Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
imers
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2024
knauf  - do screena

Grzejniki w mieszkaniu od dewelopera

artykuł promocyjny

Wybierając swoje wymarzone mieszkanie, analizujemy rozkład pomieszczeń, ilość pokoi, ulokowanie względem stron świata. Po wybraniu najbardziej odpowiedniego dla nas lokalu, planujemy, jak urządzimy poszczególne przestrzenie. Gdy mamy już w głowie wizję wystroju naszego lokum, z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym odbierzemy klucze i rozpoczniemy upragniony remont.


Czy w mieszkaniu w stanie deweloperskim są grzejniki?

Mieszkania kupujemy w tzw. stanie deweloperskim. To, co dokładnie to stwierdzenie oznacza, zależy od dewelopera oraz od standardu danej inwestycji. Zazwyczaj możemy przyjąć, że w naszym nowym mieszkaniu znajdziemy, drzwi wejściowe, otynkowane ściany, betonowe wylewki, przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej, rozprowadzoną instalację elektryczną, parapety oraz instalację centralnego ogrzewania a wraz z nią grzejniki.

Poza tymi elementami nasze lokum zapełniamy według naszych potrzeb, możliwości oraz preferencji estetycznych.


Czy możemy wymienić grzejniki w mieszkaniu w stanie deweloperskim?

U wielu osób pojawia się dylemat. Co zrobić z grzejnikami, w jakie wyposażył nas deweloper? Czy jesteśmy na nie skazani? Czy mamy pod nie planować układ funkcjonalny pomieszczeń? Grzejniki instalowane przez dewelopera to zazwyczaj duże i niezbyt estetyczne grzejniki typu płytowego w salonie i sypialniach oraz średnio atrakcyjna biała drabinka w łazience. Na domiar złego często zawieszone są w miejscu, które niweczy nasze plany dotyczące zagospodarowania przestrzeni. Czy możemy coś z tym zrobić? Odpowiedź jest prosta — oczywiście, że tak!

Grzejniki w mieszkaniu od dewelopera
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Grzejniki, które najczęściej zastajemy w mieszkaniu w stanie deweloperskim

Grzejniki zainstalowane przez dewelopera możemy wymienić na takie, które idealnie wtopią się w nasze wnętrze i nie tylko nie będą go szpecić, ale będą jego pełnowartościową ozdobą.

Nowoczesne, czarne grzejniki łazienkowe typu drabinkowego: Radox Eros i Radox Saber

Nowoczesne, czarne grzejniki łazienkowe typu drabinkowego: Radox Eros i Radox Saber

Jeżeli nie chcemy przekładać grzejnika w zupełnie inne miejsce, a jedynie przesunąć go w lewo lub w prawo, możliwe, że nie będziemy musieli nawet przerabiać instalacji grzewczej. Jeżeli chcemy przenieść grzejnik w inne miejsce, dobrze jest go ulokować tam, gdzie straty ciepła są największe, czyli w okolicach otworów okiennych. Na etapie wykonywania początkowych prac wykończeniowych w mieszkaniu, ekipa budowlana może wprowadzić konieczne modyfikacje w instalacji CO. Ważne jest, aby nasze nowe grzejniki miały odpowiednią moc do ogrzania poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli mieszkamy w wysokim bloku, weźmy pod uwagę ciśnienie w instalacji. W dobrych salonach z grzejnikami dekoracyjnymi w odpowiednim doborze grzejnika pomoże fachowiec, który powie, na co zwrócić uwagę i zaproponuje najlepsze dla nas opcje. A opcji jest wiele.

grzejnik łazienkowy Brem Ali i grzejnik w formie drabiny w stylu skandynawskim Brem Herg Ot

Minimalistyczny grzejnik łazienkowy Brem Ali oraz grzejnik w formie drabiny w stylu skandynawskim Brem Herg Ot


Jakie grzejniki wybrać i kiedy je zamawiać?

Na rynku jest bardzo dużo ciekawych rozwiązań: grzejniki minimalistyczne, nowoczesne, klasyczne żeberkowe, industrialne, żeliwne. Wzorów jest mnóstwo, a każdy z nich możemy zamówić w jednym spośród wielu kolorów. Wybierając bardziej wymyślne modele, należy wiedzieć, że przyjdzie nam na nie poczekać ok. 4-8 tygodni. Dla tego, jeżeli planujemy wymianę grzejników, warto wcześniej zająć się ich wyborem i zamówić je z bezpiecznym wyprzedzeniem, aby nie być ograniczonym czasowo.

Grzejniki w stylu industrialnym Brem Raw oraz Irsap Bubble doskonale pasują do loftów

Grzejniki w stylu industrialnym Brem Raw oraz Irsap Bubble doskonale pasują do loftów

Jeśli jednak szukamy grzejnika na ostatnią chwilę, nie znaczy to, że jesteśmy skazani na porażkę. Niektóre firmy najbardziej popularne wśród klientów modele trzymają na stanach magazynowych. W firmie AG Grzejniki Design wiele modeli dostępnych jest „od ręki”, dzięki czemu każdy spóźnialski znajdzie coś dla siebie.

Grzejniki łazienkowe chromowane Radox Linx i Radox Irys, z masywnymi elementami grzewczymi

Grzejniki łazienkowe chromowane Radox Linx i Radox Irys, z masywnymi elementami grzewczymi

Klasyczne grzejniki w stylu retro Radox Empire i Radox Empire Multi, wspaniale wykańczają eleganckie łazienki

Klasyczne grzejniki w stylu retro Radox Empire i Radox Empire Multi, wspaniale wykańczają eleganckie łazienki

Dekoracyjne grzejniki pionowe Radox Vertica i Radox Fun, dodadzą charakteru wnętrzu

Dekoracyjne grzejniki pionowe Radox Vertica i Radox Fun, dodadzą charakteru wnętrzu

Grzejniki kolumnowe Irsap Tesi i Zehnder Charleston

Grzejniki kolumnowe Irsap Tesi i Zehnder Charleston to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Świetnie komponują się ze stylem skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym, a nawet industrialnym. Pewnie dla tego cieszą się niesłabnącą popularnością. Można wybrać grzejnik w wersji pionowej lub poziomej.

grzejniki żeliwne Radox Konstancja i Radox Classic

Pięknie zdobione grzejniki żeliwne Radox Konstancja i Radox Classic to wisienka na torcie klasycznych wnętrz w kamienicach. Dostępne jako stojące na nóżkach oraz wiszące. Stylizowane retro zawory pięknie korespondują z wyglądem tego klasycznego grzejnika.

Pionowe dekoracyjne grzejniki płytowe Radox Nova

Pionowe dekoracyjne grzejniki płytowe Radox Nova to absolutny bestseller wśród grzejników pokojowych. Nienachalne o nowoczesnym wyglądzie, świetnie wyglądają w większości wnętrz, a mnogość wykończeń sprawia, że w każdym pomieszczeniu mogą wyglądać nieco inaczej. Radox Nova Flat to grzejnik z całkowicie gładką płytą. Po dołożeniu chromowanego relingu staje się praktycznym grzejnikiem łazienkowym.


www.artykulygrzewcze.com

www.radoxradiators.pl

www.brem.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

AG Grzejniki Design
ul. Bartycka 24/26 pawilon 211
00-716 Warszawa
tel. (+22) 397 43 92; (+22) 891 12 11
(+48) 693 885 553
www: grzejnikidesign.pl
mail: wyślij wiadomość
AG Grzejniki Design

Sklep internetowy: artykulygrzewcze.pl
Sklep internetowy: artykulygrzewcze.com
 

grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » biokominki

 

Zobacz zdjęcia w galerii AG Grzejniki Design:

AG Grzejniki DesignAG Grzejniki DesignAG Grzejniki DesignAG Grzejniki DesignAG Grzejniki Design

AG Grzejniki Design Facebook   pinterest AG Grzejniki Design   AG Grzejniki Design instagram   Youtube AG Grzejniki Design   Twitter AG Grzejniki Designinvena


castrads

AGgrzejniki

radox
radox
Partnerzy

Imers     nVent

Radox radiators   FENIX

Ferro    Grupa Armatura

Sapho  Ferdom


Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja - aranżacje kuchni

Konkurs fotograficzny Nasze kuchnie 2024 - XII edycja

Facebook
Instagram