Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

patron besco

Idealne drzwi do łazienki

artykuł promocyjny

Łazienka to miejsce ciszy, spokoju i świątynia prywatności. Dla wielu z nas długi prysznic lub gorąca kąpiel z pachnącą pianą to idealny sposób na wieczorny relaks. By wnętrze naszej łazienki było takie, jak sobie wymarzyliśmy i mogło służyć zgodnie z przeznaczeniem, już na etapie aranżacji trzeba zadbać o ważne szczegóły. Wybierając drzwi łazienkowe musimy pamiętać, że oprócz zapewnienia prywatności umożliwiają przedostanie się wilgotnego powietrza z łazienki do innego pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej wentylacji ściany i sufity są chronione przed działaniem wilgoci. 

Idealne drzwi do łazienki
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

fot.: Kolekcja drzwi Porta VECTOR Premium

Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

 

Po pierwsze, przy wyborze drzwi do łazienki, trzeba pamiętać o parametrach technicznych. Pierwszą istotną jakie drzwi łazienkowe wybraćkwestią są odpowiednie wymiary, co oznacza, że szerokość drzwi powinna wynosić co najmniej 80 cm, a wysokość 2 m. Po drugie, drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Dzięki temu będą funkcjonalne i usprawnią korzystanie z łazienki, poza tym ułatwią dostanie się do środka w sytuacji wyjątkowej, na przykład, gdy ktoś wewnątrz będzie potrzebował pomocy. Biorąc pod uwagę tę kwestię, warto zamontować w drzwiach łazienkowych łatwy do otworzenia od zewnątrz zamek z rozetą.

fot.: Drzwi Porta VECTOR Premium

 

Wentylacja drzwi łazienkowych

 

W przypadku drzwi łazienkowych wspomniane wyżej parametry są wyjątkowo istotne. To, na jaki kolor czy styl się zdecydujemy jest kwestią indywidualną i nie ma większego znaczenia dla funkcjonalności drzwi łazienkowych. Musimy jednak pamiętać o sprawie kluczowej, czyli o cyrkulacji powietrza między łazienką a resztą pomieszczeń. Jak zapewnić odpowiednią wentylację drzwi łazienkowych?

Najczęściej w tym celu stosuje się klasyczną kratkę wentylacyjną. Jest ona skutecznym, ale nie jedynym rozwiązaniem. Kolejną z możliwości, jaką możemy wykorzystać, są okrągłe otwory w dolnej części drzwi, czyli tuleje wentylacyjne. Jeśli chcemy dopasować je do designu, możemy osłonić je ozdobnymi nakładkami. Mimo, że tuleje mogą być rozmieszczone w jednym lub dwóch rzędach, dają niewielką powierzchnię wymiany powietrza.

Poza tulejami i zastosowaniem kratki wentylacyjnej, możemy wykorzystać również dające dobre rezultaty podcięcie wentylacyjne, czyli wycięty na spodzie drzwi otwór, dzięki któremu powstaje szczelina między podłogą a skrzydłem.

Drzwi do łazienki - funkcjonalność

fot.: Drzwi wewnętrzne marki VOX kolekcja Smart

Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem są szczeliny wentylacyjne. Rozciągają się na 80% szerokości skrzydła i dzięki swojej funkcjonalności stają się coraz bardziej popularne. W porównaniu do kratek i tulei, są specjalnie wyprofilowane i prawie niewidoczne. Nie dają możliwości zaglądania do wnętrza łazienki, więc nie mają wpływu na jej intymny charakter. W ofercie PORTA DRZWI szczeliny wentylacyjne są dostępne w modelach CORDOBA, MADRYT, SEVILLA i TOLEDO.

Drzwi łazienkowe a wentylacja

fot.: Drzwi wewnętrzne - kolekcja Natura IMPRESS model 7

Przemyślany wybór drzwi łazienkowych jest kluczem do późniejszego funkcjonalnego korzystania z pomieszczenia. W przypadku wątpliwości przy podejmowaniu decyzji, skorzystaj z porad ekspertów PORTA DRZWI, którzy są zawsze do Twojej dyspozycji. 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND SA
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel. Biuro Obsługi Klienta: 58 58 58 056
www: www.porta.com.pl
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND SA

drzwi wewnętrzne » drzwi wejściowe do domu i mieszkania » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne » drzwi zewnętrzne stalowe »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii PORTA DRZWI:

PortaPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi

PORTA KMI POLAND SA Facebook   pinterest PORTA KMI POLAND SA   PORTA KMI POLAND SA instagram   Youtube PORTA KMI POLAND SA

Polecamy
konglomerat technistone w łazience trendy w łazience

Konglomerat, ceramika czy kamień naturalny?

 
Idealne drzwi do łazienki porady łazienkowe

Idealne drzwi do łazienki

 
Złote lustra w łazience ceramika sanitarna

Złote lustra w łazience

 
Grzejniki stalowe Diamond ogrzewanie łazienki

Grzejniki stalowe Diamond

 
Akcesoria aluminiowe Zobal meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 


Partnerzy

Magma    Electrolux  
logo knauf
 Imers       Tesa

Weber   Rigips

 Luxum Cristalstone

Ferdom     logo Piramida


Aurora

nVentlogo Coram

logo Kuchinox    Laveo

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram