Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron besco

3 najlepsze sposoby na montaż bez niszczenia płytek

artykuł promocyjny

Wiercenie w płytkach wymaga odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Nawet z dobrym przygotowaniem, nadal możemy narazić je na nieestetyczne pęknięcia, które zepsują finalny efekt remontu. Dodatkowo, taka mechaniczna ingerencja pozostawia po sobie ślad także po demontażu.

Z tego powodu, wiele osób ogranicza do minimum ilość naściennych akcesoriów łazienkowych. Tymczasem, poprawnie zamontowane, pozwalają one na lepszą organizację, oszczędność miejsca oraz większą wygodę. Jeśli należysz do osób, które obawiają się zmian i dodatków w łazience, te trzy nowoczesne metody montażu z pewnością Ci pomogą.

3 najlepsze sposoby na montaż bez niszczenia płytek
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

  • Montaż za pomocą masy klejącej

Optymalna metoda jeśli zależy Ci na solidnym montażu z możliwością dużego obciążenia. Pozwala na zamontowanie nie tylko haczyków i relingów, ale także praktycznych koszyków prysznicowych, dozowników na mydło, a nawet eleganckich szklanych półek.

System montażu bazuje na specjalnych adapterach, które wraz z klejem dołączone są do zakupionych akcesoriów łazienkowych. Adapter przykleja się w wybranym, wcześniej oczyszczonym miejscu, a następnie wypełnia masą klejącą. Po upływie 12 godzin, czyli czasu w którym masa zastyga i tworzy trwałe połączenia z powierzchnią, na adapterze można zamontować zakupiony element wyposażenia łazienki.

Zastosowana w serii akcesoriów łazienkowych technologia tesa® Power.Kit, występuje także w serii śrub samoprzylepnych. Oba rozwiązania można z powodzeniem stosować w łazience. Poza łatwym i nieinwazyjnym montażem, metoda ta cechuje się także możliwością demontażu z płytek bez pozostawiania śladów.

wieszak na ręcznik - tesa tapewieszak na ręcznik - tesa tapewieszak na ręcznik - tesa tape

 

  • Montaż za pomocą wodoodpornych plastrów samoprzylepnych

Świetnie sprawdza się w przypadku lżejszych przedmiotów. Wodoodporne plastry samoprzylepne tesa Powerstrips® można stosować na większości płaskich i stabilnych powierzchni. Płytki należy oczyścić i odtłuścić, a następnie przygotować do montażu poprzez przetarcie ich dołączoną do zestawu chusteczką gruntującą.

Podczas przyklejania, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie pobrudzić substancji klejącej – może to wpłynąć negatywnie na jej skuteczność. Ważne jest też, aby montaż przeprowadzić zgodnie z instrukcją, ze zwróceniem uwagi na odpowiednie dociśnięcie plastra do podłoża oraz mocowanego przedmiotu. Unikalna technologia zastosowana w plastrach montażowych, pozwala na odklejenie ich bez pozostawiania śladu i szybką zmianę położenia naściennych dodatków. Plastry wodoodporne tesa Powerstrips® można kupić samodzielnie lub w zestawie z praktycznymi haczykami, uchwytami oraz koszyczkami łazienkowymi.

Haczyk łazienkowy wodoodporny tesa Powerstrips - montażHaczyk łazienkowy wodoodporny tesa Powerstrips - montażHaczyk łazienkowy wodoodporny tesa Powerstrips - montaż

 

  • Montaż za pomocą taśmy montażowej

Ta metoda mocowania oferuje wysoką skuteczność, jednak w przeciwieństwie do dwóch wcześniej opisanych, nie przewiduje demontażu. Podczas wyboru taśmy do zastosowania w łazience, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona wodoodporna. Taśma jest odpowiednim wyborem w przypadku płaskich przedmiotów o równej i gładkiej powierzchni. Sprawdzi się na przykład do zamocowania lustra.

Podczas montażu należy pamiętać, aby nakładać ją na całej długości przedmiotu, pionowymi pasami z dodatkowym wzmocnieniem w górnej części. Taka metoda klejenia pozwala na równomierne obciążenie taśmy i kompensatę sił trakcyjnych i ścinających, które oddziałują na przedmiot.

Ilość taśmy powinna być dostosowana do wielkości przyklejanego elementu, a nie jedynie do jego wagi. Częstym błędem jest naklejanie jej jedynie w rogach przedmiotu lub wzdłuż krawędzi. Szczegółowe instrukcje i porady, pomocne w procesie montażu, można znaleźć na stronie tesa.pl.

taśma montażowa do łazienki - tesataśma montażowa do łazienki - tesataśma montażowa do łazienki - tesa


Dobierz metodę do swoich potrzeb

Wybierając metodę montażu, staraj się dopasować ją do swoich potrzeb oraz warunków jakie panują w Twojej łazience. W przypadku urządzania łazienki, warto rozważyć zastosowanie kompleksowych rozwiązań, takich jak akcesoria łazienkowe bez konieczności wiercenia tesa®. Rozbudowane kolekcje pozwalają na wybór odpowiednich, pasujących do siebie elementów, a opracowany system montażu gwarantuje skuteczność.

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomość
tesa tape Sp. z o.o.

plastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:

Polecamy
konglomerat technistone w łazience trendy w łazience

Konglomerat, ceramika czy kamień naturalny?

 
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  
logo knauf
 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVentlogo Coram

logo Kuchinox    Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram