coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

data aktualizacji: 18-04-2019, 08:19 – artykuł promocyjny

Systemy zabudowy podtynkowej to grupa produktów, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat diametralnie zmieniła sposób projektowania łazienek. Ten fakt stał się podstawą działań, jakie podjęła firma Viega, jeden z wiodących dostawców rozwiązań sanitarnych. Na nowo zdefiniowano techniczne i ekonomiczne zalety techniki podtynkowej. Odpowiedzią na większość dylematów inwestorów i instalatorów jest nowy, innowacyjny system zabudowy podtynkowej Viega Prevista. System ten będzie dostępny na rynku od maja 2019 roku.

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

fot.: W ścisłej współpracy z instalatorami zaprojektowano innowacyjny system, który dzięki koncepcji modułowej, zawiera znacznie mniej komponentów. Upraszcza to montaż na budowie oraz kwestie logistyki i magazynowania produktów.

 

Stworzony od podstaw wspólnie z instalatorami

 

Podczas trzyletniego procesu tworzenia nowego systemu firma Viega pytała o opinie i doświadczenia fachowców zajmujących się na co dzień montażem systemów zabudowy podtynkowej. Zebrane w ten sposób pomysły i sugestie ulepszeń zostały uwzględnione przez projektantów. Prevista przekonuje przejrzystą strukturą i zmniejszoną liczbą komponentów: rozwiązanie to opiera się na strategii systemu modułowego. Stworzona na jego potrzeby nowa spłuczka może być łączona z wieloma identycznymi elementami do montażu pojedynczo przy ścianie, w profilach ścian działowych lub na specjalnej szynie montażowej.

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

fot.: Sugestie przekazane przez instalatorów w znacznej mierze przyczyniły się również do uczynienia nowego systemu prostszym i szybszym w montażu.

Zastosowane w systemie innowacyjne rozwiązania pozwalają na znaczne ograniczenie ilości potrzebnych narzędzi. Profile poprzeczne stelaży podtynkowych Prevista montuje się przy użyciu zacisków z szybką blokadą. Nóżki mocowane są szybko na szynie montażowej „Dry Plus” za pomocą klipsów. Przy zastosowaniu tego samego stelaża możliwy jest również montaż pojedynczy.

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

fot.: Szyna montażowa „Dry Plus” umożliwia indywidualną aranżację łazienki. Do zabudowy mokrej wystarczą cztery przygotowane odpowiednio bloki instalacyjne do WC, umywalki, pisuaru i bidetu.

 

Trzy linie na bazie jednej spłuczki

 

Linie „Dry”, „Dry Plus” do zabudowy suchej oraz  „Pure” do zabudowy mokrej, wchodzące w skład systemu Prevista wyznaczają nowe standardy elastyczności. Są przeznaczone do klasycznego montażu przy ścianie, w profilach lub na sprawdzonych szynach systemowych. Umożliwia to kreatywną i funkcjonalną aranżację łazienki. Mają one koncepcję modułową, w której ograniczono ilość komponentów do minimum. Analogicznie, redukcji uległa również liczba elementów systemowych.
 

Prevista oferuje stelaże podtynkowe do zabudowy suchej do:

  • WC,
  • umywalki,
  • pisuaru,
  • bidetu.
  • dodatkowo dostępne są modele do WC i umywalki z regulacją wysokości.

Nowy system zabudowy podtynkowej Viega PrevistaNowy system zabudowy podtynkowej Viega Prevista

fot.: Zmniejszenie liczby elementów systemowych ułatwia logistykę i magazynowanie, co jest korzystne zarówno dla hurtowni, jak i instalatorów.

Wszystkie stelaże Viega Prevista o standardowej wysokości 1120 mm są wyposażone w identyczną spłuczkę. Mechanizm spłukiwania jest zawsze taki sam – niezależnie od wysokości i głębokości stelaża. Ułatwia to nie tylko montaż na budowie, lecz zapewnia jednocześnie pełną swobodę wyboru przycisku uruchamiającego. Spłuczkę Prevista można łączyć ze wszystkimi przyciskami Viega, a w razie potrzeby, wymienić w przyszłości przycisk na inny model.

Spłuczki wytwarzane metodą formowania przez rozdmuchiwanie bez problemu podłączymy do każdego dostępnego na rynku systemu instalacyjnego. Objętość spłukiwania ustawia się łatwo na zaworze odpływowym, a optymalne natężenie przepływu regulujemy przy pomocy opatentowanego dławika. Dzięki temu spłuczkę Prevista można dopasować do różnych misek ustępowych, również bezkołnierzowych. Ponadto regulowane w pionie stelaże są przystosowane do podłączenia nowoczesnych toalet myjących, do których oferujemy odpowiednie zestawy.

 

Intuicyjny montaż

 

Aby usprawnić instalację stelaży Prevista, firma Viega we współpracy z projektantami stworzyła specjalną koncepcję kolorystyczną. Wszystkie elementy ruchome i montowane ręcznie, są koloru żółtego. Instalator od razu widzi więc, co ma do zrobienia. Dotyczy to na przykład suwaka do ustawiania spłukiwania pełnego lub oszczędnego na zaworze odpływowym, regulowanego dławika przepływu czy uchwytu zaworu napełniającego.

 

Estetyczne i funkcjonalne przyciski uruchamiające

 

Innowacyjność systemu Prevista wyraża się także poprzez ponad 50 różnych modeli przycisków uruchamiających do WC i pisuaru. Dzięki ponadczasowemu designowi wkomponują się one harmonijnie w indywidualny wystrój dowolnej łazienki i pozostaną aktualne pomimo zmieniających się trendów wzorniczych.

  • Ciekawy akcent dekoracyjny stanowią nowe przyciski uruchamiające Visign for More, wyposażone seryjnie lub opcjonalnie w oświetlenie LED zintegrowane w ramce montażowej. Pełni ono również praktyczną funkcję, zapewniając orientację w ciemności. Energooszczędne diody włączają się dopiero po zbliżeniu.
  • Do łazienek o podwyższonych wymaganiach w zakresie higieny i obiektów użyteczności publicznej firma Viega oferuje bezdotykowe przyciski uruchamiające pasujące do systemu Prevista. Programowane indywidualnie przyciski z funkcją higieny gwarantują zachowanie jakości wody poprzez automatyczną aktywację spłukiwania w przypadku dłuższej przerwy w użytkowaniu.Więcej informacji o nowym systemie podtynkowym >> viega.pl/Prevista

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Viega Sp.z.o.o.


Podobne artykuły
Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

ceramika sanitarna

Zwykły - niezwykły, uniwersalny korek umywalkowy Up&Down

Montując umywalkę musimy zadbać również o odpływ, ważne jest by był trwały i nieawaryjny. Rynek oferuje... więcej...

Deska sedesowa - jaką wybrać

ceramika sanitarna

Deska sedesowa - jaką wybrać

Wydaje się być mało istotnym dodatkiem do toalety. W rzeczywistości wpływa na nasz komfort oraz ułatwia sprzątanie.... więcej...