podtynkowe, które idealnie wpisują się w nowoczesną łazienkę dbając o subtelny styl aranżacji, a nawet pozwalają zaoszczędzić miejsce w małych pomieszczeniach. Jednak największy wybór mamy w przypadku typowych baterii ściennych - to najliczniejsza grupa armatury dedykowanej do wanny.

Baterie Jawa

fot.: Diamond

  • Baterie jedno- i dwuuchwytowe

Za pomocą uchwytów reguluje się wypływ wody z wylewki. Sterowaniu podlega intensywność strumienia oraz temperatura wody. W bateriach jednouchwytowych wykorzystuje się w tym celu jeden uchwyt, a w dwuuchwytowych są dwa oddzielne pokrętła.

Baterie do wanny - jednouchwytowa czy dwuuchwytowaBaterie do wanny - jednouchwytowa czy dwuuchwytowa

fot.: Kuchinox - bateria dwuuchwytowa z zestawem natryskowym w kolorze mosiadz antyczny oraz biała bateria jednouchwytowa bez natrysku (należy dokupić oddzielnie)

  • Baterie wielootworowe

Baterie wielootworowe montuje się w otworach na wannie. W zależności od ilości otworów wyróżnia się modele jedno-, trój-, a nawet pięciootworowe. Korpus baterii jednootoworowej posiada mieszacz, a w modelach wielootworowych mamy oddzielnie rączkę natryskową, wylewkę z przełącznikiem natrysku oraz uchwyt(y) regulujące strumień i temperaturę wody. Ich największą zaletą jest system chowania węża w obudowie wanny, co prezentuje się bardzo elegancko.

Grupa Armatura - Bateria wannowa pięciootworowa stojąca Harmonic      bateria 3-otworowa wannowa Minimal Deante

fot.:  Bateria wannowa 5-otworowa stojąca Harmonic KFA oraz bateria 3-otworowa wannowa Minimal Deante

 

  • Baterie podtynkowe

W przypadku baterii podtynkowej widoczne pozostają rozeta i uchwyty sterujące, a mechanizm i przyłącza schowane są w ścianie. To nowoczesne rozwiązanie wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża - podejście hydrauliczne należy umieścić w bruździe. Z tego też względu montaż box-ów podtynkowych najlepiej przewidzieć na etapie układania glazury.

Nowoczesna bateria do wanny - zestaw podtynkowy

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze łazienki"

fot.: Corsan - czarna bateria podtynkowa

  • Baterie ze składaną wylewką

Składana wylewka to rozwiązanie lepiej znane z kuchni, ale w wannie ma również praktyczne znaczenie. Daje nam pełny komfort w czasie kąpieli bez ryzyka uderzenia się o wystające części armatury.

Rodzaje baterii wannowych - rodzaje, funkcje

fot.: Deante - niezwykle praktyczna bateria wannowa Maruna ze składaną wylewką

 

  • Syfon wannowy przelewowo-odpływowo-napełniający

To ciekawe i nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia napełnianie wanny przez przelew lub odpływ. Dzięki temu przestrzeń kąpielowa staje się bardziej subtelna.

Rodzaje baterii wannowych - rodzaje, funkcje

fot.: Deante

  • Bateria termostatyczna

Ten rodzaj baterii odpowiada za utrzymanie stałej temperatury wypływającej wody. Do tego bateria z mechanizmem termostatycznym pozwala oszczędzać wodę, zatem należy do grupy baterii ekologicznych. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w kabinach prysznicowych i przy wannach, gdzie jest największy pobór wody. Baterie termostatyczne są wygodne w użytkowaniu i bezpieczne, zwłaszcza dla dzieci, gdyż zapobiegają poparzeniom.

Rodzaje baterii wannowych - rodzaje, funkcje

fot.:  KFA Armatura - bateria Classic

  • Wannowe baterie wolnostojące

Baterie stojące dedykowane są do wanny wolnostojącej. To okazałe modele montowane na podłodze, które kosztują najwięcej. Decydując się na takie rozwiązanie musimy wcześniej przygotować doprowadzenie instalacji wodnej w wybrane miejsce.
 

