Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Dodaj pary swoim ubraniom! Poznaj żelazko z generatorem pary

Prasowanie nie w każdym wzbudza entuzjazm, ponieważ wiąże się często z czasochłonną walką z uporczywymi zagnieceniami, a efekt i tak może okazać się mało zadowalający. Dlatego coraz częściej mówi się o prasowaniu parą, dzięki któremu ubrania są perfekcyjnie wyprasowane, prawie jak z magla. Jak działa żelazko z generatorem pary i czy rzeczywiście działa?

Dodaj pary swoim ubraniom! Poznaj żelazko z generatorem pary

Dla niektórych prasowanie to czynność relaksująca, przy której mogą na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. Prasować można przy ulubionej muzyce, oglądając serial czy nawet w ciszy, którą przerywa łagodny szmer przesuwania żelazka po gładkim materiale i kojący dźwięk wydobywającej się pary. Nie wspominając, że sama obserwacja, jak żelazko sprawnie porusza się po tkaninie i pozostawia idealnie gładką powierzchnię, jest po prostu satysfakcjonująca. Jednak nie dla wszystkich stanie przy desce do prasowania jest przyjemne, a walka z pogniecionym materiałem napawa optymizmem. To nastawienie skutecznie może zmienić żelazko parowe do prasowania w pionie, dzięki któremu nawet nie trzeba ściągać ubrań z wieszaków, aby cieszyć się gładkim materiałem bez żadnych załamań.

 

Wszystko zaczyna się od pary wodnej

 

Para stosowana jest w żelazkach od wielu lat, jednak nie oznacza to, że żelazka parowe działają tak samo, jak nowoczesne żelazka z zewnętrznym generatorem pary. Wprawdzie oba urządzenia korzystają z działania pary, ale różnica polega między innymi na jej ilości i ciśnieniu, pod jakim jest wytwarzana. Zwykłe żelazka parowe w trybie ciągłym wytwarzają jedynie do 50 g pary (pojemnik na wodę ma około 300 ml), a przy opcji wyrzutu pary – do 230 g. Tymczasem żelazko ze stacją parową wytwarza parę pod dużym ciśnieniem w trybie ciągłym dzięki pojemnikowi na 2 litry wody.


Znacząca różnica dotyczy funkcji pary – w zwykłych żelazkach za prasowanie odpowiada stopa, a para pełni rolę wyłącznie pomocniczą, gdy w żelazkach z generatorem to para wodna jest najważniejsza. Jej wysokie ciśnienie i wysoka temperatura nie tylko prostują włókna, ale niwelują przykre zapachy, eliminują kurz i niektóre alergeny, ponadto wykazuje właściwości antybakteryjne, co ma spore znaczenie przy ubrankach dziecięcych. Mało tego, duży wyrzut gorącej pary wodnej umożliwia prasowanie wielu warstw materiału naraz oraz prasowanie w pionie bez konieczności dociskania stopy żelazka do tkaniny. Dzięki takiemu prasowaniu ubrań szybko i wygodnie można wyprasować ubrania na co dzień, a nawet odświeżyć odświętne garnitury i marynarki bez konieczności ściągania z wieszaka.

 

Nie wiesz, jakie żelazko wybrać? Postaw na parę!

 

Żelazko z generatorem pary Braun

fot.: żelazko z generatorem pary Braun

Wybierając żelazko, należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Nie zmienia to jednak faktu, że żelazko parowe do prasowania w pionie ma wiele zalet, które przekładają się na lepsze doświadczenia przy prasowaniu, a nawet sporą oszczędność czasu, ponieważ można skrócić czas prasowania nawet o połowę. Niezaprzeczalnym atutem jest działanie oparte na wykorzystaniu pary wodnej, dzięki czemu odchodzi ryzyko przypalenia i zaplamienia ubrań, ponadto z łatwością można wyprasować nawet trudno dostępne miejsca jak materiał przy guzikach czy mankiety, nie wspominając, że często wystarczy wyprasować ubranie tylko z jednej strony.

Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. W standardowych żelazkach przed prasowaniem należy ustawić odpowiednie opcje w zależności od tkaniny i pożądanej mocy – tutaj generator pary dostosowuje temperaturę automatycznie, dzięki czemu można prasować różne rodzaje tkanin bez konieczności zmian ustawień na pokrętle. Ponadto niektóre żelazka wyposażone są w system automatycznego wyłączania, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa, ponieważ żelazko wyłączy się samoczynnie po kilku minutach nieaktywności.

Po więcej informacji na temat różnic między standardowym żelazkiem parowym a generatorem pary, a także po cenne wskazówki, na co zwracać uwagę, kupując żelazko ze stacją parową, odsyłamy do poradnika Braun - jak dbać o ubrania.

Podsumowując, stacja parowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią proste i skuteczne rozwiązania. Docenią je zarówno młode mamy, które nie mają tyle czasu na codzienne czynności co kiedyś, osoby zapracowane, jak i takie, które nie lubią prasowania. Dzięki generatorowi pary prasowanie jest przyjemniejsze i łatwiejsze, nie wymaga też specjalnych umiejętności, wiedzy czy nakładu czasowego.

Obsługa takiego urządzenia sprowadza się tylko do poruszania nim, a resztę załatwia już wyrzut pary wodnej – wystarczy skierować parę na tkaninę, by po chwili cieszyć się perfekcyjnie gładkim materiałem. Prasowanie w pionie z wykorzystaniem pary znacznie zwiększa komfort użytkowania, a może nawet sprawić, że prasowanie pokochają nawet ci, dla których dotąd ta czynność była zbędna i nieprzyjemna.

Kluczowy poradnik: Jak wybrać żelazko ze stacją pary, generatorem pary? Radzi i poleca Perfekcyjnawdomu - Gazetakrakowska.pl

Blogerka radzi: Jak prać i prasować ręczniki i ściereczki domowe?

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Braun

.

Partnerzy


   Electrolux

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram