konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

Jakie płytki do łazienki - trendy i kolekcje 2019

data aktualizacji: 13-01-2022, 09:34 – artykuł promocyjny

Matowe czy z połyskiem? Mały czy duży format? Gładkie czy z fakturą? Szare, białe, a może kolorowe? Prezentujemy trendy w płytkach do łazienki na 2019 rok. Najnowsze kolekcje polskich i zagranicznych producentów. Wiele ciekawych rozwiązań, modne desenie oraz rewolucyjne efekty technologiczne w jednym miejscu. Poznaj wiele trendów pojawiających się w ofercie płytek ceramicznych oraz gresowych i wybierz rozwiązania dopasowane do Twojej łazienki.

Jakie płytki do łazienki - trendy i kolekcje 2019

fot.: Salonika - płytki Tubądzin - kolekcja Black Pulpis Macieja Zienia 

 

Zobacz także >> Kafle, slaby, flizy - jakie płytki będą modne w 2022

 


Z kolorem koralowym

Wśród trendów na 2019 rok nie może zabraknąć inspiracji barwą okrzykniętą kolorem roku według Instutut Pantone. W tym sezonie jest to living coral, który z pewnością będzie się pojawiać w wielu odsłonach. Poniżej prezentujemy płytki oddające tą piękną barwę w wersji z ozdobnymi teksturami i wzorami.

Marazzi - kolekcja OutfitMarazzi - kolekcja Outfit

fot.: Marazzi - kolekcja Outfit

Płytki łazienkowe w kolorzePłytki łazienkowe w kolorze

fot.: Equipe

 

Metaliczne złoto dalej na topie

Metaliczne odcienie podbijają nasze serca. Jednym z nich z pewnością jest złoto, które w łazienkowym klimacie odanjduje się doskonale. Płytki w złotym kolorze mogą być pomysłem na styl glamour lub uzupełniać łazienkę w kolorach ziemi z brązem, beżami i bielą w roli głównej. Doskonale sprawdza się jako nadruk przestrzenny na fakturze płytki.

Płytki do łazienki ze złotemZłote płytki łazienkowe

fot.: Sapho

 

Płytki jak prawdziwe drewno, również w dotyku

Imitacje to trend w produkcji płytek ceramicznych o bardzo silnym podłożu. Z pewnością będzie się rozwijał w błyskawicznym tempie. Zaskakuje wierność oddania tego co w drewnie najpiękniejsze. Wspaniałe w dotyku odzwierciedlają strukturę deski. Takie płytki pojawiają się w ofercie każdego producenta. Wśród nowości na 2019 rok warto zwrócić uwagę na wersję bieloną w stylu retro. 

Cerrad - kolekcja CambiaCatalea dust - Cerrad

 

fot.: Cerrad - kolekcja Cambia oraz postarzana bielone drewno w kolekcji Catalea dust idealnie pasuje do aranżacji w stylu retro

Zaskakiwać może też układ płytek-desek. Coraz częściej będziemy spotykać je w wersji jodełki, która jest charakterystyczna dla starych kamienic oraz klasycznych parkietów. Do tego płytki imitujące drewno w takiej wersji wyglądają jeszcze bardziej wiarygodnie. 

Ceramika Końskie - kolekcja ParanaPłytki Emil Ceramica z- kolekcja Millelegni

fot.: Kolekcja Parana od Ceramika Końskie z płytką jak deska ryflowana oraz wyjątkowe płytki Emil Ceramica z serii Millelegni

Kolekcja płytek Bianca od Ceramika Kolor

fot.: Ceramika Kolor - kolekcja Bianca

 

Płytki małe i duże

Mozaiki to temat, którym można się zachwycać i wciąż odnajdywać ich nowe oblicze. W 2019 roku królować będą płytki wykonane z tworzyw naturalnych oraz ciekawe przechodzące wzory. Małe płytki to także bogactwo ciekawych kształtów - rybie łuski, heksagony, arabeski itp.

Cerrad - mozaika CambiaCerrad - mozaika Cambia

fot.: Cerrad - mozaika Cambia

Gra odcieniami i ciekawe wypukłe struktury to cechy głównie mozaiki. Płytki coraz bardziej też błyszczą - złoto, miedź, srebro, ale też corten czy efekt brokatu są widoczne w wielu kolekcjach.

Płytki łazienkowe Salonika

fot.: Salonika

Mozaika to najlepszy sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza. Używana w formie dekoru może stanowić doskonały element wyróżniający stylizację lub wprowadzający kontrast. W takim wydaniu warto postawić na wyraziste i mocne kolory, a w tym sezonie takie rządzą. Oprócz zieleni, czy granatu wśród mozaiki bardzo stylowo wyglądają kolory metaliczne - złoto, miedź, srebro. Dodatkowo mają one efekt lustrzany, który doskonale pasuje do łazienek.

Grupa Halcon - kolekcja Durham

fot.: Grupa Halcon - płytki Durham mają popularny rozmiar 45x45 cm, a mimo to wyglądają jak zlepek maleńkich elementów - a wszystko to dzięki powtarzalnemu układowi wzoru

W czołówce pozostaną motywy roślinne, które w aranżacji wnętrz swój rozkwit miały w 2018 roku. Teraz w postaci delikatnego inserto lub całkiem wyrazistego motywu płytki mogą być ozdobą ścian i podłóg.

Taiga - Paradyż

fot.: Paradyż - kolekcja Taiga

 

Kamienne inspiracje

Na topie wciąż mamy również płytki kamienne, które są tonalne, najczęściej w dużym formacie oraz tworzą doskonałą kopię skał występujących w przyrodzie w sposób naturalny. W imitacjach nadal można spodziewać się marmurów, granitów, ale też bardziej ekstrawaganckich odmian, które zachwycają bogatym użyleniem lub nietypowym kolorem.

Imola - kolekcja The room

fot.: Imola - kolekcja The room jest odpowiedzią na bogactwo szlachetnych materiałów, marmurów i innych skał w świecie, również tych odzwierciedlonych w postaci płytek ceramicznych

Salonika - Płytki Ariostea Calacatta Macchia VecchiaSalonika -  Płytki Cercom To beSalonika - Płytki Apavisa Slabs - Wild Forest

fot.: Salonika - płytki od lewej: Ariostea Calacatta Macchia Vecchia, Cercom To be, Apavisa Slabs - Wild Forest 

Użylenie - tą właściwość kamienia projektanci płytek pokochali najbardziej i widać to w wielu kolekcjach. Dzięki nieregularnemu przebiegowi żył płytki wyglądają naturalnie i zawsze gwarantują unikatowy efekt ostateczny. Im bardziej bogate użylenie, tym lepiej sprawdza się duży format.

fot.: Ceramstic - kolekcja Unique oraz Pacific

Dużą popularnością cieszą się kolory ziemi, które w przypadku płytek inspirowanych naturalnym kamieniem najczęściej wyrażone są w beżach i brązach. W takiej odsłonie wyglądają bardzo urokliwie.

Grupa Halcon - kolekcja Stone Tierra

fot.: Grupa Halcon - kolekcja Stone Tierra

W ten nurt można wpisać także coraz częściej pojawiające się płytki wyglądające jak lastryko. Motyw terrazzo to zlepek, a w tym sezonie taki efekt jest najbardziej pożądany. Wtglądem przypomina wielokolorowe kamionkowe gresy. Ich uroda została podkreślona za pomocą nieregularnego grysu zatopionego w lepiszczu.

Płytki jak lastryko

fot.: Bärwolf - kolekcja Flakes

 

Poczuj to co widzisz, czyli płytki strukturalne

Płytki o wyrazistych żłobieniach zawsze prezentują się wyjątkowo. Mają niepowtarzalny urok, który tkwi w ich strukturze. Są miłe w dotyku i pięknie mienią się w świetle. W nadchodzącym sezonie możemy liczyć na prawdziwy boom w strukturach, które mogą być niekiedy nawet prawdziwym dziełem sztuki niczym płaskorzeźby.

Mutina - kolekcja Dechirer

fot.: Mutina - kolekcja Dechirer to płytki, które wyglądają jak płaskorzeźby

Płytki strukturalny mogą wprowadzić złudzenie ruchu w przestrzeni. Falowanie ta najbardziej popularny motyw wybierany do łazienek. W kolekcji Tear mamy wrażenie, że ściana "płynie".

fot.: Carrea - płytki Tear Steel oraz Zenith

Keraben - kolekcja Superwhite

fot.: Keraben - kolekcja Superwhite z ciekawym efektem wizualnym spire (iglica)

Beton 3D

fot.: Elkamino - beton 3D Piramide

 

Monolit - płytki o jednolitej powierzchni

Płytki, które wyglądają jak jednolita struktura to dalej bardzo popularne rozwiązanie. Pojawiają się i na podłodze i na ścianie, co jeszcze bardziej potęguje efekt jedności. Najczęściej taki wariant towarzyszy płytkom o wyglądzie betonu, który cieszy się niesłabnącą popularnością. 

Nowa Gala - kolekcja MiradorPłytki Serenissima - kolekcja Costruire

                        fot.: Nowa Gala - kolekcja Mirador                           fot.: Salonika - Płytki Serenissima
                                                                                                       - kolekcja Costruire 

 

Kolor jako kluczowy element wnętrz

W sezonie 2019 możemy śmiało postawić na wyraziste barwy. Paleta od chłodnych morskich odcieni po bardzo ciepłe, wręcz kobiece róże, pomarańcze i złoto. Modne są też kontrastujące zestawienia kolorystyczne oraz zabawa strukturą oraz dobieranie elementów błyszczących z matowymi obok siebie. Taki kolaż pozwala oszukać wzrok oraz przykuć uwagę na najciekawszych elementach.

Marazzi - EcletticaMarazzi - Eclettica

fot.: Marazzi - Eclettica z efektem 3D w dużym rozmiarze

Imola - SlashImola - kolekcja SlashImola - kolekcja Slash

fot.: Imola - kolekcja Slash to propozycja szkliwionych płytek z wyjątkową pielęgnacją koloru w 9 odcieniach

 

PŁYTKI KUCHENNE - MODA I TRENDY NA PRZESTRZENI LAT:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Salonika, Sapho, Elkamino, Opoczno, Cersanit, Cerrad, Ceramstic, Equipe, Paradyż, Keraben, Marazzi, Imola, Mutina, Ceramika Końskie, Nowa Gala, Carrea, Emil Ceramica, Grupa Halcon, Ceramika Kolor, BärwolfPodobne artykuły
Płytki w łazience - ciekawe pomysły

podłogi i ściany

Płytki w łazience - ciekawe pomysły

Jedną z ważniejszych decyzji podczas projektowania i urządzania przestrzeni łazienkowej, jest wybór sposobu... więcej...

Płytki łazienkowe 2020 - poznaj modne kolekcje

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe 2020 - poznaj modne kolekcje

Trendy, które będą rządzić w 2020 roku, opierają się w dużej mierze na eklektyzmie, w którym stylowe... więcej...