konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Design w mieszkaniu - jak go podkreślić za pomocą grzejnika

data aktualizacji: 27-01-2020, 08:05 – artykuł promocyjny

Mieszkamy w kraju, w którym klimat ma ogromny wpływ na budowanie domów. Mroźne zimy, choć ostatnio należą do rzadkości, wciąż stanowią wyzwanie przy konstrukcji nowych domów. A kiedy na dworze jest zimno, pomieszczenia trzeba ogrzać.

Design w mieszkaniu - jak go podkreślić za pomocą grzejnika

W czasach socjalizmu i budownictwa z wielkiej płyty kaloryfer był takim samym elementem mieszkaniowej instalacji, jak rury z wodą czy gazem. Ówczesne grzejniki zbudowane były ze szkaradnego żeliwa, chropowatego i pomalowanego na przypadkowe kolory. Ich jedynym zadaniem było produkowanie ciepła. Z kolei większość mieszkańców bloków starała się je zamaskować, zasłaniając drewnianymi kratkami albo meblami. Na szczęście te czasy dawno mamy już za sobą, a grzejniki zmieniły się w pełnoprawne elementy wystroju mieszkań czasem ocierając się o prawdziwą sztukę.

Dobrym przykładem powyższego trendu są designerskie grzejniki marki Luxrad. W ich ofercie znajdziemy produkty przeznaczone do każdego pomieszczenia - od artystycznie wykonanych urządzeń do salonu, po nowoczesne grzejniki łazienkowe.

Grzejnik Koliber to połączenie prostoty z oryginalnością. Wykonany jest ze stali niskowęglowej lakierowanej proszkowo. Jego głównym atutem jest koncepcja wykonania - kilka okrągłych rurek zostało wygiętych na różnej wysokości, dzięki czemu całość zaczęła przypominać nowoczesną rzeźbę, wyglądającą z każdej strony inaczej. Zamontowany w salonie, kuchni czy nawet łazience i pomalowany na jeden z szerokiej gamy odcieni, grzejnik Koliber z pewnością przyciągnie wzrok i wyróżni się na tle ściany.

Bardziej konserwatywny wygląd proponują grzejniki z serii Fortuna. Prosty, geometryczny kształt złożony ze stalowych, równoległych do siebie, zaokrąglonych rurek będzie pasował zarówno do mieszkania konserwatysty, jak i minimalisty zafascynowanego liniami prostymi. Grzejniki Fortuna zaprojektowano w dwóch wariantach - podstawowym oraz podwójnym, o powiększonej liczbie paneli grzewczych, które ogrzeją nawet sporej wielkości pomieszczenia.

Nie zapominajmy o łazienkach! Dla nich przeznaczone są modele grzejników Neptun. Ta seria dekoracyjnych grzejników złożona jest z grup poziomych rurek, zamocowanych asymetrycznie na dwóch wiodących, pionowych kolektorach. Całość przypomina ułożenie nut na pięciolinii albo nowoczesną antenę radiową. Neptun, pomalowany na wybrany kolor, będzie pasował do nowocześnie zaprojektowanej łazienki, w której stanie się pełnoprawnym elementem wystroju.

Warto wspomnieć jeszcze o grzejniku Pollux stanowiącym prawdziwie awangardowe podejście do tematu urządzeń dostarczających ciepło. To płyta z hartowanego szkła z wyciętymi zaokrąglonymi otworami bardziej przypominająca geometryczną abstrakcję niż w pełni funkcjonalne urządzenie. Oryginalna forma i użyte materiały sprawią, że Pollux będzie centralnym elementem każdej łazienki.

Nowoczesne grzejniki to nie tylko niezawodne urządzenia ocieplające nasze domy w czasie zimowych dni. To także oryginalne i bardzo widowiskowe elementy nowoczesnego designu współgrające z nowocześnie zaprojektowanymi wnętrzami.


Więcej na www.luxrad.com

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
ul. Parkowa 1
05-800 Pruszków
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość
LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki SN » grzejniki chromowane » grzejniki Basic
armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki

Zobacz zdjęcia w galerii LUXRAD:Podobne artykuły
Ecofloor - gotowe podłogowe zestawy grzewcze

ogrzewanie łazienki

Ecofloor - gotowe podłogowe zestawy grzewcze

Firma Fenix Polska posiada w swojej ofercie zestawy Ecofloor. Są to gotowe zestawy do ogrzewania podłogowego układane... więcej...

Termowentylatory łazienkowe

ogrzewanie łazienki

Termowentylatory łazienkowe

Firma Elektrotermia oferuje elektryczne elementy grzejne standardowe i wykonywane na indywidualne zamówienia.... więcej...

Grzejniki do nietypowych pomieszczeń - w wielu kolorach i kombinacjach

ogrzewanie łazienki

Grzejniki do nietypowych pomieszczeń - w wielu...

Każdy grzejnik ma określone parametry, takie jak: wysokość, szerokość oraz moc grzewczą. Osoby wybierające grzejnik... więcej...