konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

System baterii Geberit - bezdotykowe baterie umywalkowe

data aktualizacji: 30-08-2019, 05:26 – artykuł promocyjny

Jednym z najważniejszych pomieszczeń zarówno w domu, jak i miejscach użytku publicznego, jest łazienka. Jest to miejsce, z którego korzysta każdy, zatem funkcjonalność i niezawodność to najważniejsze cechy wyposażenia łazienek. Aby maksymalnie zwiększyć komfort korzystania z pomieszczeń sanitarnych, należy zadbać o najważniejsze elementy wyposażenia. Wśród najistotniejszych, choć niepozorne, są baterie umywalkowe.

System baterii Geberit - bezdotykowe baterie umywalkowe

Obecnie na rynku znaleźć można całą gamę różnorodnych baterii umywalkowych, o różnym kształcie, parametrach oraz funkcjach. W zależności od miejsca przeznaczenia typ baterii może się znacząco różnić. W miejscach publicznych i półpublicznych najlepszym rozwiązaniem są systemy baterii bezdotykowych. By zapewnić sobie pełną wygodę użytkowania, należy wybrać model, który będzie łączył w sobie niezawodność, praktyczność i ponadczasowy design.

Bateria podtynkowa

Elektroniczne baterie bezdotykowe najczęściej znajdują zastosowanie w publicznych oraz półpublicznych pomieszczeniach sanitarnych. Centra handlowe, zakłady gastronomiczne, porty lotnicze czy szkoły to miejsca, w których elementy wyposażenia łazienek wystawione są na szczególną eksploatację. Aby zmniejszyć ryzyko ciągłego serwisowania sprzętów, należy wybrać wyposażenie, które będzie bezpieczne i sprawdzone. Firma Geberit posiada w swojej ofercie elektroniczne baterie bezdotykowane do instalacji ściennej oraz stojącej. Jakie są rodzaje baterii bezdotykowych? Jak działają tego typu baterie i jakie są ich zalety - o tym w artykule poniżej.

 

Bezdotykowa bateria ścienna

 

Baterie ścienne montowane są bezpośrednio w ścianie. Jednym z rozwiązań, które zasługuje na szczególną uwagę, jest system baterii podtynkowych. System podtynkowy pozwala ukryć w zabudowie wszelkie elementy sterujące, systemy elektroniczne oraz przyłącza, chroniąc je przed szkodliwym działaniem wilgoci. Najnowsze systemy marki Geberit dodatkowo zostały wyposażone w specjalną skrzynkę funkcyjną, która montowana jest w ścianie pod umywalką. Baterie elektroniczne ścienne najczęściej zasilane są bateryjnie, sieciowo lub generatorowo.

Bateria bezdotykowa ścienna

Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji baterie ścienne podtynkowe doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych publicznych toaletach, jak i bardziej wymagających półpublicznych pomieszczeniach sanitarnych. Ich wysoka estetyka sprawia, że idealnie współgrają nie tylko ze standardowymi umywalkami, ale także z nowoczesnymi, designerskimi misami. Baterie ścienne idealnie sprawdzą się zarówno w toaletach szkolnych, jak i centrach handlowych.

 

Bezdotykowa umywalka stojąca

 

Cechą, która odróżnia baterię stojącą od baterii ściennej, jest zdecydowanie prostszy sposób montażu. Baterie stojące dodatkowo wyposażone są w systemy błyskawicznej instalacji w postaci elastycznych wężyków. Działanie obydwu rodzajów baterii oparte jest na systemie fotokomórkowym, który uruchamia je w momencie wyczucia ruchu dłoni. Dodatkowo baterie umywalkowe Geberit wykonane są z chromowanego mosiądzu, a wszelkie elementy zostały wzmocnione, co daje gwarancję jakości wody pitnej i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Bateria bezdotykowa stojąca

 

Zalety baterii bezdotykowych

 

Zastosowanie baterii elektronicznych stało się tak powszechne, że w przestrzeni publicznej niemal całkowicie zastąpiły one standardowe baterie. Baterie z systemem fotokomórkowym spotkać można zarówno w galeriach handlowych, jak i zakładach pracy. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że pozwalają znacząco zaoszczędzić wodę, dzięki czujnikowi, który uruchamia się tylko wówczas, kiedy wyczuje ruch. Dodatkowo wykorzystanie baterii bezdotykowych zmniejsza ryzyko niebezpieczeństwa, które mogłoby nastąpić w przypadku, gdy osoba korzystająca zapomni zakręcić kran. Ogromną zaletą baterii elektronicznych jest ich kompaktowość, która przy tak znaczącej eksploatacji ułatwia czyszczenie oraz serwisowanie sprzętu.

Kontakt w sprawie produktów:

Geberit Sp. z o.o.
ul. Postępu 1
02-676 Warszawa
tel. (22) 843 06 96
www: www.geberit.pl
mail: wyślij wiadomość
Geberit Sp. z o.o.

toalety: Geberit AquaClean » Geberit Monolith » spłuczki podtynkowe » przyciski spłukujące » spłuczki nadtynkowe » podłączenia wodne i elektryczne » pisuary: przyciski spłukujące » syfony » prysznice: ścienny zestaw odpływowy » odpływ liniowy » odpływ podłogowy » umywalki: syfony » Geberit Monolith » baterie umywalkowe » wanny bidety: Geberit Monolith » ceramika

Zobacz zdjęcia w galerii Geberit:


Podobne artykuły
Czarne deszczownie, czyli armatura z charakterem

armatura łazienkowa

Czarne deszczownie, czyli armatura z charakterem

Czerń we wnętrzach odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę. W łazience o niewielkim metrażu pełniąc rolę drugoplanową... więcej...

Nowa armatura łazienkowa w ofercie marki Delfin

armatura łazienkowa

Nowa armatura łazienkowa w ofercie marki Delfin

Wakacje to czas odpoczynku i lenistwa, Grupa SBS wykorzystała ten czas inaczej wprowadzając na rynek kilka nowości... więcej...