coram

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Pojedyncza czy podwójna umywalka - jaki rodzaj wybrać?

data aktualizacji: 09-12-2019, 08:08 – artykuł promocyjny

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrana ceramika potrafi maksymalnie usprawnić codzienne funkcjonowanie. W nowoczesnym, modnym mieszkaniu umywalka stanowi centralny punkt przestrzeni łazienkowej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli umywalek o różnorodnych kształtach. O tym, jaki rodzaj będzie najlepiej pasował do danej łazienki, warto przemyśleć już na etapie projektowania. Jednym z podstawowych pytań, na jakie należy sobie odpowiedzieć, jest to, czy wybrać umywalkę pojedynczą, czy podwójną? Przedstawiamy zatem wady i zalety rozwiązań.

Pojedyncza czy podwójna umywalka - jaki rodzaj wybrać?

 

To jak? Pojedyncza czy podwójna umywalka?

 

Podwójne umywalki gwarantują podwójną korzyść. Ich największym atutem jest to, że zapewniają przestrzeń dla dwóch osób, a co za tym idzie większą wygodę, co jest szczególnie ważne podczas porannego pośpiechu. Wadą tego typu rozwiązań jest natomiast konieczność zastosowania podwójnej hydrauliki oraz podwójna konserwacja. Bliźniacze umywalki zdecydowanie lepiej sprawdzą się w dużych łazienkach. Dysponując niewielką przestrzenią łazienkową, lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór pojedynczej, większej umywalki. Dokonując wyboru właściwego modelu, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które powinny ułatwić podjęcie decyzję.

Pojedyncza czy podwójna łazienka?

 

Wielkość, czyli co zmieści się w Twojej łazience?

 

Nawet dysponując dużą łazienką, szybko może okazać się, że wybór podwójnej umywalki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bliźniacza umywalka nie tylko zajmuje dużo przestrzeni, ale potrafi też przytłoczyć wnętrze. Istotne jest, aby zamontowana ceramika nie uniemożliwiała swobodnego poruszania się po łazience.

 

Wygoda przede wszystkim

 

Jedną z największych zalet podwójnej umywalki jest uzyskanie większej przestrzeni osobistej. Z bliźniaczej umywalki mogą z powodzeniem korzystać dwie osoby. Co więcej, możliwe jest podzielenie jej na strefę damską i męską, dzięki czemu domownicy będą mieli pod ręką swoje ulubione kosmetyki. Niestety, podwójna umywalka wiąże się również z koniecznością sprzątania podwójnej przestrzeni.

Pojedyncza czy podwójna łazienka?

 

Budżet, czyli na ile możesz sobie pozwolić?

 

Remont zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami, dlatego ustalenie budżetu jest jednym z pierwszych elementów, od którego powinniśmy rozpocząć i uzależnić wszelkie decyzje zakupowe. Podwójna umywalka wiąże się z koniecznością zamontowania podwójnej hydrauliki, co generuje dodatkowe wydatki. Cena uzależniona jest również od materiału, z jakiego została wykonana umywalka. Koszt ceramika szklanej i konglomeratowej może się znacząco różnić. Warto więc wziąć pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i możliwości finansowe.

Pojedyncza czy podwójna łazienka?Pojedyncza czy podwójna łazienka?

 

Wzory, czyli co Ci się podoba?

 

Na rynku dostępna jest szeroka oferta podwójnych umywalek. Wśród licznych modeli znajdują się te wykonane z konglomeratu, szkła czy ceramiki. Ilość dostępnych opcji stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Idealnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni łazienkowych są podwójne umywalki mocowane do ściany, które pozwalają zachować swobodę wizualną.

Pojedyncza czy podwójna łazienka?Pojedyncza czy podwójna łazienka?

Pojedyncza czy podwójna łazienka?

Decyzja dotycząca wyboru umywalki zależy między innymi od indywidualnych upodobań. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, jaką przestrzenią dysponujemy, co nam się podoba, jaki budżet chcemy przeznaczyć oraz które z rozwiązań będzie najbardziej odpowiednie. Na stronie producenta Elita znaleźć można szeroką ofertę nowoczesnych umywalek łazienkowych w wersji pojedynczej i podwójnej.

Kontakt w sprawie produktów:

ELITA Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 32
82-400 Sztumskie Pole
tel. (+48) 55 277 20 82
www: www.elitameble.pl
mail: wyślij wiadomość
ELITA Sp. z o.o.

meble łazienkowe » meble do łazienki » szafki do łazienki » meble drewniane » szafki podumywalkowe » lustra » półki » oświetlenie » umywalki » akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii ELITA:

 

Podobne artykuły
DALMA – umywalki ceramiczne z niebanalnym efektem marmuru

ceramika sanitarna

DALMA – umywalki ceramiczne z niebanalnym...

Marmur to klasyczny, luksusowy materiał, który chętnie wykorzystywany jest w naszych domach. Ma piękną strukturę,... więcej...

Na czym postawić umywalkę

ceramika sanitarna

Na czym postawić umywalkę

Niezależnie od stylu, w jakim urządzona jest nasza przestrzeń łazienkowa oraz bez względu na jej wielkość, umywalka... więcej...

Wybieramy miskę wc - przegląd rozwiązań dostępnych na rynku

ceramika sanitarna

Wybieramy miskę wc - przegląd rozwiązań dostępnych...

Obecnie na rynku jest dostępna ogromna ilość produktów w rozmaitych kształtach i kolorach. Podpowiadamy Wam... więcej...