Sprawdź koniecznie >> Jaka bateria do wanny wolnostojącej

Jaką baterię do wanny - rodzaje, wielkość, montażIdeal Standard - MELANGE bateria wannowa wolnostojąca

fot.: Ideal Standard

 

 

Wybieramy baterię wannową

Baterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowej

To największa grupa produktów w tej kategorii. Od tradycyjnych modeli po minimalistyczne i kubistyczne wzory z okrągłymi lub kwadratowymi elementami. Są to też najtańsze baterie do wanny. 

Wybieramy baterię wannową - zestawienie oferty rynkowejWybieramy baterię wannową - zestawienie oferty rynkowej

fot.: Zobacz więcej modeli >> KFA Armatura 

Wybieramy baterię wannową - zestawienie oferty rynkowejWybieramy baterię wannową - zestawienie oferty rynkowejWybieramy baterię wannową - zestawienie oferty rynkowej

fot.: Zobacz więcej modeli >> Laveo

Baterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowejBaterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowej

fot.: Zobacz więcej modeli >> Invena

Baterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowejBaterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowej

fot.: Zobacz więcej modeli >> Oras

Baterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowejBaterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowejBaterie wannowe naścienne - zestawienie oferty rynkowej

fot.: Zobacz więcej modeli >> Kuchinox

Bateria Milejdibateria_wannowa_gasbona_retrowoda_pl_190221.png

fot.: Retrowoda.pl - bateria Milejdi i Gasbona

 Baterie nawannowe - zestawienie oferty rynkowej

 

Baterie nawannowe (sztorcowe) stanowią mniejszą grupę w ofercie producentów. Montuje się je bezpośrednio na obudowie wanny, a ich przyłącza poprowadzone są pod wanną. Jest to rozwiązanie nowoczesne i niezbyt często spotykane. Prezentują się oryginalnie i warto zwrócić na nie uwagę.

Baterie nawannowe - zestawienie oferty rynkowejBaterie nawannowe - zestawienie oferty rynkowejBateria sztorcowa do wanny

          fot.: Invena                              fot.: Ferro                                          fot.: Elements

 

Baterie do wanny podłogowe - zestawienie oferty producentów

 

Najbardziej luksusowy asortyment wśród baterii do wanien, który prezentuje się pięknie i z pewnością będzie ozdobą każdej łazienki. Szczególnie polecane do dużych wnętrz, zwłaszcza tych urządzonych w stylu pokoju kąpielowego, gdzie wanna stanowi centralny punkt aranżacji.

bateria wannowa wolnostojąca Rodo Massibateria wannowa wolnostojąca Toscana Massibateria wannowa wolnostojąca Doblo Massibateria wannowa wolnostojąca Sienna Massi

fot.: Massi

Baterie do wanny podłogowe - zestawienie oferty producentówBaterie do wanny podłogowe - zestawienie oferty producentówBaterie do wanny podłogowe - zestawienie oferty producentów

fot.: Besco

fot.: Corsan

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Deante, Laveo, Retrowoda.pl, Corsan, Diamond, Ideal Standard, Ferro, Invena, KFA, Kuchinox, Besco, Massi, Elements
Podobne artykuły
Hiacynt - kolekcja w stylu american glamour

armatura łazienkowa

Hiacynt - kolekcja w stylu american glamour

American glamour to trend, który powoli wkracza do wnętrz naszych mieszkań i domów. Ciemne kolory, lśniące... więcej...

Klasyczna „mała czarna” … bateria łazienkowa!

armatura łazienkowa

Klasyczna „mała czarna” … bateria łazienkowa!

Niemal każdy w szafie znajdzie tzw. klasyczną „małą czarną”. Panowie z całą pewnością jej nie noszą,... więcej...

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

armatura łazienkowa

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

Przy projektowaniu łazienki dużą uwagę przykładamy do wyglądu. Staramy się poznać aktualne trendy wnętrzarskie,... więcej...Facebook
Instagram