coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Czyszczenie i pielęgnacja ceramiki sanitarnej

data aktualizacji: 07-02-2020, 11:09 – artykuł promocyjny

Ceramika sanitarna to ogół urządzeń sanitarnych takich jak muszle klozetowe, umywalki, wanny, bidety i brodziki, wykonane z białej kamionki, w której skład wchodzą kaolin, kwarc i szpat polny. Nie każde wyposażenie łazienki w kolorze białym jest wykonane z ceramiki np. wanny są często produkowane z akrylu. Środki do ceramiki nie powinny być stosowane do czyszczenia powierzchni akrylowych, dlatego trzeba być pewnym z jakiego rodzaju tworzywem mamy do czynienia.

Czyszczenie i pielęgnacja ceramiki sanitarnej

Środki do mycia łazienek marki Buzil

Przystępując do mycia porcelany sanitarnej, musimy dobrać odpowiednie środki czyszczące i metodykę pracy. Wszystko zależy od tego, czy będzie to mycie codzienne, czy gruntowne czyszczenie mocno zabrudzonych powierzchni. Zawsze powinno się stosować środki, odpowiednie do usuwania konkretnych rodzajów zanieczyszczeń.

Bucalex preparat myjący do sanitariatów - Buzil

Środki czyszczące firmy Buzil są przeznaczone głównie do profesjonalnego utrzymania czystości , dla osób chcących sprzątać solidnie. Buzil to firma z ponad 100-letnią tradycją, która aktualnie jest rozpoznawalna w wielu krajach na świecie. Ideą firmy jest dostarczanie środków chemicznych najwyższej jakości, przy jak najmniejszym ryzyku dla użytkowników i środowiska.


Mycie gruntowne

Zależnie od twardości wody, specyficznych wymagań obiektu oraz częstotliwości korzystania dokładne czyszczenie łazienki przeprowadza się w różnych odstępach czasu. Gruntowne czyszczenie ceramiki sanitarnej możemy podzielić na usuwanie zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych oraz osadu wapiennego.


Usuwanie osadu wapiennego

Zaliczamy do niego resztki cementu, gipsu i zaprawy murarskiej. Do usuwania tych i innych trudnych zanieczyszczeń używamy kwasowych środków do gruntownego mycia sanitariatów Bucalex® G 460 lub Planta® San Intense P 319. Z racji tego, że są to środki kwasowe, nie wolno ich z rozpylać, a jeśli już to używać tylko rozpylaczy pianowych. W przypadku mycia po remoncie luźne zabrudzenia z gipsu i farby usuwamy tak, aby nie zarysować powierzchni. Gdy to zrobimy, zwilżamy powierzchnię wodą, a następnie nanosimy roztwór myjący na ściereczkę lub gąbkę. Następnie powierzchnię, włącznie z armaturą, dokładnie czyścimy, a na końcu spłukujemy zimną wodą.


Usuwanie zabrudzeń organicznych i nieorganicznych

Osad wapienny powstaje w miejscach o dużej twardości wody. Oprócz niego trzeba się uporać z zabrudzeniami po mydle, tłuszczu i kosmetykach. Usuwamy je za pomocą zasadowego środka do codziennego czyszczenia sanitariatów Buz Alkasan G469. Czyszczenie odbywa się w prosty sposób – najpierw nakładamy środek czyszczący na ściereczkę lub gąbkę, następnie dokładnie czyścimy ceramikę z armaturą, a na koniec spłukujemy zimną wodą.


Mycie codzienne

Codzienne mycie sanitariatów stosuje się w obiektach publicznych, gdzie ilość ludzi korzystających każdego dnia z toalety, zmusza do częstego jej sprzątania. W toaletach publicznych, aby utrzymać porządek i zapobiegać rozprzestrzenianiu się zarazków, konieczne jest zarówno usuwanie zabrudzeń, jak i dezynfekcja. Z tego względu codzienne porządki w toaletach publicznych możemy podzielić na: usuwanie zabrudzeń organicznych i nieorganicznych oraz niwelowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób.


Usuwanie zabrudzeń organicznych i nieorganicznych

Tego rodzaju zabrudzenia usuwamy w taki sam sposób jak w przypadku czyszczenia gruntownego, z tą różnicą, że używamy innych środków. Przy codziennym myciu sanitariatów najlepiej sprawdzą się preparaty typu Bucasan® Trendy T 464 oraz Bucasan® Sanibond G 457.

czyszczenie ceramiki sanitarnej


Zapobieganie infekcjom

Aby skutecznie niwelować ryzyko przenoszenia się chorób zakaźnych w toaletach publicznych, koniecznie jest stosowanie odpowiednich środków dezynfekcyjnych. Azid Plus D 587 oraz Intense D 443 to środki do dezynfekcji marki Buzil Budenat@, które są profesjonalnymi preparatami do codziennej dezynfekcji powierzchni oraz ceramiki sanitarnej w łazienkach.Podobne artykuły
Wybieramy umywalkę - rodzaje, wymiary, kształty

ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę - rodzaje, wymiary, kształty

Umywalka, jako jeden z nieodzownych elementów łazienki, czy też toalety, powinna być starannie dobierana przez... więcej...