Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Niewidoczny prysznic, to możliwe

artykuł promocyjny

Wanna czy prysznic to pytanie zadaje sobie większość osób urządzających swoje łazienki. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania, powinniśmy najpierw dokładnie rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Nasze upodobania to czynnik, od którego w głównej mierze zależy nasz wybór. Jeśli preferujemy długie, relaksujące kąpiele, powinniśmy postawić na wannę. Natomiast dla miłośników szybkich kąpieli lepszym rozwiązaniem jest prysznic. Za jego wyborem przemawia również fakt, iż zużywa on znacznie mniej wody niż wanna. Wielkość łazienki i charakter jej aranżacji to kolejny czynnik, mający wpływ na naszą decyzję. Faktem jest, że wanna jest bardziej stylowa niż brodzik i kabina prysznicowa. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dostępnym na rynku, możemy stworzyć niemal niewidoczną przestrzeń pysznicową, która optycznie powiększy nawet najmniejszą łazienkę. Poniżej kilka wskazówek jak to zrobić.

Niewidoczny prysznic, to możliwe

Bez brodzika

Brodzik jest elementem, który w bardzo dużym stopniu wpływa na wygląd całej strefy prysznica. Obecne modele brodzików są znacznie zgrabniejsze i niż te oferowane kilka lat temu. Nadal jednak pozostają po prostu białą taflą, umiejscowioną na większym lub mniejszym podniesieniu, z szybą ze szkła lub z pleksi, bądź – o  Kvadrato - komplet natryskowy z baterią podtynkowązgrozo – z zasłonką (tekstylną lub z PCV). Doskonałą alternatywę dla tradycyjego brodzika stanowi odpływ liniowy. Rozwiązanie to pozwala wyłożyć całą powierzchnię prysznica glazurą, kamieniem lub betonem identycznym jak na podłodze w suchej strefie łazienki. Dodatkowo do wyboru mamy wersje odpływu ze wzorem na maskownicy lub z rusztem do wyklejenia płytką lub kamieniem. W drugim wariancie miejsce odpływu wody jest praktycznie niewidoczne. Odpływy oferując zakres długości od 50 do 100 cm są uniwersalne i zdadzą egzamin zarówno w małych, jak i większych łazienkach. Jeśli wybierzemy te ze stali 304 posłużą nam latami. Czyszczenie nowoczesnych odpływów jest niezwykle proste. Do każdego zestawu dołączony jest bowiem haczyk, dzięki któremu możemy wyjąć ruszt odpływu i oczyścić syfon odwodnienia w strefie natryskowej. Odpływy liniowe marki Laveo dodatkowo wyposażone są w bezpieczne syfony ułatwiające montaż, a także nóżki poziomujące. Odpływy liniowe dają niebywałe możliwości aranżacyjne. Dzięki nim stworzymy piękne, stylowe wnętrza, w którym strefa prysznica doskonale komponuje się z ogólnym wystrojem łazienki, stając się niemal niewidoczna. Dodatkowo tafla szkła, zastępująca drzwi klasycznego brodzika, nada pomieszczeniu przestrzenności i nowoczesności.


Ukryty w ścianie

Coraz częściej zamiast tradycyjnego panela prysznicowego montowanego na ścianie, decydujemy się na zastosowanie systemu podtynkowego lub kompletu natryskowego z baterią podtynkową. W rozwiązaniach tego typu cała konstrukcja panelu prysznicowego ukryta jest w ścianie, na widoku pozostają jedynie niezbędne elementy, takie, jak niewielka bateria, słuchawka prysznicowa oraz deszczownia. Unikamy w ten sposób ryzyka, że zbędne konstrukcje i rurki zaburzą design naszej łazienki. Systemy podtynkowe pozwalają także skomponować wygląd całości niemalże samemu, oferując różne rozwiązania poszczególnych elementów. Dzięki temu mamy możliwość personalizacji swojej wymarzonej strefy prysznicowej.

Raila - komplet natryskowy z baterią podtynkową Raila - komplet natryskowy z baterią podtynkową

Raila - komplet natryskowy z baterią podtynkową

Niewidoczny prysznic to dla wielu osób realna alternatywa dla wanny. Jeśli nie przekonywała ich wizja usytuowania w swojej łazience brodzika i widocznego panelu prysznicowego, tak „niewidzialna kabina”, będąca naturalnym przedłużeniem łazienki, stanowić będzie prawdziwą, aranżacyjną pokusę, której ciężko będzie się oprzeć.

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe »  ceramika sanitarna: umywalki ceramiczne » umywalki granitowe » umywalki stalowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

 
laveo Facebook   pinterest laveo    laveo  instagram   Youtube laveo
Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Manufaktura wanien   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Polysan

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram