konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Kabiny prysznicowe z czarnymi krawędziami – przegląd

data aktualizacji: 22-12-2020, 09:25 – artykuł promocyjny

Kabiny z czarnymi profilami mogą kojarzyć się z nowoczesnością idącą w stronę stylu industrialnego. Ten rodzaj wykończenia coraz częściej pojawia się na kabinach prysznicowych, które przestają być zwykłą taflą szkła, a przybierają coraz bardziej wyrazisty obraz w aranżacji przestrzeni. Poniżej prezentujemy kabiny prysznicowe różnych producentów, które łączy jeden szczegół — czarne szprosy i krawędzie. 

Kabiny prysznicowe z czarnymi krawędziami – przegląd

Czarne profile i krawędzie w kabinach prysznicowych - zestawienie oferty rynkowej

 

Riho

Czarne, matowe profile wykonane z malowanego proszkowo aluminium, przymocowane po zewnętrznej stronie szkła to cecha charakterystyczna kabin z serii GRID. Elementy takie jak: masywne uchwyty, widoczne śruby czy solidne wsporniki, dodatkowo podkreślają loftowy charakter tego produktu.

RIHO GRID - kabina walk-inGRID - kabina prysznicowa RIHO

Kabiny GRID

 

Besco

Kabiny prysznicowe w czarnym wykończeniu pojawiły się także w ofercie marki Besco. W przypadku tej grupy produktów, mowa oczywiście o kolorystyce profili, czy wzorów na szkle. Zróżnicowana oferta producentów tego segmentu obejmuje zarówno kabiny walk in- z modną kratą, czarną ramą, czy jedynie z czarnymi, eleganckimi wspornikami, jak i kabiny uważane za bardziej standardowe - profilowe oraz bezprofilowe, w których kolor czarny obejmuje niemal wszystkie detale, z wyjątkiem szkła.

 Kabina prysznicowa walk in Excea Black

kabina z serii Black

 

Deante

Dzięki temu, że kabiny prysznicowe Deante z kolekcji Abelia typu walk-in i Arnika wyróżniają się przezroczystym szkłem i charakterystycznym matowo czarnym profilem, doskonale uzupełniają wyposażenie w stylu industrialnym. To nowoczesne, stylowe modele, efektownie prezentujące się i stanowiące wyszukane rozwiązanie dla nowoczesnych łazienek.

Odporność na zabrudzenia

Kabiny od Deante

 

SanSwiss

Połączenie spokojnych, symetrycznych kształtów z mocnymi akcentami czerni sprawia, że rozwiązania prysznicowe wchodzące w skład serii Top Line S, pozwalają stworzyć nowoczesną, ekskluzywną aranżację łazienki. Z kolei Seria WALK-IN Black to odpowiedź firmy SanSwiss na niezwykle popularne obecnie aranżacje w stylu loftowym. Mocno zarysowane kontury, geometryczne podziały i ekspresja czarnych linii podkreślają metropolitalny i nowoczesny design przestrzeni. Wolnostojące tafle szkła kreują nowy wymiar przestrzeni kąpielowej.

Top Line S - kabina prysznicowa SanSwissSanSwiss - Walk IN

kolekcja kabin Black Line

 

Sapho

Sapho jako dystrybutor posiada w swojej ofercie serię VOLCANO z czarnymi krawędziami. Ich wyjątkowość podkreślają masywne kółka, które oprócz tego, że zapewniają doskonałą obsługę przez wiele lat, to dodatkowo wyglądają jak mechanizm rodem z fabryki. Aluminiowe profile w kolorze czerni idealnie dopełnia gładkie szkło. Kabiny prysznicowe, drzwi, boksy i parawany wannowe z kolekcji ZOOM LINE BLACK posiadają aluminiowe profile obrotowe w matowym czarnym wykończeniu, ze zintegrowanym mechanizmem podnoszącym, które zachwycają nowoczesnością i ponadczasową elegancją.

Sapho

 

Novellini

Zgodnie z koncepcją total black w kabinach z serii: Opera, Young 2.0, Zephyros oraz Kuadra H detale, takie jak: uchwyty, zaślepki do profili czy drążki stabilizacyjne mają czarny kolor. Dodatkowo w rozwiązaniach typu walk-in istnieje możliwość zastosowania wzorów - do wyboru pasy, krata lub inny dowolny wzór dostarczony przez Klienta.

Kuadra H+HYoung 2.0 G+F

Kabiny total black

 

Coram

Nowoczesne kabiny prysznicowe z serii Soho marki Sealskin inspirowane są industrialnym stylem. Stworzone z połączenia metalu i szkła, stanowią ciekawe urozmaicenie wnętrza.Występują w postaci kabin zamkniętych oraz ścianek prysznicowych.

Ścianka prysznicowa SohoKabina prysznicowa Soho

Kabiny inspirowane stylem industrialnym


O tym, że kolor czarny stał się absolutnym hitem aranżacji wnętrz, nie trzeba przekonywać nikogo. Pojawia się niemal na wszystkich elementach wyposażenia — dodatki, armatura, meble, a także wanny i prysznice. Dużym powodzeniem cieszy się jego matowa odmiana, która stanowi przeciwwagę do błyszczących powierzchni dominujących w poprzednich sezonach. Sprawdź, jak kolor czarny można wprowadzić do przestrzeni łazienki:

Kolor to ważny nośnik w aranżacji wnętrz. Właściwie każdego roku mamy zwrot ku wybranym barwom, które stają się modne i goszczą w naszych wnętrzach. Są też rozwiązania, które można uznać za klasykę niewychodzącą z mody — tak właśnie jest w przypadku koloru czarnego i białego. Jednak w trendach chodzi głównie o to, by zmieniać i odkrywać wszystko na nowo, stąd też popularność "koloru roku" oraz trendów kolorystycznych takich jak:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Novellini, Sapho, Deante, Besco, Sanswiss, Riho, Coram
Podobne artykuły
Baterie łazienkowe Chic Diamante z kryształami Swarovskiego

armatura łazienkowa

Baterie łazienkowe Chic Diamante z kryształami...

Baterie łazienkowe z kryształami Swarovskiego z serii Chic Diamante to propozycja od firmy EFFEPI, która stanowi... więcej...

Słuchawki i zestawy natryskowe od Deante

armatura łazienkowa

Słuchawki i zestawy natryskowe od Deante

Kiedy decydujemy się na urządzenie łazienki w określonym stylu, musimy pamiętać, aby wybierając poszczególne... więcej...

Jak dobrać baterię do rodzaju umywalki

armatura łazienkowa

Jak dobrać baterię do rodzaju umywalki

Strefa umywalkowa jest miejscem, z którego najczęściej korzystamy w naszych łazienkach. Dlatego też w celu... więcej...