konkurs fotograficzny nasze łazienki 2022

patron besco

Idealne drzwi do łazienki

data aktualizacji: 16-01-2020, 05:44 – artykuł promocyjny

Łazienka to miejsce ciszy, spokoju i świątynia prywatności. Dla wielu z nas długi prysznic lub gorąca kąpiel z pachnącą pianą to idealny sposób na wieczorny relaks. By wnętrze naszej łazienki było takie, jak sobie wymarzyliśmy i mogło służyć zgodnie z przeznaczeniem, już na etapie aranżacji trzeba zadbać o ważne szczegóły. Wybierając drzwi łazienkowe musimy pamiętać, że oprócz zapewnienia prywatności umożliwiają przedostanie się wilgotnego powietrza z łazienki do innego pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej wentylacji ściany i sufity są chronione przed działaniem wilgoci. 

Idealne drzwi do łazienki

fot.: Kolekcja drzwi Porta VECTOR Premium

Jakie drzwi łazienkowe wybrać?

 

Po pierwsze, przy wyborze drzwi do łazienki, trzeba pamiętać o parametrach technicznych. Pierwszą istotną jakie drzwi łazienkowe wybraćkwestią są odpowiednie wymiary, co oznacza, że szerokość drzwi powinna wynosić co najmniej 80 cm, a wysokość 2 m. Po drugie, drzwi muszą otwierać się na zewnątrz. Dzięki temu będą funkcjonalne i usprawnią korzystanie z łazienki, poza tym ułatwią dostanie się do środka w sytuacji wyjątkowej, na przykład, gdy ktoś wewnątrz będzie potrzebował pomocy. Biorąc pod uwagę tę kwestię, warto zamontować w drzwiach łazienkowych łatwy do otworzenia od zewnątrz zamek z rozetą.

fot.: Drzwi Porta VECTOR Premium

 

Wentylacja drzwi łazienkowych

 

W przypadku drzwi łazienkowych wspomniane wyżej parametry są wyjątkowo istotne. To, na jaki kolor czy styl się zdecydujemy jest kwestią indywidualną i nie ma większego znaczenia dla funkcjonalności drzwi łazienkowych. Musimy jednak pamiętać o sprawie kluczowej, czyli o cyrkulacji powietrza między łazienką a resztą pomieszczeń. Jak zapewnić odpowiednią wentylację drzwi łazienkowych?

Najczęściej w tym celu stosuje się klasyczną kratkę wentylacyjną. Jest ona skutecznym, ale nie jedynym rozwiązaniem. Kolejną z możliwości, jaką możemy wykorzystać, są okrągłe otwory w dolnej części drzwi, czyli tuleje wentylacyjne. Jeśli chcemy dopasować je do designu, możemy osłonić je ozdobnymi nakładkami. Mimo, że tuleje mogą być rozmieszczone w jednym lub dwóch rzędach, dają niewielką powierzchnię wymiany powietrza.

Poza tulejami i zastosowaniem kratki wentylacyjnej, możemy wykorzystać również dające dobre rezultaty podcięcie wentylacyjne, czyli wycięty na spodzie drzwi otwór, dzięki któremu powstaje szczelina między podłogą a skrzydłem.

Drzwi do łazienki - funkcjonalność

fot.: Drzwi wewnętrzne marki VOX kolekcja Smart

Bardziej innowacyjnym rozwiązaniem są szczeliny wentylacyjne. Rozciągają się na 80% szerokości skrzydła i dzięki swojej funkcjonalności stają się coraz bardziej popularne. W porównaniu do kratek i tulei, są specjalnie wyprofilowane i prawie niewidoczne. Nie dają możliwości zaglądania do wnętrza łazienki, więc nie mają wpływu na jej intymny charakter. W ofercie PORTA DRZWI szczeliny wentylacyjne są dostępne w modelach CORDOBA, MADRYT, SEVILLA i TOLEDO.

Drzwi łazienkowe a wentylacja

fot.: Drzwi wewnętrzne - kolekcja Natura IMPRESS model 7

Przemyślany wybór drzwi łazienkowych jest kluczem do późniejszego funkcjonalnego korzystania z pomieszczenia. W przypadku wątpliwości przy podejmowaniu decyzji, skorzystaj z porad ekspertów PORTA DRZWI, którzy są zawsze do Twojej dyspozycji. 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND SA
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel.
www: www.porta.com.pl/
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND SA

drzwi wewnętrzne » drzwi wejściowe do domu i mieszkania » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii Porta Drzwi:

PortaPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPodobne artykuły
Czy warto kupić wkład do wanny

porady

Czy warto kupić wkład do wanny

Jednym ze sposobów na odświeżenie wanny jest specjalny wkład. Metoda ta, nazywana "wanna w wannie"... więcej...

Umywalka emaliowana w łazience - zalety i wady

porady

Umywalka emaliowana w łazience - zalety i wady

Każda umywalka pełni funkcję praktyczną i wizualną, dlatego jej wybór jest bardzo ważny. Decydując się... więcej...

Czym są ceramiczne wyroby sanitarne?

porady

Czym są ceramiczne wyroby sanitarne?

Ceramiczne wyroby sanitarne są zaliczane do branży budowlanej, konkretnie do budowlanych wyrobów ceramicznych.... więcej...