coram

Nie bój się ciemnych i intensywnych kolorów w łazience

data aktualizacji: 05-11-2019, 13:39 – artykuł promocyjny

Przestrzeń łazienkowa standardowo kojarzy się z jasnymi i delikatnymi kolorami. Płytki w białych lub kremowych kolorach, jasne meble — to właściwie obowiązkowe punkty każdej łazienki. Kolory ciemne wydają się zarezerwowane jedynie dla odważnych. Czy tak musi być? Okazuje się, że każdą łazienkę możemy przełamać dodatkami w intensywnych kolorach, a ciemne wykończenie ścian to równie ciekawy i warty uwagi pomysł.

Nie bój się ciemnych i intensywnych kolorów w łazience

Ponieważ delikatne zdobienia i rozmyte odcienie wpadające w biel są tak powszechne, zastosowanie intensywnego koloru to gotowy sposób na stworzenie łazienki, która zapadnie w pamięć.

Zastosowanie całkowicie czarnych kafli w całym pokoju może byłoby nieco zbyt ponure. Jednak już te przetykane błyszczącymi żyłkowaniami jak w szlachetnym marmurze nie sprawiają takiego wrażenia. Od ciemnych, błyszczących ścian zjawiskowo odbija się światło świec, więc relaks w kąpieli stanie się jeszcze bardziej magiczny.

 

Proste triki na kolor we wnętrzu

 

Istnieje też znany sposób, by biała wanna czy umywalka wyglądała korzystnie wśród kolorowych ścian. Wystarczy pomalować na żółto czy niebiesko całe pomieszczenie, zostawiając jednak białe framugi, ramy lustra i okiennice. Jeśli dodatkowo wybierzesz białą szafkę, całość będzie wyglądała harmonijnie, mimo że na ścianach zagości intensywny kolor.

Jeśli nie chcesz przesadzić z kolorem, zastosuj na półkach czy w pobliżu lustra kolorowe podświetlenia. Będzie je widać tylko wtedy, gdy zostanie uruchomiony specjalny program. Na co dzień łazienka będzie wyglądała grzecznie. Wystarczy jednak zmienić ustawienie, by progi zajarzyły się na tęczowo, a półki zostały rozświetlone na czerwono.

Proste triki na kolor we wnętrzuProste triki na kolor we wnętrzu

 

A może fugi?

 

Standardowo fugi są jasne lub kremowe. Czy wiesz, że możesz mieć również czerwone, czarne, a nawet brokatowe? Już kilku producentów ma je w swojej ofercie. Dzięki nim możesz zwykłą łazienkę urządzoną jasnymi kafelkami wzbogacić i odróżnić od innych, a do tego nie wydać na to zbyt dużo.

Innym tego typu pomysłem jest wykorzystanie wyłącznie kolorowych dodatków. By nie przytłoczyły neutralnego wnętrza, warto trzymać się jednej palety kolorystycznej. Możesz wybrać kolor i starać się, by dokupowane z czasem dodatki były do niego zbliżone, lub zdecydować się na linię kolorystyczną jednego producenta. Sporo takich wzorów znajdziesz w katalogu Sealskin – przykładem może być linia czerwonych i granatowych akcesoriów Acero, a także żółte i malinowe dodatki łazienkowe Sealskin Bloom. Można też wybrać paletę kilku tonów, jak np. na marynistycznych (granat, czerwień, biel) czy prowansalskich (fiolet, biel, beż) dodatkach. Sprawdzi się też pojedynczy, ale bardzo intensywny akcent kolorystyczny. Wybierz dozownik mydła z mlecznego szkła Tiger Cliqit lub Tiger Items i napełnij go barwnym mydłem w płynie jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku koloru.

 

Złota umywalka i czarna wanna?

 

Na koniec warto pamiętać, że wyposażenie łazienek produkowane jest nie tylko w bieli. Takie modele są najtańsze i najbardziej powszechnie dostępne, ale jeśli i tak planujesz kupić nieco droższą wannę, możesz dobrać kolorową obudowę lub nóżki. Umywalki w formie złotej, czarnej czy czerwonej misy wyglądają o wiele bardziej oryginalnie niż zwykłe, białe modele. Sedes możesz natomiast wzbogacić o nową deskę, taką jak czarna Tiger Blackwash czy Tiger Old Wood, która imituje wzór i strukturę drewna.

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram