Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Nowoczesny czy prosty w formie? Trendy we wzornictwie grzejników

data aktualizacji: 06-08-2019, 09:04 – artykuł promocyjny

O trendach można mówić nie tylko w kontekście mody, ale i wnętrz. Kolory, kształty, a nawet faktura. To wszystko tworzy jakiś styl, kierunek a finalnie nasze wnętrze. Tyczy się to zarówno mebli, oświetlenia oraz elementów wyposażenia wnętrz. Takich jak grzejniki. Styl loftowy, surowy beton to jeden kierunek. Drugi to potraktowanie grzejnika jak dekoracji – wyrazista forma i grafika.

Nowoczesny czy prosty w formie? Trendy we wzornictwie grzejników

   
Beton, pofabryczne budynki, czyli styl loftowy


Obok stylu minimalistycznego, skandynawskiego to właśnie styl loftowy cieszy się największą popularnością. Wysokie pomieszczenia, duże okna i przede wszystkim pofabryczny klimat. Popularność tego trendu postanowili wykorzystać producenci mebli, oświetlenia oraz dodatków. Jeśli chcemy stworzyć industrialny klimat możemy dzięki temu stworzyć go w każdej przestrzeni. Co więcej, możemy zadbać o każdy element. Najlepszym tego przykładem są grzejniki. SPRING oraz REBUS marki Luxrad to dwa modele, które powstały z myślą o mieszkaniach właśnie w takim stylu. Pierwszy z nich inspirowany jest grzejnikami, jakie mogliśmy spotkać w fabrykach. Kiedyś chętnie się ich pozbywano, a dzisiaj są obiektem wręcz pożądanym. Podobnie jest z betonem. Projektanci marki postawili na ten materiał, przez długie miesiące opracowywali technologię, żeby finalnie powstał betonowy grzejnik. To tylko pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Grzejnik Spring

fot. Grzejnik Spring

Grzejnik Rebus

fot. Grzejnik Rebus


Połączenie funkcjonalności z designem


Urządzając mieszkanie bardzo często kupujemy meble, a nawet dodatki z myślą, że to musi być nie tylko funkcjonalne, ale i po prostu ładne. Z grzejnikami również tak jest. Nie tylko grzeją, tworzą również charakter wnętrza i stanowią jego dekorację. Model KOLIBER zaprojektowany przez Dominikę Drezner powstał dzięki naturze. W procesie projektowym przybrał konkretny kształt i paletę kolorów, ale od początku projektantce zależało, żeby we wnętrzu był dekoracją. Czymś, na czym zatrzymamy wzrok. Idealne połączenie funkcjonalności z unikatowym designem.

Grzejnik KoliberGrzejnik koliber

fot. Grzejnik Koliber


Fotografia nie tylko na ścianie


Projektując mieszkanie bardzo często ustalamy przestrzeń na naszą prywatną galerię. Zdjęcia z podróży, naszych bliskich. Nasze wspomnienia. Lubimy tworzyć wnętrze, które jest nasze. I takie, w którym nas widać. Lubimy też otaczać się ładnymi przedmiotami. Patrzenie na ładne zdjęcia, zwłaszcza takie, które przedstawiają krajobraz działa na nas kojąco. Kiedy wydaje nam się, że nie mamy na nie odpowiednio dużo miejsca – warto pomyśleć o modelu grzejnika, który daje możliwość nadruku grafiki swojej lub kogoś, kto się w tym specjalizuje.

Grzejnik Niagara

fot. Grzejnik Niagara


Trendy to jedno, najważniejsze jest jednak to, co nam samym odpowiada. To, na czym zawiesimy na dłużej oko. Stojąc przed wyborem m.in. grzejników musimy pamiętać, że jest to wybór na lata, ale mając praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji możemy wybrać model, który będzie idealnie pasował do nas i naszego otoczenia.
 

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
ul. Parkowa 1
05-800 Pruszków
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość
LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki SN » grzejniki chromowane » grzejniki Basic
armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki

Zobacz zdjęcia w galerii LUXRAD:Podobne artykuły
Termostaty do elektrycznego ogrzewania podłogowego

ogrzewanie łazienki

Termostaty do elektrycznego ogrzewania podłogowego

Firma Fenix Polska w swojej ofercie posiada termostaty do elektrycznego ogrzewania podłogowego. Urządzenia te oferowane... więcej...

Wyjątkowe grzejniki łazienkowe

ogrzewanie łazienki

Wyjątkowe grzejniki łazienkowe

Choć głównym kryterium doboru grzejnika łazienkowego są parametry grzewcze, to jego wygląd również... więcej...

Mata grzejna na ścianie - podgrzewane lustro

ogrzewanie łazienki

Mata grzejna na ścianie - podgrzewane lustro

Chyba wszyscy znamy poranny pośpiech - prysznic, czesanie włosów i szybko z dziećmi do przedszkola lub szkoły.... więcej...