Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Łatwy montaż zestawu podtynkowego – poznaj BOX podtynkowy

data aktualizacji: 05-11-2019, 09:26 – artykuł promocyjny

Wykorzystanie instalacji podtynkowych w łazience pozwala estetycznie wykończyć strefę mokrą, pozbyć się zbędnych rur i przyłączy. Wszystko, czego potrzebujemy, schowane jest w ścianie, suficie lub podłodze, a dzięki podtynkowym BOX-om mamy łatwy dostęp do instalacji w razie potrzeby. Tego typu rozwiązanie cieszy się coraz większym uznaniem i można przypuszczać, że jest w stanie zastąpić tradycyjną armaturę natynkową. Swoje zastosowanie znajduje nie tylko w strefie prysznicowej, ale także przy wannie.
 

Łatwy montaż zestawu podtynkowego – poznaj BOX podtynkowy

Instalacje podtynkowe w łazienkach - nowy trend

 

BOX podtynkowy – niewidoczny bohater

 

Najłatwiejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o montaż i późniejszą konserwację, oferują BOXy podtynkowe Deante. BOX składa się z dwóch części: obudowy z mosiężnym korpusem baterii, którą instaluje się w ścianie, oraz elementów zewnętrznych (rozety i dźwigni/pokręteł), montowanych na płytkach. Prostokątną, ozdobną rozetę można w każdej chwili zdjąć, aby dostać się do głowicy baterii lub innych niewidocznych na co dzień elementów.

Łatwy montaż zestawu podtynkowego – poznaj BOX podtynkowy

Montaż systemu podtynkowego pozwala ukryć przyłącza i rury w suficie, ścianie bądź podłodze

Oczywiście różni producenci oferują wiele odmian tego rozwiązania. Np. nowy BOX Deante jest uniwersalny, czyli można w nim wymienić baterię mieszaczową na termostatyczną lub odwrotnie, a także dowolnie dopasować elementy zewnętrzne. W każdym momencie w przyszłości możliwa będzie zatem całkowita zmiana aranżacji łazienki: od rodzaju baterii (termostat lub mieszacz), po rozety, dźwignie i pokrętła. Bez uciążliwego remontu i związanych z nim kosztów.

 

Montaż zestawu podtynkowego

 

Do montażu BOXa podtynkowego Deante potrzebna jest wnęka o głębokości tylko 8 cm. Pomocą służą przykładowe schematy podłączeń, instrukcje i wskazówki odnośnie próby ciśnieniowej, które można znaleźć na stronie internetowej producenta. Sam system daje też ogromną swobodę w urządzeniu łazienki. Można korzystać z gotowych kompletów, bądź samodzielnie tworzyć różnorodne kombinacje baterii z głowicami, słuchawkami, dyszami czy wylewkami. W zależności od zastosowanych elementów łazienka może stać się luksusową strefą SPA z biczami wodnymi, lub miejscem przeznaczonym do szybkiego odświeżenia w strugach deszczu. Warto pamiętać, że BOXy podtynkowe zastosujemy nie tylko w strefie prysznica, ale też wanny. Wybór elementów zewnętrznych jest naprawdę duży, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i kolor wykończenia.

Podtynkowa bateria wannowa - BOX Deante

BOX Deante daje duże możliwości w aranżacji łazienki - wszystkie elementy możemy dowolnie łączyć i wymieniać bez remontu instalacji

 

Jak dopasować elementy podtynkowe?

 

Funkcjonalność systemu podtynkowego jest uzależniona od właściwego rozmieszczenia poszczególnych elementów. Przyjmuje się, że:

  • BOX w kabinie należy zamontować na wysokości zgiętej w łokciu ręki, co ułatwia codzienną obsługę baterii, 
  • W przypadku wanny BOX oraz wylewkę wannową umieszcza się 20-30 cm powyżej brzegu wanny.
  • Górną głowicę deszczową montuje się ok. 15 cm nad głową najwyższego domownika.
  • Dysze instaluje się z reguły wzdłuż jednej lub dwóch pionowych linii (w drugim przypadku montuje się je symetrycznie). Dobrze, jeśli dysze posiadają regulowane przeguby, ułatwiające skierowanie strumienia wody na poszczególne partie ciała: barki czy np. lędźwie.

Montaż zestawu podtynkowego - zalecane odległości

Instalacja podtynkowa zapewnia harmonijne wnętrze, bez zbędnych elementów

Po zamontowaniu produktów podtynkowych i ułożeniu płytek na ścianie można przystąpić do instalowania części zewnętrznych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Deante
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 

Podobne artykuły
Obudowa wanny

armatura łazienkowa

Obudowa wanny

Większość wanien można zabudować. Istnieje wiele sposobów obudowania wanny. Jednak poza tymi najbardziej... więcej...

Funkcjonalne i eleganckie kolekcje baterii łazienkowych

armatura łazienkowa

Funkcjonalne i eleganckie kolekcje baterii łazienkowych

Eleganckie baterie to dziś bardzo istotne elementy wyposażenia łazienkowego wnętrza. Baterie wannowe, natryskowe... więcej...

Pomysły na obudowę wanny

armatura łazienkowa

Pomysły na obudowę wanny

Obudowa wanny może skutecznie maskować ten sanitariat lub przyciągać uwagę. Rodzaj materiału oraz możliwości... więcej...