coram
aurora

Uchwyty krawędziowe - ukryta funkcjonalność

data aktualizacji: 19-12-2019, 11:38 – artykuł promocyjny

Czy mniej zawsze znaczy więcej? Najczęściej o słuszności tego sformułowania możemy przekonać się w nowoczesnych aranżacjach. Przykładem są uchwyty krawędziowe, zwane także listwowymi, które potwierdzają, że to, co niewidoczne odgrywa ogromną rolę w codziennym użytkowaniu. W konstruowaniu mebli i akcesoriów panuje trend na wybór prostych i jednocześnie praktycznych rozwiązań. A jak pokazuje praktyka, idealnie wpasowane we współczesną stylistykę uchwyty krawędziowe są też bardziej funkcjonalne niż te tradycyjne.

Uchwyty krawędziowe - ukryta funkcjonalność

Axis Pro antracyt - porofil L

 

Uchwyty krawędziowe - budowa, montaż, zalety

 

Uchwyty krawędziowe montuje się do górnych krawędzi frontów szuflad lub do dolnych krawędzi frontów szafek wiszących. Ich profil może być półokrągły lub zaokrąglony. Tworzą one charakterystyczne zagłębienie, dzięki któremu możemy wygodnie chwycić front i otworzyć oraz zamknąć szafkę bądź szufladę. Taka budowa gwarantuje dyskretne wykończenie frontów, gdyż uchwyt praktycznie jest niewidoczny na zewnątrz, a z pewnością nie rzuca się na pierwszy rzut oka tak jak jego tradycyjny odpowiednik.

Uchwyty krawędziowe - budowa, montaż, zalety

 

Uchwyty krawędziowe - zastosowanie

 

Tego typu rozwiązanie sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach o małej powierzchni, gdzie swoboda ruchu bywa mocno ograniczona. Największą popularnością cieszą się w przestrzeni kuchennej, ale jego zalety warto wykorzystać także w meblach łazienkowych, a nawet pokojowych.
 

"Tu polecamy eleganckie Picado, które posiada wyjątkowy profil idealnie zespolony z frontem" – mówi Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager w GTV.

Dla osób, które szukają czegoś więcej w takim detalu jak uchwyt, GTV przygotowało elegancki i nowoczesny uchwyt HEXI. Choć jest krawędziowy, użytkuje się go jak tradycyjny uchwyt.

Uchwyty krawędziowe - zastosowanieUchwyty krawędziowe - zastosowanie

PICADO                                                                                HEXI

 

Uchwyty zgodnie z trendami

 

Uchwyty krawędziowe od GTV idealnie wpisują się w aktualne trendy. I tak modele w modnym czarnym macie, reprezentowane na przykład przez wspomniany powyżej model Picado, będą doskonałym dopełnieniem tak modnych ciemnych frontów. Wariant aluminiowy i chromowany szczególnie polecany jest do białych frontów oraz tych w kolorze jasnego drewna. W ich przypadku firma GTV oferuje szeroki wybór wzorów profili krawędziowych: profil L, U, J, C i C2, których maksymalna długość wynosi 3500 mm i które możemy ciąć do pożądanej długości.

Dążenie do eleganckiej prostoty stanowi wielokrotnie wyzwanie w kontekście zachowania funkcjonalności wnętrz, dlatego wybierając uchwyty montowane krawędziowo zyskujemy gwarancję miejsca, wygody i spójności z meblem.


Kontakt w sprawie produktów:

GTV Poland
ul. Przejazdowa 21
05-800 Pruszków
tel. + 48 22 444 75 00
www: www.gtv.com.pl
mail: wyślij wiadomość
GTV Poland

akcesoria meblowe: zawiasy » amortyzatory » podnośniki » prowadnice » systemy szuflad » uchwyty » wieszaki » nóżki meblowe » nogi meblowe » rolki meblowe » zamki meblowe » wyposażenie garderoby » segregatory » akcesoria kuchenne » akcesoria biurowe » elementy łączeniowe » mocowania do rur » listwy » systemy przesuwne » oświetlenie meblowe
oświetlenie: świetlówki energooszczędne » żarówki halogenowe » żarówki metalohalogenkowe » źródła światła LED » tradycyjne oprawy wnętrzowe i zewnętrzne » oprawy LED do wnętrz i zewnętrzne » lampki biurkowe » osprzęt elektroinstalacyjny

 

Zobacz zdjęcia w galerii  GTV Poland:

GTV PolandGTV PolandGTV PolandGTV PolandGTV Poland

Podobne artykuły
Ściany Świetlne - zestaw światłowodów firmy E-Technologia

meble i akcesoria

Ściany Świetlne - zestaw światłowodów firmy...

Zestaw Ściany Świetlnej jest pomysłem firmy E-Technologia. Do uzyskania efektu 3D wykorzystano światłowody z efektem... więcej...

Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

meble i akcesoria

Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

Kurtyna światłowodowa to rozwiązanie, które idealnie nadaje się do optycznego podziału pomieszczeń... więcej...

Ręczniki z bawełny egipskiej

meble i akcesoria

Ręczniki z bawełny egipskiej

Bawełna egipska uważna jest za najlepszą bawełnę na świecie. Jest ona ceniona przede wszystkim za swoją niezwykłą... więcej...