konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Koralowy - kolor roku 2019

data aktualizacji: 23-01-2020, 12:10 – artykuł promocyjny

Nowy rok zawsze oznacza zmiany. W nurcie nadchodzących trendów jest wybór koloru roku według Instytutu Pantone. W 2019 padło na Living Coral, czyli koralowy odcień z domieszką złota. Ta żywa barwa ma nam dodawać optymizmu, a we wnętrzach z pewnością wpłynie na energetyczną odmianę. Ten łagodny ton będzie nam towarzyszyć w różnych dziedzinach życia przez cały rok. Warto poznać znaczenie tego koloru oraz pomysły na aranżację, w których wykorzystamy tą piękną barwę.

Koralowy - kolor roku 2019

fot.: Śnieżka

Kolor roku 2019 Instytutu Pantone wiąże się z długą tradycją i zawsze połączony jest z bieżącymi wydarzeniami i problemami, które trawią społeczeństwo. W przypadku barwy Living Coral mamy jasne przesłanie do zastanowienia się nad stanem środowiska naturalnego.

Living Coral w łazience

fot.: Deante

Pomarańczowa barwa jest zapowiedzią stanu alarmowego a koralowy odcień skłania nas do analizy zwłaszcza raf koralowych, które są piękne, unikatowe, ale też zagrożone. W łańcuchu zdarzeń znajdują się problemy z poziomem wód, ociepleniem klimatu, smogiem itd.

fot.: Śnieżka

Living Coral nawiązuje do barw, które już na dobre zagościły w modowym kanonie kolorystycznym. Jest on bowiem połączeniem różu, pomarańczu, czerwieni i złota, czyli barw bardzo ciepłych i mocnych. Z pewnością idealną inspiracją będzie różnorodność raf koralowych, które idealnie komponują się z odcieniami morskimi, jak błękit, turkus, granat, a także szmaragdowa zieleń. Z tym kolorem do twarzy będzie zarówno stylizacjom klasycznym na bazie ciepłych barw, jak też nowoczesnym, w których wcieli się w rolę dodatku przełamującego konwencję.

Cerrad - kolekcja Cambia

fot.: Cerrad - kolekcja Cambia

ZOBACZ TAKŻE:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Śnieżka, Cerrad, Deante