Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Toaleta myjąca - technologia przyszłości

artykuł promocyjny

Nowoczesna łazienka musi wyróżniać się wyjątkowym wystrojem oraz najwyższą funkcjonalnością. Aby tak się stało, powinniśmy postawić na innowacyjne rozwiązania, takie jak toaleta myjąca, która podnosi komfort codziennych czynności higienicznych, a przy tym pięknie prezentuje się we wnętrzu.

Toaleta myjąca - technologia przyszłości

Łazienka dla wymagających - luksusowe urządzenia WC z funkcją higieny intymnej


Toalety myjące są bardzo wygodne w użytkowaniu. Każdy, kto zacznie z nich korzystać polubi komfort, jaki zapewniają. Wyglądem przypominają typową miskę WC, jednak dają nam znacznie wyższy standard codziennego korzystania z łazienki. Co więcej, toalety myjące mają znacznie większą funkcjonalność niż tradycyjny bidet. Sprawdzają się w wielu przypadkach, pozwalają podnieść jakość życia. W czym zatem tkwi potencjał tego urządzenia?

fot.: Geberit - toaleta AquaClean Tuma oraz AquaClean Mera

Toaleta myjąca wygląda jak tradycyjny sedes. W jej misce wbudowane są jednak specjalne dysze odpowiedzialne za mycie części intymnych. Do tego dochodzi precyzyjny system sterowania, który umożliwia korzystania z różnych funkcji - zależnie od danego modelu.

W większości przypadków mamy do wyboru panel sterowania wbudowany w deskę lub/oraz pilot do sterowania zdalnego. Wszystko po to, by poczuć się czysto i świeżo niezależnie od sytuacji.

fot.: Elements - panel sterownia umieszczony na ścianie na wysokości przycisku spłukującego do WC

 

Wyższy standard łazienki - innowacja i inteligencja
 

Toaletę myjącą można porównać do miski WC z funkcją bidetu. To zestawienie oddaje ogólne założenie producentów, jednak nie opisuje wszystkich funkcji, jakie zyskujemy. To coś więcej niż tylko bidet. Sprawdzi się w małej łazience, gdzie umieszczenie dwóch sanitariatów może być trudne, jak również w przestronnych salonach kąpielowych, w których stawia się na wysoki poziom higieny, komfort i większą funkcjonalność kojarzącą się przede wszystkim z rozwojem i technologią  przyszłości. Bardzo ważne są również aspekty wizualne, bo mimo naszpikowania wieloma funkcjami, urządzenie to nie burzy estetyki wnętrza, pozostaje delikatne i subtelne w odbiorze.

Higiena osobista z toaletą myjącą - przyjemna i dokładna

fot.: Elements - pielęgnacja części intymnych wymaga stosowania wody, sam papier toaletowy to za mało! W toaletach myjących ukryte ramię natryskowe wysuwa się i myje przyjemnym strumieniem ciepłej wody. Strumień można regulować, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania.

 

Urządzenia WC z funkcją higieny - technologia komfortu

 

Pod pojęciem toalety myjącej kryją się różne rozwiązania. Najprostsze obejmują innowacyjną deskę sedesową. Można ją dokupić do większości standardowych kompaktów łazienkowych, zwiększając funkcjonalność już istniejącej toalety. Najwyższy standard zapewniają specjalnie zaprojektowane luksusowe urządzenia WC z funkcją higieny intymnej. Technologiczne udogodnienia, ukryte systemy i dobrze pomyślane wzornictwo sprawiają, że modele te pasują do każdego stylu i wnętrza.


fot.: Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela - gotowa muszla klozetowa z funkcją mycia

Decydując się na toaletę z funkcją mycia zyskujemy nowy standard wyposażenia łazienki, ale też ciekawy design. Najwyższej klasy urządzenia zapewniają nam wyjątkową wygodę. Każdy, kto kocha innowacje, odnajdzie w tym rozwiązaniu sprzymierzeńca, dzięki któremu wykonywanie czynności obowiązkowych będzie szybsze i łatwiejsze. To tak, jak kiedyś zrezygnowaliśmy z ręcznego mycia naczyń na rzecz zmywarki, później zaprosiliśmy do naszych domów małe roboty sprzątające, a teraz przyszedł czas na rewolucję w łazience. I ona się naprawdę opłaci!

 IÖ Sorento Dual System - WC z wbudowaną funkcją bidetu

fot.: Salony Blu - WC IÖ Sorento Dual System z wbudowaną funkcją bidetu

 

Toaleta myjąca kontra deska z funkcją bidetu

 

Często nie ma potrzeby, by wymieniać dobry i sprawny sedes, a chcemy mieć możliwość korzystania z najnowszych osiągnięć techniki w naszych łazienkach. Wówczas z pomocą przychodzi nam kolejne rozwiązanie oferowane na rynku — nakładki z funkcją bidetu, które zastępują zwykłą deskę sedesową, jednocześnie zwiększając funkcje sedesu o inteligentny system higieny.
 

fot.: Elements - deska myjąca Sensowash Slim Durastyle - można je kompletować zarówno z sedesami stojącymi, jak i wiszącymi

fot.: Nakładki i deski sedesowe z funkcją bidetu IntimSpa ZOVO

 

Higiena osobista z toaletą myjącą - przyjemna i dokładna

 

Co zyskujemy dzięki toaletom myjącym? Poza wygodą jest to przede wszystkim wyższy standard higieny, a o to chodzi najbardziej. Deski oraz toalety myjące zapewniają czystość jak po prysznicu i to za każdym razem, gdy skorzystamy z toalety. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Każdorazowo umyta zostanie także sama toaleta. Do tego ograniczymy konieczność używania papieru toaletowego.

fot.: Ideal Standard - model Connect z funkcją bidetu

Poszczególne modele różnią się między sobą stopniem zaawansowania. Oferują również różne programy i funkcje. Najczęściej są to: funkcja podgrzewania deski, system do usuwania nieprzyjemnych zapachów, automatyczne odkamienianie, regulowana moc strumienia wody oraz dopasowanie go do płci (mycie tylne, przednie), a także możliwość podświetlania. W niektórych toaletach znajdziemy także opcję suszarki oraz masażu pulsacyjnego.

Nowoczesna deska sedesowa z bidetem - jaką wybrać

fot.: Marax - deski bidetowe XARAM Energy

Większość urządzeń można programować względem własnych preferencji (zapamiętywanie ustawień). Zwiększona czystość miejsc intymnych jest nam potrzebna na co dzień, ale są też sytuacje, w których o te sprawy trzeba dbać ze szczególną troską, np. stany chorobowe typu hemoroidy.

fot.: Geberit - osobne obiegi wody dbają również o czystość i dezynfekcję ramienia natryskowego z zewnątrz i dyszy natryskowych od wewnątrz

 

Zobacz także inne rozwiązania zwiększające wygodę i komfort korzystania z łazienki:

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

fot.: Akcjum

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Elements, Geberit, Salony Blu, Akcjum, Ideal Standard, Marax, IntimSpa


Podobne artykuły
Łazienkowa moda

ceramika sanitarna

Łazienkowa moda

Współczesne postrzeganie i rola łazienki jest znacznie szersze niż było to dawniej. Niegdyś łazienka była... więcej...

Urządzanie łazienki – jaką umywalkę wybrać?

ceramika sanitarna

Urządzanie łazienki – jaką umywalkę wybrać?

Czy urządzenie łazienki może być problematyczne? To pytanie z pewnością pojawia się w głowie każdego, kto podejmuje... więcej...

Umywalki stojące na podłodze

ceramika sanitarna

Umywalki stojące na podłodze

Coraz częściej poszukujemy rozwiązań mniej popularnych, albo takich, które sprawdziły się w innej sferze... więcej...
Facebook
Instagram