patron besco

Idealne drzwi do łazienki

artykuł promocyjny

Łazienka to miejsce ciszy, spokoju i świątynia prywatności. Dla wielu z nas długi prysznic lub gorąca kąpiel z pachnącą pianą to idealny sposób na wieczorny relaks. By wnętrze naszej łazienki było takie, jak sobie wymarzyliśmy i mogło służyć zgodnie z przeznaczeniem, już na etapie aranżacji trzeba zadbać o ważne szczegóły. Wybierając drzwi łazienkowe musimy pamiętać, że oprócz zapewnienia prywatności umożliwiają przedostanie się wilgotnego powietrza z łazienki do innego pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej wentylacji ściany i sufity są chronione przed działaniem wilgoci. 

Idealne drzwi do łazienki

fot.: Kolekcja drzwi Porta VECTOR Premium

Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

 

Po pierwsze, przy wyborze drzwi do łazienki, trzeba pamiętać o parametrach technicznych. Pierwszą istotną jakie drzwi łazienkowe wybraćkwestią są odpowiednie wymiary, co oznacza, że szerokość drzwi powinna wynosić co najmniej 80 cm, a wysokość 2 m. Po drugie, drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Dzięki temu będą funkcjonalne i usprawnią korzystanie z łazienki, poza tym ułatwią dostanie się do środka w sytuacji wyjątkowej, na przykład, gdy ktoś wewnątrz będzie potrzebował pomocy. Biorąc pod uwagę tę kwestię, warto zamontować w drzwiach łazienkowych łatwy do otworzenia od zewnątrz zamek z rozetą.

fot.: Drzwi Porta VECTOR Premium

 

Wentylacja drzwi łazienkowych

 

W przypadku drzwi łazienkowych wspomniane wyżej parametry są wyjątkowo istotne. To, na jaki kolor czy styl się zdecydujemy jest kwestią indywidualną i nie ma większego znaczenia dla funkcjonalności drzwi łazienkowych. Musimy jednak pamiętać o sprawie kluczowej, czyli o cyrkulacji powietrza między łazienką a resztą pomieszczeń. Jak zapewnić odpowiednią wentylację drzwi łazienkowych?

Najczęściej w tym celu stosuje się klasyczną kratkę wentylacyjną. Jest ona skutecznym, ale nie jedynym rozwiązaniem. Kolejną z możliwości, jaką możemy wykorzystać, są okrągłe otwory w dolnej części drzwi, czyli tuleje wentylacyjne. Jeśli chcemy dopasować je do designu, możemy osłonić je ozdobnymi nakładkami. Mimo, że tuleje mogą być rozmieszczone w jednym lub dwóch rzędach, dają niewielką powierzchnię wymiany powietrza.

Poza tulejami i zastosowaniem kratki wentylacyjnej, możemy wykorzystać również dające dobre rezultaty podcięcie wentylacyjne, czyli wycięty na spodzie drzwi otwór, dzięki któremu powstaje szczelina między podłogą a skrzydłem.

Drzwi do łazienki - funkcjonalność

fot.: Drzwi wewnętrzne marki VOX kolekcja Smart

Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem są szczeliny wentylacyjne. Rozciągają się na 80% szerokości skrzydła i dzięki swojej funkcjonalności stają się coraz bardziej popularne. W porównaniu do kratek i tulei, są specjalnie wyprofilowane i prawie niewidoczne. Nie dają możliwości zaglądania do wnętrza łazienki, więc nie mają wpływu na jej intymny charakter. W ofercie PORTA DRZWI szczeliny wentylacyjne są dostępne w modelach CORDOBA, MADRYT, SEVILLA i TOLEDO.

Drzwi łazienkowe a wentylacja

fot.: Drzwi wewnętrzne - kolekcja Natura IMPRESS model 7

Przemyślany wybór drzwi łazienkowych jest kluczem do późniejszego funkcjonalnego korzystania z pomieszczenia. W przypadku wątpliwości przy podejmowaniu decyzji, skorzystaj z porad ekspertów PORTA DRZWI, którzy są zawsze do Twojej dyspozycji. 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND SA
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel.
www: www.porta.com.pl/
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND SA

drzwi wewnętrzne » drzwi wejściowe do domu i mieszkania » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii Porta Drzwi:

PortaPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi

Podobne artykuły
Sprzątanie łazienki

porady

Sprzątanie łazienki

Co pewien czas powinniśmy urządzić generalne porządki w łazience, bowiem są miejsca i zakamarki, których... więcej...

Jakie płyty gipsowe wybrać do łazienki

porady

Jakie płyty gipsowe wybrać do łazienki

Dokonując wszelkich zabudowań, czy dodatkowych konstrukcji w łazience często decydujemy się na płyty kartonowo... więcej...

Czy warto kupić baterię jednouchwytową