aurora

Akcesoria do łazienek hotelowych

data aktualizacji: 20-01-2020, 10:27 – artykuł promocyjny

Goście podczas pobytu w hotelu chcą czuć się wyjątkowo i zwracają szczególną uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, które często mają wpływ na decyzję o ponownej wizycie w hotelu. Istotną kwestią dla każdego gościa hotelowego jest obsługa, ale wyznacznikiem standardu często staje się łazienka – zarówno pokojowa, jak i dostępna dla wszystkich. Każdy hotel powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie toalet, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.
 

Akcesoria do łazienek hotelowych

fot.: SFA

Jak wybrać odpowiednie akcesoria?

 

Przede wszystkim należy kierować się standardem, jaki dany obiekt oferuje gościom – wyposażenie hoteli pięciogwiazdkowych powinno być lepszej jakości, niż w pensjonatach czy hostelach. Poza tym akcesoria powinny pasować do wystroju łazienki i charakteru całego obiektu. Oprócz tego warto zainwestować w zestaw akcesoriów, by uniknąć kompletowania go z wielu różnych, często niepasujących do siebie elementów. Akcesoria we wszystkich łazienkach powinny dawać możliwość oszczędzania energii i wody, a łazienki ogólnodostępne warto dodatkowo wyposażyć w akcesoria bezdotykowe.

Dozownik mydła FanecoDozownik mydła Faneco

fot.: Faneco - automatyczne dozowniki mydła

Oprócz łazienek pokojowych, które powinny być wyposażone z wyjątkową starannością, należy zadbać też o łazienki ogólnodostępne, z których oprócz gości hotelowych, korzystają np. klienci restauracji. Jakie elementy są niezbędne?

  • pojemnik na ręcznik papierowy
  • dozownik do mydła
  • podajnik papieru toaletowego – na małe lub duże rolki
  • kosz na śmieci – w bliskiej odległości pojemnika na ręcznik papierowy
  • przewijak dla dzieci – najlepiej wybrać składany, by zaoszczędzić miejsce

Przewijak dla dzieci FanecoPodajnik na ręczniki papierowe Faneco

fot.: Faneco - przewijak dla dzieci           fot.: Faneco - podajnk na reczniki papierowe

 

Akcesoria w łazience w pokoju hotelowym

 

Powinny być przeznaczone dla małej liczby osób i różnić się od tych w łazienkach ogólnodostępnych.
Nie może zabraknąć uchwytu na papier toaletowy (na małe rolki). Ważnym elementem jest również wieszak na ręczniki kąpielowe w pobliżu wanny lub prysznica. Niezbędna jest też szczotka do WC oraz kosz na śmieci (mniejszy, niż w łazienkach ogólnodostępnych), a jako dodatkowy element można potraktować lusterko kosmetyczne.

Lusterko kosmetyczne FerroKosz na śmieci Ferro

fot.: Ferro - lusterko kosmetyczne                             fot.: Ferro - kosz na śmieci

Nie wolno pominąć dozownika na mydło, stojącego lub ściennego, uzupełnianego dobrej jakości mydłem. Dodatkowo na ścianie powinna być przymocowana suszarka hotelowa. Aranżując łazienkę w pokoju hotelowym należy zwrócić uwagę również na strefę kąpielową. Powinna być zaprojektowana funkcjonalnie, ale i gustownie. Warto zainwestować również w systemy oszczędzania wody.

Aranżacja Vabo

fot.: Vabo

Oprócz powyższych akcesoriów, o standardzie łazienek hotelowych decyduje również prysznic, umywalka czy pisuar. Są to główne elementy, które jako pierwsze rzucają się w oczy, dlatego – by stworzyć spójną aranżację,  to do nich należy dobierać akcesoria i dodatki.

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Faneco, Ferro, SFA, VABO
Podobne artykuły
Zachwycająca Op-Arty od Defry

meble i akcesoria

Zachwycająca Op-Arty od Defry

Kolekcja Op-Arty zachwyca! Ma nietuzinkowy kształt, komfortowe wyposażenie i ten niezwykły pazur, przyciągający... więcej...

Technologia LED - niższe koszty, większe bezpieczeństwo

meble i akcesoria

Technologia LED - niższe koszty, większe bezpieczeństwo

Świat zmienia w zaskakującym tempie. Niemal codziennie powstaje myśl o wprowadzeniu na rynek czegoś nowego lub też... więcej...