konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna wcale nie musi być biała - przegląd kolorowych modeli

data aktualizacji: 12-02-2021, 06:21 – artykuł promocyjny

Wanna od zawsze kojarzy się nam z bielą. W nurcie mocnych zmian w postrzeganiu sposobu aranżowania wnętrz znajdują się wanny w odważnych kolorach. Począwszy od bardzo wyrazistej czerni, którą bardzo chętnie wykorzystujemy w łazienkach, poprzez bardziej subtelne pastele, a na odważnych metalicznych kolorach skończywszy. 

Wanna wcale nie musi być biała - przegląd kolorowych modeli

fot.: Polimat - Wanna akrylowa wolnostojąca CZARNA

 

Czarna wanna - nowy trend

 

Do niedawna kolor wydawał się mało istotnym kryterium przy wyborze idealnej wanny. Częściej skupialiśmy się na jej kształcie i rozmiarach, które warunkowały wygodę, czy tworzywie, z którego została wykonana. Nad kolorystyką nie skupialiśmy się zbyt długo, ponieważ wszystkie wanny były białe. Na szczęście ten etap jest już za nami, gdyż w ofercie wielu producentów coraz mocniej królują ciekawe wzory na bazie koloru.

Wanna wolnostojąca THERMO

fot.: Massi - Wanna wolnostojąca THERMO - dwie wersje kolorystyczne do wyboru: klasyczna, śnieżna biel lub elegancka czerń

Jednym z prawdziwych hitów są wanny w kolorze czarnym. W ogóle czerń jako przewodnia kolorystyka ma szerokie grono zwolenników i coraz częściej przekonują się do niej nawet najbardziej zagorzali miłośnicy bieli. Strefa łazienki wymaga w tej kwestii największej zmiany, gdyż czystość od zawsze kojarzona była z kolorem białym.

fot.: Wanna Reduta marki POLYSAN od Sapho

Wanna wolnostojąca Keya B&W

fot.: Besco - wanna wolnostojąca Keya B&W

 

Wanna w złocie - oryginalne wykończenie

 

Jeszcze mniej oczywiste jest wykończenie wanny w kolorze złotym lub srebrnym. Tu zaskakuje nie tylko odwaga, ale także bardzo charakterystyczny odcień, który przyciąga wzrok. Metaliczny blask jest jednym z tych trendów, który na dobre zagościł w łazienkach, dlatego producenci chętnie sięgają po inspiracje z wykorzystaniem złota, srebra i miedzi. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się we wnętrzach glamour.

Wanna wolnostojąca Viya Glam

fot.: Kolekcja GLAM od Besco

 

Wanny w kolorze - ciekawe propozycje

 

Kolorowe wanny to element, który doda łazience charakteru. Najczęściej oferowane są w wersji biały środek i dowolny kolor na zewnętrznej stronie. Zarówno krajowi, jak i zagraniczny producenci dają nam możliwość indywidualnego doboru koloru zgodnie z paletą RAL.

fot.: Riho GRANADA - wanna wolnostojąca z serii Solid Surface. Producent oferuje możliwość pomalowania z zewnątrz na dowolny kolor z palety RAL (wykończenie matowe lub z połyskiem)

Wanna wolnostojąca Viya w kolorze roku Pantone 2021

fot.: Besco - wanna wolnostojąca Viya w kolorze roku Pantone 2021

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Polimat, Besco, Polysan, Massi, Riho
Podobne artykuły
Kabiny prysznicowe Geo do każdej łazienki

armatura łazienkowa

Kabiny prysznicowe Geo do każdej łazienki

Kabina prysznicowa to ważna część każdej łazienki. Przy jej wyborze zwracamy uwagę na wiele szczegółów.... więcej...

Jaka bateria do umywalki nablatowej

armatura łazienkowa

Jaka bateria do umywalki nablatowej

Modelem umywalki, który w ostatnim czasie jest bardzo chętnie wybierany przez osoby urządzające swoje łazienki,... więcej...