konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

New Nordic – styl skandynawski w cieplejszej odsłonie

data aktualizacji: 26-07-2019, 06:32 – artykuł promocyjny

Życie w zgodzie z naturą to coraz silniejszy trend również w aranżacji wnętrz. Poszukiwanie równowagi pomaga cieszyć się rzeczami, których do tej pory nie zauważaliśmy. Prostota i lekkość dają autentyczną radość, a powiew zmian widać na każdym polu — od codziennego życia po sposób wykończenia wnętrz. W 2019 roku prawdziwy rozkwit przeżywa styl New Nordic. Sprawdź, z czego wynika jego fenomen.

New Nordic – styl skandynawski w cieplejszej odsłonie

Styl skandynawski nadal na topie

Styl Skandynawski dominuje w trendach wnętrzarskich od blisko dekady. Swą ogromną popularność zawdzięcza właśnie oszczędnej formie, minimalizmowi, czystości i prostocie. Bielone drewno, zieleń, naturalne tkaniny i materiały to elementy nadające wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, a co za tym idzie – rozpoznawalności. W ciągu ostatnich kilku lat chłodne wnętrza w stonowanej kolorystyce zyskały miliony zwolenników na całym świecie. Pokochano ten styl za kompromis pomiędzy prostotą, funkcjonalnością i niewymuszoną elegancją. W swojej przeszło 150 letniej historii, wnętrza skandynawskie wielokrotnie ewoluowały, tworząc nowe nurty i podgatunki. Jednym z nich jest New Nordic, którego zadaniem jest stworzenie wnętrza ciepłego, komfortowego i takiego, w którym można poczuć się bezpiecznie.

 

New Nordic - komfort i bezpieczeństwo

Określany najgorętszym trendem 2019 roku, New Nordic, bezpośrednio nawiązuje do stylu skandynawskiego. Uzupełniony o nowe elementy, jest ucieleśnieniem skandynawskiej filozofii życia, wyrażonej w hygge i lagom. To styl, kładący główny nacisk na komfort, wygodę i relaks. Zmierza nie tylko do zagwarantowania poczucia bezpieczeństwa i szczęścia, ale przede wszystkim – zachowania równowagi. Wnętrza tego typu zachwycają swoją przytulnością, czarują spokojem i harmonią. Zachęcają, by zostać w nich odrobinę dłużej, najlepiej z lampką wina bądź książką w dłoni. Czym różni się New Nordic od znanego wszystkim stylu skandynawskiego? Jego głównym założeniem jest stworzenie wnętrza przytulnego, sprzyjającego odpoczynkowi, bezpiecznego. Oczywiście, wciąż dominującym materiałem pozostaje drewno a priorytetem są jasne kolory – beże, kremy, biele i delikatne szarości. New Nordic przełamuje jednak stereotyp ciemnych podłóg. Prym wiodą drewniane panele, utrzymane w jasnych naturalnych barwach. Widoczna jest natomiast matowa czerń pojawiająca się na fragmentach ścian, blatach, elementach metalowych bądź frontach mebli.

 

Dom jako miejsce odpoczynku

New Nordic zakłada również, że dom to miejsce odpoczynku i relaksu. Znajdziemy w nim zatem dużo miękkich i ciepłych materiałów, którymi możemy się okryć, a także urządzenia, które wyręczają nas w domowych obowiązkach lub uprzyjemniają ich wykonywanie.

– Nieodłącznym elementem wnętrz w stylu New Nordic są baterie elektroniczne o prostym, ponadczasowym wyglądzie, wyposażone w innowacyjną technologię. Ich uruchomienie odbywa się bezdotykowo, co pozytywnie wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale także na miesięczne oszczędności. Dzięki bateriom elektronicznym możemy zaoszczędzić nawet 50% zużywanej wody. Co więcej, dzięki bezdotykowemu uruchamianiu baterie takie pozostają czyste na dłużej, pozwalając nam częściej cieszyć się błogim relaksem w zaciszu swojego domu – radzi Joanna Gręda, ekspert firmy Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.

Kontakt w sprawie produktów:

Oras Olesno Sp. z o.o.
ul.Leśna 2
46-300 Olesno
tel. (34) 350 92 00
www: www.oras.com/pl
mail: wyślij wiadomość
Oras Olesno Sp. z o.o.

baterie: umywalkowe » natryskowe » wannowe » wannowo-natryskowe » bidetowe » kuchenne » baterie do pomieszczeń gospodarczych » rączki natrysku i zestawy natryskowe » akcesoria prysznicowe » akcesoria natryskowe » pisuary » zawory ogrodowe » zawory do zmywarki » wylewki » śrubunki » specjalistyczne uchwyty » narzędzia » inne akcesoria » aeratory i wylewki » zaślepki i pokrywy » moduły sterujące i głowice » części elektroniczne » elementy mocujące » dźwignie i uchwyty » części różne » pierścienie i uszczelnienia » sensory i fotokomórki » części zaworów
 

Zobacz zdjęcia w galerii ORAS:Podobne artykuły
Wanna z parawanem

armatura łazienkowa

Wanna z parawanem

Wanna z parawanem jest alternatywą dla trudnego dylematu między wanną a prysznicem. Połączenie to daje możliwość... więcej...

Nowoczesne kabiny w kolorze czarnym, białym i złotym

armatura łazienkowa

Nowoczesne kabiny w kolorze czarnym, białym i złotym

Firma SanSwiss przedstawia 3 kolory profili idealnie pasujące do nowoczesnej łazienki. Minimalizm, elegancja i ergonomia... więcej...

Obudowa wanny

armatura łazienkowa

Obudowa wanny

Większość wanien można zabudować. Istnieje wiele sposobów obudowania wanny. Jednak poza tymi najbardziej... więcej...