patron besco

Idealne drzwi do łazienki

artykuł promocyjny

Łazienka to miejsce ciszy, spokoju i świątynia prywatności. Dla wielu z nas długi prysznic lub gorąca kąpiel z pachnącą pianą to idealny sposób na wieczorny relaks. By wnętrze naszej łazienki było takie, jak sobie wymarzyliśmy i mogło służyć zgodnie z przeznaczeniem, już na etapie aranżacji trzeba zadbać o ważne szczegóły. Wybierając drzwi łazienkowe musimy pamiętać, że oprócz zapewnienia prywatności umożliwiają przedostanie się wilgotnego powietrza z łazienki do innego pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej wentylacji ściany i sufity są chronione przed działaniem wilgoci. 

Idealne drzwi do łazienki

fot.: Kolekcja drzwi Porta VECTOR Premium

Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

 

Po pierwsze, przy wyborze drzwi do łazienki, trzeba pamiętać o parametrach technicznych. Pierwszą istotną jakie drzwi łazienkowe wybraćkwestią są odpowiednie wymiary, co oznacza, że szerokość drzwi powinna wynosić co najmniej 80 cm, a wysokość 2 m. Po drugie, drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Dzięki temu będą funkcjonalne i usprawnią korzystanie z łazienki, poza tym ułatwią dostanie się do środka w sytuacji wyjątkowej, na przykład, gdy ktoś wewnątrz będzie potrzebował pomocy. Biorąc pod uwagę tę kwestię, warto zamontować w drzwiach łazienkowych łatwy do otworzenia od zewnątrz zamek z rozetą.

fot.: Drzwi Porta VECTOR Premium

 

Wentylacja drzwi łazienkowych

 

W przypadku drzwi łazienkowych wspomniane wyżej parametry są wyjątkowo istotne. To, na jaki kolor czy styl się zdecydujemy jest kwestią indywidualną i nie ma większego znaczenia dla funkcjonalności drzwi łazienkowych. Musimy jednak pamiętać o sprawie kluczowej, czyli o cyrkulacji powietrza między łazienką a resztą pomieszczeń. Jak zapewnić odpowiednią wentylację drzwi łazienkowych?

Najczęściej w tym celu stosuje się klasyczną kratkę wentylacyjną. Jest ona skutecznym, ale nie jedynym rozwiązaniem. Kolejną z możliwości, jaką możemy wykorzystać, są okrągłe otwory w dolnej części drzwi, czyli tuleje wentylacyjne. Jeśli chcemy dopasować je do designu, możemy osłonić je ozdobnymi nakładkami. Mimo, że tuleje mogą być rozmieszczone w jednym lub dwóch rzędach, dają niewielką powierzchnię wymiany powietrza.

Poza tulejami i zastosowaniem kratki wentylacyjnej, możemy wykorzystać również dające dobre rezultaty podcięcie wentylacyjne, czyli wycięty na spodzie drzwi otwór, dzięki któremu powstaje szczelina między podłogą a skrzydłem.

Drzwi do łazienki - funkcjonalność

fot.: Drzwi wewnętrzne marki VOX kolekcja Smart

Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem są szczeliny wentylacyjne. Rozciągają się na 80% szerokości skrzydła i dzięki swojej funkcjonalności stają się coraz bardziej popularne. W porównaniu do kratek i tulei, są specjalnie wyprofilowane i prawie niewidoczne. Nie dają możliwości zaglądania do wnętrza łazienki, więc nie mają wpływu na jej intymny charakter. W ofercie PORTA DRZWI szczeliny wentylacyjne są dostępne w modelach CORDOBA, MADRYT, SEVILLA i TOLEDO.

Drzwi łazienkowe a wentylacja

fot.: Drzwi wewnętrzne - kolekcja Natura IMPRESS model 7

Przemyślany wybór drzwi łazienkowych jest kluczem do późniejszego funkcjonalnego korzystania z pomieszczenia. W przypadku wątpliwości przy podejmowaniu decyzji, skorzystaj z porad ekspertów PORTA DRZWI, którzy są zawsze do Twojej dyspozycji. 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND SA
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel. Biuro Obsługi Klienta: 58 58 58 056
www: www.porta.com.pl
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND SA

drzwi wewnętrzne » drzwi wejściowe do domu i mieszkania » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne » drzwi zewnętrzne stalowe »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii PORTA DRZWI:

PortaPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi

PORTA KMI POLAND SA Facebook   pinterest PORTA KMI POLAND SA   PORTA KMI POLAND SA instagram   Youtube PORTA KMI POLAND SA

Polecamy
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  

 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVent   

logo Coram

logo Kuchinox   Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram