Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Grzejnik czy suszarka ręczników

artykuł promocyjny

Ciepło w łazience jest szczególnie pożądaną cechą. Wychodząc z kąpieli lubimy czuć się komfortowo. Często jednak mamy też problem z suszeniem ręczników, których w każdej łazience zawsze jest sporo. Zastanawiając się nad wyborem - grzejnik łazienkowy czy suszarka do ręczników - warto poznać zalety obu rozwiązań oraz dostępne na rynku modele.

Grzejnik czy suszarka ręczników

fot.: Wieszak Mikado z grzejnikiem Jaga

 

Grzejnik łazienkowy

 

Obecnie grzejniki łazienkowe dostępne są w wielu wariantach i formach. Często nawet, na pierwszy rzut oka nie przypominają grzejnika. W łazienkach największą popularnością cieszą się grzejniki drabinkowe. Są lekkie i mają ażurową konstrukcję, którą można wykorzystać również w roli miejsca do suszenia ręczników czy innych tekstyliów. To wygodne i stylowe rozwiązanie, które dostępne jest też w przystępnej cenie. Taki grzejnik można też wyposażyć w dodatkowe elementy typu haczyki, relingi, które jeszcze bardziej zwiększają jego funkcjonalność. Producenci w niektórych modelach przewidzieli specjalną konstrukcję z półką, dzięki czemu mamy dodatkową przestrzeń do przechowywania. 

Grzejnik łazienkowy BREM ALCOVA - dekoracyjny grzejnik łazienkowy

                   fot.: Sapho                                                               fot.: BREM

 

RADA: Grzejnik łazienkowy, który będzie wykorzystywany również w roli suszarki do ręczników i bielizny powinien mieć nieregularny rozstaw szczebli lub części wystające - dzięki temu łatwiej powiesić na nim ręczniki.

grzejnik łazienkowy Sawena silver

fot.: Imers 

Jak suszyć ręczniki w łazienceJak suszyć ręczniki w łazience

fot.: Sapho  

Grzejnik StepsEASTON

fot.: Vetto

 

Suszarka łazienkowa

 

Suszarka często przypomina grzejnik, choć może również mieć finezyjny kształt, który będzie ozdobą wnętrza. Suszarki mogą również wyglądem przypominać wieszak lub półkę. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej łazience, a ciepły i zawsze suchy ręcznik będzie dopełnieniem naszej kąpieli. Suszarka ma suszyć ręczniki, ale oczywiste jest, że ogrzeje nam również nieco pomieszczenie.

Jak suszyć ręczniki w łazience z ogrzewaniem podłogowymPrimaveraPrimavera

fot.: Instal-Projekt - PRIMAVERA - suszarka elektryczna, bezcieczowa, w kolorze białym matowym
lub czarnym matowym, wyposażona w przewód spiralny w kolorze białym lub czarnym,
ze standardową wtyczką UNI-SCHUCO z wyłącznikiem

Zaletą niektórych suszarek jest ich mobilność, gdyż można je standardowo powiesić na ścianie lub postawić na podłodze, a nawet użyć w innym pomieszczeniu, np. w holu, czy kuchni. Suszarki wymagają jedynie podłączenia do gniazdka sieciowego lub bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Urządzenia te są energooszczędne i zużywają niewiele prądu, a tak na prawdę używamy ich tylko wówczas, gdy zajdzie taka potrzeba.

Suszarka ręczników - drabinkaElektryczne suszarki do ręczników

fot.: Sapho - suszarka drabina i wieszak z funkcją suszenia ręczników

Suszarka do ręczników to idealne rozwiązanie w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, gdzie nie ma potrzeby montażu grzejnika. To również sprawdzony sposób na okres przejściowy, gdy nie potrzebujemy ogrzewania, a mokre ręczniki mamy każdego dnia. Konstrukcja suszarek sprzyja ekspresowemu suszeniu lub dosuszaniu również wilgotnych ubrań. 

Elektryczne suszarki do ręczników

fot.: Instal-Projekt - suszarka SushiOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Vetto, Imers, Sapho, BREM, Jaga


Partnerzy

Imers     nVent

Radox radiators   FENIX

    Grupa ArmaturaInstal-Projekt

Sapho  Ferdom


Ferro

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram