konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

patron besco

Wąska łazienka z oknem - niebanalne pomysły aranżacyjne

data aktualizacji: 28-10-2019, 10:31 – artykuł promocyjny

Wąska łazienka z oknem może stanowić prawdziwy dylemat aranżacyjny. Jednak jest parę trików, dzięki którym projekt, który teraz spędza sen z powiek, może okazać się całkiem prosty w wykonaniu. Zobacz jak nadać wyjątkowy styl tej z pozoru trudnej przestrzeni.

Wąska łazienka z oknem - niebanalne pomysły aranżacyjne

Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB13 Spragniony Jassonit

 

Zalety okna w łazience

Posiadanie w łazience źródła naturalnego światła nie tylko pozwala oszczędzać energię. Światło dzienne jest przydatne przy wykonywaniu większości zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Ponadto, odbijając się od jasnych, dużych powierzchni, jak ściany lub podłoga, dodatkowo rozświetla przestrzeń.

Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB12 Wodny Szmaragd
Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB12 Wodny Szmaragd

 

Co pod tym oknem?

Położenie i rozmiar okna determinuje wystrój całego wnętrza. W wąskich łazienkach okno jest usytuowane najczęściej na końcu pomieszczenia i właśnie w tym miejscu najlepiej zaplanować wannę lub prysznic. Możesz też wannę połączyć z funkcją prysznica, montując rozporowy drążek prysznicowy, na którym powiesisz kotarę. Umiejscowienie przestrzeni kąpielowej na końcu pomieszczenia optycznie je skróci i sprawi, że będzie bardziej przytulnie. W wąskie łazience trudno o miejsce, dlatego warto pomyśleć o zabudowie z przesuwnymi drzwiami, za którymi na płytkich półkach można ukryć wszystkie niezbędne przybory toaletowe.

Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB18 Lodowy Opal
Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB18 Lodowy Opal

Malując ściany w łazience warto wybrać odpowiednią farbę. Idealnym produktem jest MAGNATCreative Kitchen Bathroom, jak ta powyżej w kolorze KB18 Lodowy Opal. Farba ta jest plamoodporna, odporna na zmywanie i szorowanie, odpycha tłuszcze i płynne zabrudzenia oraz posiada powłokę odporną na wilgoć, rozwój grzybów i pleśni.

MAGNAT Creative Kitchen Bathroom

 

Aranżacja okna w łazience

Wiadomo, że małe przestrzenie pragną światła, dlatego okno jest jak najbardziej pożądanym elementem aranżacji małej łazienki. Może ono jednak naruszać prywatność, dlatego zadbaj o odpowiedni dobór aranżacji szyby okiennej. Troszcząc się o swoją intymność, możesz wybrać szybę z mlecznego, elektrochromowego lub półprzezroczystego szkła. Dobrym pomysłem są również luksfery. Jednak jeśli masz piękny widok za oknem i w ciągu dnia chciałbyś go podziwiać podczas relaksu pod prysznicem, możesz zastosować firanki, zasłony lub rolety.

Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB1 Klarowna Biel
Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB1 Klarowna Biel

 

Zasady urządzania wąskiej łazienki z oknem

Długa, wąska łazienka z oknem wymaga odpowiedniego rozplanowania przestrzeni, zwłaszcza jeśli okno umieszczone jest na końcu, na ścianie na przeciwko drzwi. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie mebli i urządzeń sanitarnych w jednej linii na ścianie bocznej, a toaletę z umywalką najlepiej zamontować blisko siebie. Dzięki tym zabiegom łatwiej będzie ci się poruszać.

Prysznic umieść na samym końcu łazienki i oddziel go od reszty przestrzeni przezroczystą szybą, która nie zmniejszy optycznie wnętrza. Duże lustro może je natomiast powiększyć, podobnie jak jasna paleta kolorystyczna zastosowana na ścianach. Możesz je pomalować farbą MAGNAT Creative Kitchen Bathroom w odcieniu KB5 Zamarznięty Piryt.

Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB5 Zamarznięty Piryt
Farba: MAGNAT Creative Kitchen Bathroom / kolor: KB5 Zamarznięty Piryt

Mała wąska łazienka z oknem to przestrzeń wymagająca szczególnej uwagi. Nie będzie jednak tak trudna do realizacji, jeśli zapamiętasz zasady jej aranżacji.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA
Al. Jana Pawła II 23
00-854 Warszawa
tel. 801 500 801
www: www.sniezka.pl
mail: wyślij wiadomość
Fabryka Farb i Lakierów ŚNIEŻKA SA

DZIAŁ HANDLOWY:

39-207 Brzeźnica, ul. Dębicka 44
woj. podkarpackie
 

farby do wielu zastosowań » farby emulsyjne dekoracyjne do malowania wewnątrz pomieszczeń » emulsje do pomieszczeń wilgotnych » farby i lakiery do drewna » farby i emalie do metalu » kleje » zaprawy » masy i mieszanki tynkarskie » masy i mieszanki do szpachlowania » lakiery » impregnaty do drewna » lakierobejce » farby gruntujące


Zobacz zdjęcia w galerii FFiL Śnieżka

 


 


Podobne artykuły
Co wstawić do dużej łazienki

porady

Co wstawić do dużej łazienki

Jeśli dysponujemy dużą łazienką możemy zdecydować się na wydzielenie odpowiednich stref - zgodnie... więcej...

Mała łazienka - duży problem?

porady

Mała łazienka - duży problem?

Powierzchnia małej łazienki wcale nie musi być dla nas ograniczeniem w czasie jej aranżacji. Wręcz przeciwnie przemyślana... więcej...

Czy dzieci mogą korzystać z sauny?

porady

Czy dzieci mogą korzystać z sauny?

Oczywiście dzieci również mogą korzystać z sauny. Przyzwyczajać małymi krokami można już maluchy od 6... więcej...