konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym stanie przez długie lata

data aktualizacji: 23-09-2019, 07:33 – artykuł promocyjny

Wanna to element wyposażenia łazienki spełniający wiele funkcji. Jest symbolem luksusu i elegancji. To nie tylko miejsce do kąpieli, ale także przedmiot umożliwiający relaks po ciężkim dniu, a nawet upiększający wnętrze i nadający pomieszczeniu unikalnego charakteru. Ale czy wanna akrylowa jest trwała? Co zrobić aby niezmiennie służyła nam przez długie lata?

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym stanie przez długie lata

Wanny akrylowe - zalety

 

Wanny akrylowe mają szereg zalet: są lekkie i wytrzymałe, długo utrzymują temperaturę wody, nie przebarwiają się, ich powierzchnia jest ciepła w dotyku i przede wszystkim wyróżniają się atrakcyjnymi cenami. Niektóre produkty dostępne na rynku (np. wszystkie modele marki SEGEA) posiadają dodatkowe zalety takie jak podwójnie wzmocnione dno, które powoduje, że spód wanny jest wyjątkowo gładki i nie ugina się pod ciężarem. Wzmocnienie tłumi także dźwięki i pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wody przez długi czas.

Wanny akrylowe - zaletyWanny akrylowe - zaletyWanny akrylowe - zalety

 

Jakość wanien

 

Jednym z najważniejszych aspektów wpływających na trwałość wanien akrylowych jest jakość produktów. Perfekcyjne wykonanie każdej wanny SEGEA owocuje uzyskaniem pięknych, solidnych i trwałych produktów. Śnieżnobiały akryl jest nakładany z niezwykłą starannością - ścianki wanny posiadają idealnie gładką i błyszczącą powierzchnię. Produkty wykonane są z najwyższej jakości, błyszczącego akrylu. Wzmocnione dno, włókna szklane połączone żywicą oraz gruba warstwa akrylu powodują, że wanny są niezwykle wytrzymałe. Produkty tej marki pokryte są innowacyjną powłoką NANO-COATING ułatwiającej utrzymanie wanny w czystości. Transparentna polimerowa warstwa sprawia, że woda wraz z osadami i kamieniem spływa po powierzchni nie osadzając się na wannie. Wewnętrzne ścianki produktów SEGEA pokryte są powłoką antybakteryjną, która hamuje rozwój bakterii, pleśni i grzybów.

Jakość wannien z akryluJakość wannien z akrylu

 

Jak zachować wannę w doskonałym stanie na długi czas?

 

Wybierając wannę do łazienki zwróćmy uwagę na to czy akryl użyty do produkcji wanien charakteryzuje się największą możliwą wytrzymałością. Materiał powinien tworzyć twardą, idealnie gładką powierzchnię, która zapobiegnie gromadzeniu się zanieczyszczeń. Akryl w wannach SEGEA wyróżnia się wyższą odpornością na barwienie niż inne tworzywa sztuczne. Wanny akrylowe są trwałymi produktami, które przy niedużym wkładzie pracy zachowają swoje piękno przez długie lata.

Jak zachować wannę w doskonałym stanie na długi czas

 

Czyszczenie wanny akrylowej

 

Wanny akrylowe należy czyścić miękką, delikatną ściereczką lub gąbką namoczoną wodą z mydłem. Umyte powierzchnie należy dokładnie spłukać wodą, a następnie do sucha wytrzeć miękką, czystą ściereczką. Używając innych produktów czyszczących należy zawsze sprawdzić, czy są one przeznaczone do stosowania na akrylu – płyny i kremy do sprzątania zawierające granulki mogą spowodować uszkodzenie warstwy akrylowej.
Kurz znajdujący się na powierzchni wanny należy wycierać czystą i suchą, miękką ściereczką.
Smary, oleje, tusz oraz inne punktowe plamy można zmyć z akrylu za pomocą alkoholu izopropylowego. Umyte miejsca należy dokładnie przepłukać wodą i wytrzeć do sucha (czystą, miękką ściereczką).
Woskowanie powierzchni raz w roku umożliwia zachowanie gładkości akrylu przez dłuższy czas.

Czyszczenie wanny akrylowejCzyszczenie wanny akrylowej

 

Czego nie należy robić?

 

  • Do czyszczenia powierzchni akrylowych nie można używać żrących środków czyszczących.
  • Nie wolno dopuścić do kontaktu akrylu z lakierem, rozpuszczalnikiem, lakierem do paznokci, zmywaczem do paznokci, itp.
  • Należy unikać umieszczania ostrych przedmiotów i narzędzi (np. żyletek) na akrylu ponieważ powierzchnia może ulec zarysowaniu.


Usuwanie rys

 

Nieduże rysy, które powstały w trakcie użytkowania można usunąć przez delikatne polerowanie powierzchni czystą, miękką szmatką z dodatkiem pasty do polerowania akrylu. Do usuwania drobnych oraz głębszych rys warto użyć zestawu naprawczego do powierzchni akrylowych.


 

Kontakt w sprawie produktów:

M2YOU Spółka Jawna
ul. Świeradowska 47
02-662 Warszawa
tel. +48 (22) 299-11-14
www.m2you.pl    office@m2you.pl
M2YOU Spółka Jawna

Sklep firmowy DOMOPORTAL
ul. Bruzdowa 56
02-991 Warszawa
tel. +48 (22) 299-11-14
tel. +48 789-240-902
fax: +48 (22) 100-48-67

umywalki: podwieszane » stojące » posadzkowe » syfony i korki » wanny: wolnostojące i do zabudowy - Segea, Marcooni, Marmite, Besco » misy wc: wiszące » stojące » komplety wc » kompakty wc » stelaże i spłuczki » deski sedesowe » kabiny i brodziki: kabiny prysznicowe » drzwi prysznicowe » ścianki prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » syfony i korki » panele prysznicowe - Vetro Moderno, Axiss Glass » armatura: baterie umywalkowe » baterie wannowe » baterie prysznicowe » oświetlenie Oldlight: lampy vintage » kable w oplocie » rozety » oprawki » żarówki Edisona
 


Podobne artykuły
Armatura bezdotykowa Ferro

armatura łazienkowa

Armatura bezdotykowa Ferro

Tam gdzie liczy się prostota i bezpieczeństwo użytkowania a dla inwestora oszczędzający wodę, ergonomiczny i trwały... więcej...

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym stanie przez długie lata

armatura łazienkowa

Wanna w łazience – jak zachować ją w doskonałym...

Wanna to element wyposażenia łazienki spełniający wiele funkcji. Jest symbolem luksusu i elegancji. To nie tylko... więcej...

Kolorowe baterie łazienkowe

armatura łazienkowa

Kolorowe baterie łazienkowe

Baterie zawsze kojarzyły się z niewielkim wyborem w kwestii kolorystyki. Teraz zupełnie się to zmieniło. Coraz... więcej...