konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020
aurora

Oświetlenie w łazience

data aktualizacji: 08-01-2020, 09:40 – artykuł promocyjny

Oświetlenie łazienkowe nie tylko powinno tworzyć atrakcyjny układ przestrzenno- dekoracyjny, ale przede wszystkim musi spełniać swoje funkcje. O tym, jakie oprawy oświetleniowe będą najbardziej odpowiednie, decyduje wielkość pomieszczenia, jego układ i inne czynniki.

Oświetlenie w łazience

Najważniejsze jest jednak rozmieszczenie toalety, umywalki, kabiny prysznicowej lub wanny, ponieważ te elementy zazwyczaj nie zmieniają swojego położenia podczas odświeżania czy drobnego remontu łazienki. Jeśli mamy już określenie elementów stałych, możemy rozplanować rozmieszczenie oświetlenia w naszej łazience.

Oświetlenie w łazienceOświetlenie w łazience


Najważniejsze jest oświetlenie ogólne, czyli plafon, zwis lub żyrandol. Powinno ono dostarczać światło rozproszone o neutralnej barwie. Jego zadaniem jest zastąpienie światła dziennego. Oświetleniem ogólnym mogą być również 'oczka', czyli wpusty sufitowe. Ich moc jest stale określona i stanowią intensywne oświetlenie, co ogranicza możliwość personalizacji w zależności od pory dnia lub nastroju. Są jednak idealną opcją do doświetlenia poszczególnych części łazienki, w których potrzebujemy bardziej intensywnego, chłodnego światła, np. w strefie prysznicowej. W tej strefie możemy zastosować również oprawy montowane natynkowo, pamiętając przy tym, by miały podwyższoną klasę szczelności. W przypadku ryzyka kontaktu z wodą najlepiej, by było to IP65, natomiast w pozostałych częściach łazienki wystarczy IP44, czyli oprawa zabezpieczająca przed parą wodną i odporna na bryzgi wody.

Oświetlenie w łazience


Kolejną ważną strefą oświetlenia w łazience jest lustro, dlatego powinno mieć dedykowane oświetlenie. Aby uniknąć pojawienia się zacienionych stref na naszym odbiciu, światło nie może padać zza naszych pleców, ale musi być zamontowane nad lub po bokach lustra.

W łazience możemy wykorzystać również oświetlenie dekoracyjne, na przykład zwisy w postaci tub, które idealnie kształtują przestrzeń pomieszczenia. Możemy wykorzystać je jako podświetlenie wybranych elementów lub jako dodatkowe światło w okolicy umywalki. Tuby emitują światło kierunkowe o wąskiej wiązce i nie spełnią swojej funkcji jako jedyne oświetlenie lustra. Dlatego powinniśmy pamiętać, że każda oprawa oferuje inny rodzaj światła.

Oświetlenie łazienkiOświetlenie dekoracyjne

Najważniejszą rzeczą podczas planowania oświetlenia łazienki jest uwzględnienie niezależnych punktów oświetleniowych, aby móc wygodnie korzystać z przestrzeni.

Największy wybór opraw przeznaczonych do łazienki na Polskim rynku oferuje marka Astro poprzez wyłącznego dystrybutora Aurora Technika Świetlna.

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomość
Aurora Technika Świetlna

oświetlenie łazienek  nowoczesne oprawy typu LED-LITE  oświetlenie wętrz  dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna

 
Podobne artykuły
Łazienka w kolorze

meble i akcesoria

Łazienka w kolorze

Jeśli chcemy stworzyć niebanalną aranżacją łazienki, która będzie wzbudzać zachwyt warto zdecydować... więcej...

MARACANA - funkcjonalność i dyskretna elegancja

meble i akcesoria

MARACANA - funkcjonalność i dyskretna elegancja

Biel to kolor, po który chętnie sięgamy aranżując wnętrza łazienek. Od zawsze jest bowiem kojarzony z czystością... więcej...

Lustra kosmetyczne - niezbędne w każdej łazience

meble i akcesoria

Lustra kosmetyczne - niezbędne w każdej łazience

Lustro kosmetyczne jest przedmiotem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Funkcja powiększania... więcej...