konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Łazienka z prysznicem - na co zwrócić uwagę?

data aktualizacji: 06-11-2019, 09:50 – artykuł promocyjny

Urządzanie łazienki potrafi przysporzyć nie lada problemu. Zarówno nieduża, jak i sporych rozmiarów przestrzeń łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna i komfortowa, ale także estetyczna. Decydując się na umieszczenie prysznica w łazience, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Najważniejszą z nich jest dokładne zmierzenie łazienki. Poznanie wymiarów urządzanej przestrzeni, znacząco ułatwi decyzje aranżacyjne.

Łazienka z prysznicem - na co zwrócić uwagę?

Jednym ze sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni łazienkowej jest zastosowanie jasnych kolorów, a także umieszczenie w projekcie np. dużego lustra. Należy o tym pamiętać już na etapie projektowania łazienki.

 

Wybór odpowiedniego brodzika

 

Chcąc wymienić brodzik, należy wiedzieć, że najczęściej wiązać się to będzie również z ogólnym remontem łazienki lub przynajmniej wymianą całej kabiny prysznicowej. Wybieranie produktów tej samej firmy da pewność, że elementy będą do siebie pasowały. Jest to szczególnie ważne w przypadku brodzików półokrągłych, w których promień brodzika i kabiny musi być taki sam.

Jedną z najczęstszych zagwoztek dotyczących wyboru brodzika jest jego kształt. Wielkość i forma zależy przede wszystkim od powierzchni, jaką dysponujemy. Brodziki kwadratowe i prostokątne doskonale sprawdzą się zarówno w dużej, jak i małej łazience, a dzięki swojej ergonomii idealnie współgrają ze wszystkimi meblami łazienkowymi. Jeśli przestrzeń aranżacyjna jest niewielka, bardziej funkcjonalne będą modele półokrągłe.

Niski czarny brodzik West-Black

fot.: Brodzik posadzkowy West New Black marki Polimat

Kolejną z istotnych kwestii jest głębokość brodzika. Płytkie brodziki są nie tylko praktyczne i łatwe w czyszczeniu, ale także niezwykle eleganckie. Niskie brodziki doskonale sprawdzą się w niemal każdej łazience, są funkcjonalne i modne.

Atutem głębokich brodzików jest to, że można wykorzystać je na wiele sposobów. W łazienkach rodzin z dziećmi idealnie sprawdzą się jako wanna dla maluchów. Narożne siedzisko z kolei ułatwi kąpiel zarówno dzieciom, jak i starszym osobom. Ponadto w głębokich brodzikach z powodzeniem można robić niewielkie pranie.

Wysoki półokrągły brodzik PAKO

fot.: Półokrągły brodzik Pako marki Polimat

Decydując się na zakup wyposażenia łazienkowego, szukamy rozwiązań, które będą służyły przez lata. Niezwykle ważną kwestią jest wybór materiały, z którego wykonane są artykuły. Najczęściej wybierane są brodziki akrylowe, które są nie tylko niezwykle lekkie, ale też trwałe. Akryl jest również łatwy w czyszczeniu, a jego właściwości pozwalają na zachowanie połysku i koloru przez wiele lat.

 

Jaką zasłonę prysznicową wybrać?

 

Zasłony prysznicowe najczęściej wykonane są ze szkła lub plastiku, choć na rynku znaleźć można także mniej skuteczne zasłony materiałowe. Najbardziej efektywnym sposobem ochrony łazienki przed zachlapaniem jest wybór zasłon szklanych lub plastikowych.

Wybór sposobu otwierania prysznica w dużej mierze zależy od wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy. W niewielkiej łazience lepiej sprawdzą się drzwi rozsuwane, natomiast w dużym pomieszczeniu równie komfortowe będą drzwi otwierane na zewnątrz.

Zasłony prysznicowe ze względu na sposób otwarcia podzielić można na przesuwane, zamykane oraz stałe. Do montażu zasłon stałych niezbędne jest posiadane dużej łazienki lub sporej wnęki na prysznic.

Funkcją zasłony jest oddzielenie prysznica od reszty łazienki, w celu zapobiegnięcia zachlapania pomieszczenia. W przypadku zasłon otwieranych oraz rozsuwanych ważne jest wybranie ich odpowiedniej wielkości i rodzaju, a także jakości uszczelek. W przeciwnym razie zasłona będzie nieszczelna.

Brodzik posadzkowy Pacyfik

fot.: Brodzik posadzkowy Pacyfik marki Polimat

Dysponując łazienką ze specjalnie skonstruowaną wnęką na prysznic, zdecydowanie lepiej sprawdzi się rozsuwana zasłona wykonana ze szkła. Zapobiegnie ona przedostawaniu się wody poza prysznic. Na rynku dostępnych jest wiele modeli brodzików, kabin i zasłon prysznicowych różniących się kształtem, głębokością oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Warto pamiętać, aby odpowiednio dobrać również sposób otwierania.

Niski brodzik posadzkowy Vegar

fot.: Brodzik posadzkowy Vegar marki Polimat

Wybór modelu brodzika w dużej mierze zależy od dysponowanej przestrzeni. Idealny brodzik powinien łączyć w sobie funkcjonalność, komfort użytkowania oraz ponadczasowy design.

Więcej informacji o brodzikach na stronie: www.polimat.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

POLIMAT
Przedbojewice 33
88-150 Kruszwica
tel. + 48 801 066 368
+ 48 52 566 20 96
+ 48 669 562 706
www: polimat.com.pl
mail: wyślij wiadomość
POLIMAT

» wanny: dla dzieci » dla osób starszych » prostokątne » asymetryczne » symetryczne » wolnostojące
» brodziki: kwadratowe » prostokątne » półokrągłe
» obudowy dla wanien
» obudowy brodzików
» syfony i akcesoria
» zlewozmywaki

facebook.com/polimat.polska/
instagram.com/polimat.polska/

 

Zobacz zdjęcia w galerii Polimat:

PolimatPolimatPolimatPolimatPolimat


Podobne artykuły
Biała elegancja w łazience

armatura łazienkowa

Biała elegancja w łazience

Aranżacja łazienki w kolorze białym w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością. Zastosowanie bieli w łazience... więcej...

Chrom i patyna w łazience, czyli wybieramy idealną baterię

armatura łazienkowa

Chrom i patyna w łazience, czyli wybieramy idealną...

Armatura łazienkowa stanowi bardzo ważną rolę w aranżacji łazienki. To dzięki niej nasza przestrzeń nabiera... więcej...

Bateria umywalkowo-bidetowa alternatywą dla bidetu

armatura łazienkowa

Bateria umywalkowo-bidetowa alternatywą dla bidetu

Niezależnie od wielkości powierzchni naszej łazienki, aranżując jej wnętrze dążymy do stworzenia estetycznego... więcej...