Mozaika - dlaczego warto mieć ją w swoim domu

data aktualizacji: 14-02-2019, 08:18 – artykuł promocyjny

Szukając pomysłu na wykończenie ścian w swojej łazience, warto zwrócić uwagę na mozaiki. Te niewielkich rozmiarów płytki mają bowiem ogromny potencjał aranżacyjny. Oferowane w wielu różnych kolorach i kształtach, pozwalają tworzyć oryginalne dekoracje. Dzięki nim ściany i podłogi zyskują modny i efektowny wygląd. Mozaiki doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach naszych domów, jak i na zewnątrz. Można je zastosować niemal wszędzie.

Mozaiki mogą być wykonane z takich materiałów jak: ceramika, szkło, gres, kamień, drewno czy metal. W zależności od zastosowanego materiału różnią się one kolorystyką. Urok płytek mozaikowych tkwi właśnie w ich niezwykłych barwach.

Kwadrat, romb i sześciokąt to najczęściej spotykane kształty mozaik. Coraz częściej spotykamy również wzory zaczerpnięte z egzotycznych kultur, takie jak np. marokańska koniczynka czy rybia łuska. Ciekawą propozycję stanowią również płytki ceramiczne o nieregularnych kształtach, których wygląd nawiązuje do mozaik stosowanych przed wiekami.

Mozaika - dlaczego warto mieć ją w swoim domu

Mozaika w łazience

Decydując się na zastosowanie mozaiki w łazience, mamy ogromne pole do popisu. Naszym jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. To, gdzie ją zastosujemy, zależy jedynie od naszego gustu. Płytki mozaikowe możemy położyć na całej powierzchni ściany czy podłogi, lub tylko na wybranym ich fragmencie, tworząc w ten sposób ciekawą dekorację. Doskonałą propozycją jest zastosowanie mozaiki jako ramy lustra lub do wydzielenia poszczególnych stref w łazience. Niezwykle ciekawie prezentuje się jako materiał wykończeniowy blatu pod umywalkę czy półek łazienkowych. Kolejnym fajnym pomysłem jest ułożenie paska z mozaiki w celu rozdzielenia różych rodzajów glazury. Dzięki niewielkim rozmiarom płytki mozaikowe idealnie sprawdzą się również do wykończenia powierzchni profilowanych, takich jak np. półkoliste ściany kabiny prysznicowej czy obudowa okrągłej wanny. W małych łazienkach z jasną glazurą, dodając w jednym miejscu wyrazisty akcent w postaci ciemnych kosteczek mozaiki, optycznie powiększymy ich przestrzeń. Za pomocą mozaiki możemy również sprawić, że duża łazienka stanie się przytulniejsza. Efekt taki osiągniemy poprzez zastosowanie płytek w ciepłych tonacjach na ścianach i podłodze.

Mozaika Arabeska Shield - Raw DecorMozaika Arabeska Shield - Raw Decor


Układanie płytek mozaikowych

Płytki mozaikowe sprzedawane są w tzw. plastrach (najczęściej o wymiarach 30x30 cm, 60x60 cm, 30x60 cm), dzięki czemu ich montaż jest nie jest skomplikowany. Mozaika ceramiczna dostępna jest w trzech wersjach - z płytkami umieszczonymi na folii, specjalnym papierze lub siatce. Pierwsze dwa warianty przeznaczone są do stosowania głównie w miejscach narażonych na ciągły kontakt z wodą, takich jak: baseny oraz na zewnątrz. Mozaika na siatce jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Stosuje się ją w miejscach suchych lub narażonych na kontakt z wilgocią - np. w kuchni i w łazience.

Siateczkę, na której przymocowane są kosteczki mozaiki, można swobodnie rozcinać nożyczkami, co pozwala dopasować ich szerokość i długość do naszych potrzeb. Sam montaż polega na nałożeniu kleju do glazury na mozaikę oraz późniejszym ich zafugowaniu. Warto pamiętać, że w przypadku mozaiki lustrzanej lub szklanej, należy użyć fugi przeznaczonej do tego typu płytek. 

Mozaika Heksagon w kolorze różowym - Raw DecorMozaika Mini Cegiełka METALLIC SILVER mat - Raw Decor

Raw Decor to polska marka, które posiada w swojej ofercie bardzo duży wybór płytek mozaikowych w różnych kolorach i kształtach. Dzięki tak bogatej gamie dostępnych kolekcji, z łatwością dopasujemy rozwiązanie pasujące do każdego stylu. W ofercie Raw Decor na szczególną uwagę zasługują takie kolekcje jak: modne Heksagony, inspirowane naturą Flabellum, skandynawskie Mini Jodełki czy klasyczne Arabeski w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w wersji matowej i szkliwionej.

Mozaika Arabeska Dover Sage - Raw DecorMozaika Heksagon Marble mat XL - Raw Decor

Zaaranżowanie przestrzeni łazienki to nie lada wyzwanie, ale z pomocą mozaik Raw Decor zadanie to stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Dzięki nim wprowadzimy do łazienek ład i harmonię.

Kontakt w sprawie produktów:

Raw Decor S.C.
ul. Dąbrowskiej 10A
97-500 Radomsko
tel. +48 880-888-180
www: www.rawdecor.pl
mail: wyślij wiadomość
Raw Decor S.C.

płytki ceramiczne i kamienne: ścienne » podłogowe » kuchenne » łazienkowe » stołki ceramiczne


Zobacz zdjęcia w galerii Raw Decor:

 
Podobne artykuły
Lapitec - naturalne ciepło i elegancja

podłogi i ściany

Lapitec - naturalne ciepło i elegancja

Czy kamień może ocieplić wnętrze? Czy równie dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, co tych w stylu... więcej...

Nowoczesność i piękno w jednym - dekor w łazience

podłogi i ściany

Nowoczesność i piękno w jednym - dekor w łazience

Dekor w łazience to ostatni szlif aranżacji. Wykonuje się go na końcu, ale planować powinno się znacznie wcześniej... więcej...

Kupujemy płytki

podłogi i ściany

Kupujemy płytki

Kupowanie płytek to zajęcie, które dla jednych kojarzy się z przyjemnością, ale dla innych to wiele zmartwień.... więcej...