Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Trend na beton - grzejnik betonowy Rebus

data aktualizacji: 07-02-2019, 11:44 – artykuł promocyjny

Beton to trend, który ma silną pozycję na rynku. Od wielu sezonów jest bardzo chętnie wybierany przez projektantów i architektów wnętrz. Jego niesłabnąca popularność przejawia się również w coraz to szerszym zastosowaniu. Pojawia się na meblach i dekoracjach, stanowi tworzywo na lampy oraz jako motyw przewodni trafia na ściany. Teraz możemy cieszyć się uniwersalnym pięknem betonu również w postaci grzejnika, który powstał w ramach współpracy marki Luxrad z TEKT CONCRETE. To pierwszy tego typu produkt na rynku, który zachwyca oryginalnością. Poznaj grzejnik Rebus!

Trend na beton - grzejnik betonowy Rebus

Zmieniające się oczekiwania rynku, na którym stawia się na rozwiązania nietypowe, które zachwycają ciekawym designem i dają w pewnym zakresie możliwość personalizacji, poczucia wyjątkowości, skłaniają producentów wyposażenia do ciągłego rozwoju i poszukiwania alternatywnych tworzyw i połączeń. Marka, która nie boi się wyzwań i jest otwarta na nowości - tak jak LUXRAD - może poszczycić się nieszablonowymi projektami. Wyzwaniem godnym uwagi okazał się beton. Projektanci LUXRAD we współpracy z marką TEKT Concrete, która wprowadza na rynek elementy wyposażenia wnętrz i dekoracje z betonu architektonicznego połączyli siły.

Beton nazywa się "współczesnym kamieniem". Podobnie jak kamień naturalny jest niezwykle wymagający, niełatwy w obróbce. Beton jednak od początku do końca powstaje za sprawą człowieka. Jego wytworzenie wymaga niemałej wiedzy, wysiłku i pasji, ale daje w zamian ogromne możliwości, co doceniają Klienci.

fot.: Wyrobu z betonu są ręcznie formowane, odlewane według precyzyjnie dobranych receptur dla osiągnięcia wyjątkowego efektu

Połączenie wymagań stawianych nowoczesnym grzejnikom z właściwościami betonu to pierwszy etap współpracy i trudność na jaką natrafili projektanci. Wszyscy podświadomie beton kojarzymy z dużym ciężarem. Jednak nowoczesne metody produkcji betonu, użycie odpowiednich mieszanek i zbrojenia rozproszonego z włókna szklanego pozwoliły zredukować grubość ścianki obudowy betonowej do ok. 8-10 mm. Na tym etapie ważne było znalezienie odpowiedniej grubości dającej, z jednej strony wystarczającą wytrzymałość i sztywność, z drugiej zaś możliwie niewielką wagę przy zachowaniu odpowiednich właściwości akumulacji ciepła. Grzejnik musiał zostać poddany testom na sprawność oddawania ciepła.

fot.: Beton idealnie wpisuje się w styl minimalistyczny, loftowy

Doświadczenie i bogata oferta LUXRAD pozwoliły wypracować optymalny wygląd. Z kilku oferowanych przez producenta sposób mocowania elementów i osłon wybrano ten z widocznymi kotwicami ze stali nierdzewnej. Wpisuje się to w sposób postrzegania betonu architektonicznego przez odbiorców. Dobrano model mocowania wpuszczonego w grubość płyty betonowej.

fot.: Beton architektoniczny to materiał o wyjątkowym charakterze

Miłośnicy betonu doceniają go za jego surowość, aksamitny chłód, nieprzewidywalność zabarwienia. W pierwszej kolejności marce LUXRAD i TEKT COCRETE zależało na stworzeniu obiektu możliwie prostego w formie, grając jedynie na proporcjach, kolorze i fakturze materiału.


 

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
ul. Parkowa 1
05-800 Pruszków
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość
LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki SN » grzejniki chromowane » grzejniki Basic
armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki

Zobacz zdjęcia w galerii LUXRAD:Podobne artykuły
Odświeżająca aranżacja łazienki

ogrzewanie łazienki

Odświeżająca aranżacja łazienki

Większość osób urządzających łazienki zapomina, że do stworzenia ciekawej, energetycznej aranżacji łazienki... więcej...

Oszczędzaj energię z grzałką HOT2 Instal-Projekt

ogrzewanie łazienki

Oszczędzaj energię z grzałką HOT2 Instal-Projekt

Grzałka HOT2 INSTAL-PROJEKT to produkt dla wszystkich poszukujących ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań... więcej...

Grzejniki stalowe i aluminiowe Perfekt System

ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe i aluminiowe Perfekt System

Perfekt System firmy Perfexim Ltd Sp. z o.o. to nowoczesny, kompletny system przeznaczony do instalacji grzewczych (ogrzewania... więcej...