Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Bidet - przegląd oferty rynkowej

artykuł promocyjny

Bidet to wyposażenie sanitarne łazienki, któr montuje się w pobliżu miski WC. Pełni funkcję wygodnego i szybkiego urządzenia do dbania o higienię osobistą i coraz częściej jest niezbędny w każdej łazience, również tej małej. Poniżej prezentujemy przegląd oferty rynkowej dotyczącej dostępnych rozwiązań i modeli bidetów oraz podpowiadamy, jak urządzić łazienkę z bidetem by była funkcjonalna i piękna.

Bidet - przegląd oferty rynkowej

fot.: Deante - miska bidetowa Anemon

 

Miski bidetowe - rodzaje, zestawienie

 

Wybierając bidet do naszej łazienki musimy kierować się panującą w niej stylistyką oraz uwzględnić wygląd pozostałej armatury - bidet powinien stanowić spójność z miską WC, jakoże sąsiadują ze sobą. Bardzo często do tego duetu dołącza się również umywalkę. Do tego musimy podjąć decyzję czy będzie to miska bidetowa wisząca czy stojąca. Armatura podwieszana wymaga użycia stelaża podtynkowego, dzięki czemu zyskujemy efekt uwolnienia podłogi. Taki zabieg aranżacyjny sprzyja łatwemu sprzątaniu, a optycznie powiększa pomieszczenie. Wersja stojąca polecana jest do łazienek klasycznych. Bidet montuje się w sąsiedztwie WC, zachowując przynajmniej 30 centymetrowy odstęp między sanitariatami i około 60 cm wolnej przestrzeni z przodu. Jeśli bidet ma być umieszczony przy ścianie również trzeba pamiętać o wolnej przestrzeni, która pozwoli wygodnie z niego korzystać - siadamy na nim obejmując go nogami. Nie odłącznym elementem bidetu jest bateria bidetowa, którą najczęściej dokupujemy oddzielnie.

 

BIDETY STOJĄCE

  • Sapho - bidet stojący Ego

Ciekawy design i kanciaste kształty. Bidet jest elegancki, ale sprawdzi się też w klasycznych łazienkach.

Bidet stojący

 

  • Yeti - bidet stojący w stylu retro Hiadra Ellade

Do bidetu w stylu retro warto dobrać również stylizowaną armaturę. Bidet ma wymiary głębokość 56, wysokość 38,5 oraz szerokość 36.

 

BIDETY WISZĄCE

  • Sapho - bidet wiszący Kube X

Duża krawędź umywalki i brak krawędzi na muszli klozetowej i bidecie na zewnątrz. Jest to bardziej delikatna wersja serii Kube.

Bidet wiszący Sapho

  • Massi - bidet wiszący Tringo

Geometryczna bryła o łagodnie zaokrąglonych krawędziach, które nadają mu lekkości. Bezproblemowe utrzymanie w czystości dzięki nanotechnologii EASY CLEAN.

  • Marax - inteligentna deska bidetowa na miskę WC

Deski sedesowe, które pasują na większość dostępnych na rynku misek WC to rewolucyjny przełom w kwestii stosowania bidetów w małych łazienkach. Do tego są to urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają znacznie bardziej zaawansowane funkcje, dlatego często nazywa się inteligentnymi.

 

  • Koło - bidet wiszący Traffic

Bidet z serii Traffic będzie idealnie pasować do małych łazienek w bloku oraz do łazienek gościnnych. Cała kolekcja bazuje na prostych liniach i minimalistycznej formie.

 

Minimalistyczny kształt czyni go idealnym dodatkiem do nowoczesnych aranżacji, zaś subtelna forma i biały kolor sprawdzają się w łazienkach o klasycznym wystroju. Mierzący 54 x 36 cm bidet przeznaczony jest do montażu na ścianie - nie zajmuje wiele miejsca na posadzce i umożliwia jej łatwiejsze sprzątanie.

 

  • Ideal Standard - bidet wiszący Strada II

Połączenie prostych linii z delikatnymi, lecz wyraźnie zaznaczonymi zaokrągleniami to cechy charakterystyczne ceramiki łazienkowej z kolekcji Strada II. Miski w.c. i bidety dostępne są w wersji wiszącej oraz stojącej.

 


Zanim kupisz bidet - sprawdź koniecznie:
 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Marax, Massi, Elements, Koło, Deante, Ideal Standard, Sapho, Yeti,
Polecamy
Jak wybrać misy WC dobrej jakości? ceramika sanitarna

Jak wybrać misy WC dobrej jakości?

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

CerramedBesco
 

LuxumCristalstone

Invenalogo Coram

AKCJUM

Riho  Sapho


logo Piramida
Werit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram