coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Meble łazienkowe – czyszczenie i pielęgnacja

data aktualizacji: 03-07-2019, 05:54 – artykuł promocyjny

Utrzymanie czystości w łazience to ważne zadanie, które obejmuje dbanie o armaturę i ceramikę sanitarną, ale także o meble, które się w niej znajdują. Zadbane meble będą nam służył przez wiele lat, pięknie prezentując się we wnętrzu. Sprawdź jednak jakich środków lepiej unikać, a jakim można zaufać przy pracach pielęgnacyjnych.

Meble łazienkowe – czyszczenie i pielęgnacja

fot.: Meble wykonane z płyty MDF lub z płyty wiórowej w odróżnieniu od drewna nie zawierają niedoskonałości typu sęki czy pęknięcia, a ich gładkie powierzchnie wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

 

Meble pozostaną w nienaruszonym stanie przez długi czas, jeżeli użyjemy odpowiedniego preparatu do czyszczenia

Wybór preparatów czyszczących jest kluczowy dla zachowania gładkiej i nienaruszonej powierzchni. Elementów lakierowanych i laminowanych nie należy szorować proszkami czyszczącymi, gdyż trwale rysują ich strukturę. Bezwzględnie należy unikać także środków zawierających chlor lub inne silne czynniki wybielające. Mogą one całkowicie zniszczyć meble, a także podrażnić skórę rąk. Najbezpieczniejsze są produkty organiczne, takie, które można przygotować samodzielnie – odrobina octu lub soku z cytryny w połączeniu z odpowiednią ilością wody, może zdziałać cuda. Soda oczyszczona jest świetna do pozbycia się uporczywych plam. Do sprzątania łazienki poleca się ściereczki z mikrofibry, które są miękkie i bardzo skuteczne.

Meble łazienkowe – jak o nie dbać

fot.: Do sprzątania łazienki najbardziej przydatne będą uniwersalne płyny do mycia różnego rodzaju typów powierzchni oraz miękkie ściereczki lub gąbki.

Kurz, tłuszcz oraz plamy to najbardziej widoczne zanieczyszczenia osadzające się na meblach. Do usuwania takich zabrudzeń należy stosować miękką, suchą lub wilgotną ściereczką. Po wyczyszczeniu konieczne jest wytarcie na sucho. Pomocny może okazać się płyn do naczyń, który jest delikatny, a jednocześnie bardzo skuteczny, jeśli chodzi o problematyczne zabrudzenia. Niewielką ilość możemy dolać do letniej wody lub nanieść na ściereczkę.

WAŻNE!!!

Używając środków zakupionych w sklepie, należy pamiętać żeby podczas sprzątania pozostawić otwarte okno lub drzwi. Dzięki temu wszelkie opary wydostana się na zewnątrz. Równie ważne są rękawice ochronne, ponieważ niektóre produkty nie nadają się do kontaktu ze skórą. Nigdy nie należy mieszać octu z wybielaczem, gdyż powstające opary mogą spowodować poparzenia chemiczne skóry, twarzy, oczu oraz układu oddechowego.

 

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu mebli łazienkowych

Utrzymanie całej łazienki w idealnym stanie wymaga od nas regularności w sprzątaniu. Wilgotne warunki sprzyjają nagromadzaniu się wszelkich nieczystości, są też zagrożeniem do rozwoju pleśni i grzybów. Regularne czyszczenie mebli zdecydowanie zminimalizuje ryzyko uszkodzenia mebli przez wodę.

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu mebli łazienkowych

Utrzymanie czystości w łazience to także szereg działań prewencyjnych, takich jak choćby włączenie po prysznicu lub kąpieli wentylatora wyciągowego. Najlepiej włączyć go na kilkanaście minut, tak aby w miarę szybko usunąć parę wodną z łazienki. Większość osób, nie posiada jednak wentylatora wyciągowego, dlatego najprostszym, ale równie skutecznym rozwiązaniem, jest zostawienie, po zakończeniu kąpieli, otwartych drzwi. Dzięki temu w pomieszczeniu utrzyma się stały przepływ powietrza i uczucie świeżości.

 

Meble łazienkowe bez smug

Bez względu na materiał, z którego wykonane są meble łazienkowe, zawsze warto sięgać po wilgotną ściereczką. Na koniec czyszczone powierzchnie wycieramy do sucha, co pozwoli usunąć wszelkie smugi. Metody czyszczenia większości materiałów są bardzo podobne. Największą ostrożności należy zachować w przypadku mebli łazienkowych wykonanych z litego drewna. Nie lubią one wody, dlatego ściereczka powinna być solidnie odsączona. W przypadku mebli wykonanych z MDF laminowanych lub lakierowanych, najlepiej sprawdza się woda z octem lub delikatny płyn do mycia szyb.

Meble łazienkowe bez smug

 

Sprzątajmy również wnętrze szafek

Regularnego sprzątania wymaga także wewnętrzna część mebli. Na szczególną uwagę zasługują półki na kosmetyki oraz środki czyszczące. Każdą szufladę oraz półkę należy dokładnie odkurzyć, aby pozbyć się kurzu i włosów. Następnie można je wyczyścić w taki sam sposób jak powierzchnie zewnętrzne, ale przed zamknięciem należy upewnić się, że wnętrze jest suche. Pozostała wilgoć w ciemnym kącie szafki jest idealną pożywką dla pleśni, warto więc poświęcić trochę czasu, aby po czyszczeniu wytrzeć wszystko do sucha.

Kontakt w sprawie produktów:

ELITA Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 32
82-400 Sztumskie Pole
tel. (+48) 55 277 20 82
www: www.elitameble.pl
mail: wyślij wiadomość
ELITA Sp. z o.o.

meble łazienkowe » meble do łazienki » szafki do łazienki » meble drewniane » szafki podumywalkowe » lustra » półki » oświetlenie » umywalki » akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii ELITA:

 


Meble Elita

Podobne artykuły
Meble łazienkowe Tiger - siła geometrii

meble i akcesoria

Meble łazienkowe Tiger - siła geometrii

Siła geometrii zmienia wygląd szafki. Kolor frontu oraz rodzaj uchwytu może diametralnie zmienić styl mebli. Tak... więcej...

Łazienkowe inspiracje z Holandii

meble i akcesoria

Łazienkowe inspiracje z Holandii

Ponadsześćdziesięcioletnie doświadczenie w produkcji łazienkowego wyposażenia, doświadczeni projektanci, szeroka... więcej...

Strefa juniora w łazience - jak ją urządzić?

meble i akcesoria

Strefa juniora w łazience - jak ją urządzić?

Dzieci chętnie naśladują dorosłych i chcą być pełnoprawnymi uczestnikami domowego życia, dlatego warto pozwalać... więcej...